Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
το μέταλλο είχε 4 ρόμβους πίσω κ το 12
Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εχεις τα πολυ παλια του Μηλιου..
Δες οποτε μπορεις αν γραφουν πανω διανα οε..
Ο Μηλιος ηταν ο αντιπροσωπος στα τοτε Γαλλικα gevelot και γεμιζε κ τα δικα του με το ιδιο ονομα..
Aς πουμε κατι σαν τον Δορκα με τα rottweil..
 
Ναι 33γρ,καλυκας cheddite με Α1 Γαλλιας κ συγκεντρωτηρα Giovanni..Διαχρονικη συνταγη..ετσι oπως το βρηκε ο Ιορδανογλου απο τον Μηλιο ετσι το αφησε..
Δεν πιστευω να εριξες τα παλια?
Μπλε μαυρο το κουτι κ εγραφαν στο πλαι διανα οε..
Τ
Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εχεις τα πολυ παλια του Μηλιου..
Δες οποτε μπορεις αν γραφουν πανω διανα οε..
Ο Μηλιος ηταν ο αντιπροσωπος στα τοτε Γαλλικα gevelot και γεμιζε κ τα δικα του με το ιδιο ονομα..
Aς πουμε κατι σαν τον Δορκα με τα rottweil..
Δν ξέρω. Χωρίς κουτί μ τα έδωσε. Γράφουν μόνο High Velocity επάνω. Κ απ'ότι βλέπω έχουν την Α1 μέσα
 
i1.jpg

q1.jpg

w1.jpg

r1.jpg

e1.jpg

t1.jpg

Γνωρίζετε πια πυρίτιδα είναι;
 
Last edited by a moderator:
Για G3000 μου μοιάζει, αν δε με ξεγελά η φωτογραφία ... Αν και μου φαίνεται βαρβάτη δόση, όποια και νά 'ναι ... 1,70 χ 32 και με καψούλι 688 ... και το βύσμα αρκετά πατημένο !!!o_O:eek:
Φωτιές βγάζει το πλάγιο με αυτό το φυσίγγι, σκοτώνει ελεεινά.
 
Ποιο 32αρι είναι; Γιατί και το eco 31 που δοκίμασα με το 690 πάει θαυμάσια!Πολύ καλά φυσίγγια νομίζω τελικά τα gorilla.
Είναι όντως πολύ καλά φυσίγγια αλλά ακριβά! Πέρυσι πήρα τέτοια εποχή που τα είχε σε προσφορά ο Σαλαπάτας τα 32άρια τα κόκκινα και είναι υπέροχα!
 
Γιατί η φωτογραφία τι χρώμα είναι? Πράσινη? Αν είναι πράσινη απόχρωση τότε παίζει και η Α1. Δεν νομίζω όμως να γεμίζει με Α1 ο γκορίλας.
Δεν ξέρω πρέπει να ρωτήσω το Μύρο που εκανε την αυτοψία :)
 
Προσλαμβανεσε!.sarcastic..shake hands.
Το χαρακτηριστικο των παλιων max ηταν η δυο τελειες αριστερα δεξια κ ο ηλιος πανω στο "χ"..
Max 33,35,40,50 ηταν ετσι..Το μονο που δεν ηταν ετσι(η δεν το εχω συναντησει)ηταν το παλιο max meteo..
Μετα εφυγαν αυτα κ την θεση τους πηρε μια..παπια πανω στο "max"..
Κ ενα max 33 20ετιας με τα ιδια "στοιχεια" γεμισμενο με την θρυλικη για πολλους τσιχλαδες nike..
Eιχα ριξει ενα κουτι απο αυτα πιτσιρικας αλλα δεν μπορω να θυμηθω αποτελεσματα..
Θα τα τιμησω μολις στρωσει ο καιρος..τσιχλες να βρω..


ειχα παρει ενα κουτι απο αυτα , και τα ειχα δοκημασει στης περδηκες , και πηγεναν πολυ καλα , μετα πηρα ολοκληρο κυβοτιο απο τα ιδια σε 8αρια , που δεν ηταν ικανα ουτε τσιχλα στα 20 μετρα να ρηξουν κατω , ευτηχος που τα πηγα πησο απο το μαγαζι που τα πηρα , και μου τα αλαξε οσα κουτια μου περησεψαν , με τα s32 της ιδιας μαρκας που ηταν αρκετα καλα
 
Εχει ρίξει κανείς το dispersante της δορκας να μας πεί τη γνώμη του?
Τι είδους διασπορέα έχει?
Φαίνεται μαλακό φυσίγγι για διασποράς, ιδανικό για παλιό δίκανο με στενά σταθερά τσοκ...
http://www.dorkas.net/product/347/fysiggia-fysiggia-ellinikadorkas-dispersante-cal.-12/
κωνσταντινε ειναι με guoaladi ,συγκεντρωτηρας με τον σταυρο μεσα δηλαδη ,πολυ καλο φυσιγγι πιο πολυ για περπατητο αλλα και απογευματινο .η μπαρουτη ειναι ισπανικη στα 32 γρ.μαλακο και φονικο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top