Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ποιος εγω?Μα με αυτα κοιμαμε κ με αυτα ξυπναω....sarcastic..sarcastic.

Λες ε?Ναι σωστα, μπορει..
Ομως δεν νομιζω να εδινε καμια πατεντα ο Στοκας..γιατι να μην την κρατουσε για δικα του φυσιγγια..θα τον συμφερε να τα παρει κ αλλος?...
Σε ένα παλιό Κ&Φ είχε αφιέρωμα κάποτε για τα πρώτα double που είχε βγάλει αλλά και για τους συγκεντρωτηρες που έφτιαχνε έλεγε ότι πουλούσε εξωτερικό και Ελλάδα .
 
Καλημερα παιχτες μου, μου εδωσαν το παρακατω φυσιγγι, ξερεις κανεις ποιο ειναι?
ybKlCZw.jpg
Εδω εισαι Αλεξ







 
Παιδιά σήμερα στο καρτέρι δούλεψα ένα τελευταίο κουτί LK Koutoumanos Omega 30gr....Κάποια στιγμή προς το σούρουπο έγινε το μηραίο "κλίκ" (αφλογιστία). Ανοίγω κ ξανά κλείνο το κλείστρο...δοκιμάζω πάλι τα ίδια 3ο φυσίγγι πάλι το ίδιο. Αλλάζω φυσίγγια... και μετά κομπλέ....ξανα βάζω τα omega κ μετά μ τα έσκασε κανονικά.....τη παίζει; Απλά έτυχε στο φυσίγγι ή κάτι τρέχει με τη βελόνα; Πρίν ένα μήνα στη μπεκάτσα με Lambro (Disp) 36gr πάλι μ έκανε το ίδιο.......
 
Παιδιά σήμερα στο καρτέρι δούλεψα ένα τελευταίο κουτί LK Koutoumanos Omega 30gr....Κάποια στιγμή προς το σούρουπο έγινε το μηραίο "κλίκ" (αφλογιστία). Ανοίγω κ ξανά κλείνο το κλείστρο...δοκιμάζω πάλι τα ίδια 3ο φυσίγγι πάλι το ίδιο. Αλλάζω φυσίγγια... και μετά κομπλέ....ξανα βάζω τα omega κ μετά μ τα έσκασε κανονικά.....τη παίζει; Απλά έτυχε στο φυσίγγι ή κάτι τρέχει με τη βελόνα; Πρίν ένα μήνα στη μπεκάτσα με Lambro (Disp) 36gr πάλι μ έκανε το ίδιο.......
Με την σχ3 αυτά;
 
Παιδιά σήμερα στο καρτέρι δούλεψα ένα τελευταίο κουτί LK Koutoumanos Omega 30gr....Κάποια στιγμή προς το σούρουπο έγινε το μηραίο "κλίκ" (αφλογιστία). Ανοίγω κ ξανά κλείνο το κλείστρο...δοκιμάζω πάλι τα ίδια 3ο φυσίγγι πάλι το ίδιο. Αλλάζω φυσίγγια... και μετά κομπλέ....ξανα βάζω τα omega κ μετά μ τα έσκασε κανονικά.....τη παίζει; Απλά έτυχε στο φυσίγγι ή κάτι τρέχει με τη βελόνα; Πρίν ένα μήνα στη μπεκάτσα με Lambro (Disp) 36gr πάλι μ έκανε το ίδιο.......
Ειδες αν ειχε σημαδι το καψουλι απο την βελονα?
Αν μπορεις βγαλε την βελονα κ κανε ενα καθαρισμα σε αυτη κ στο ελατηριο της γιατι πιανει βρωμια κ σκονες σε αυτα τα σημεια..
Υπαρχει η περιστωση αν εχει καποιο θεμα πυροδοτησης να μην στο κανει συνεχεια αλλα απο καιρο σε καιρο(αυτο το ξερω απο καραμπινα φιλου),οτι συμβαινει πολλες φορες κ με τις εμπλοκες..
 
Ειδες αν ειχε σημαδι το καψουλι απο την βελονα?
Αν μπορεις βγαλε την βελονα κ κανε ενα καθαρισμα σε αυτη κ στο ελατηριο της γιατι πιανει βρωμια κ σκονες σε αυτα τα σημεια..
Υπαρχει η περιστωση αν εχει καποιο θεμα πυροδοτησης να μην στο κανει συνεχεια αλλα απο καιρο σε καιρο(αυτο το ξερω απο καραμπινα φιλου),οτι συμβαινει πολλες φορες κ με τις εμπλοκες..
Όχι τάσο τα κοίταξα τα καψούλια δν είχαν καν σημάδι από τη βελόνα. Άρα δν ακούμπησε καν η βελόνα τα φυσίγγια. Θα την μοντάρο αύριο τ απόγευμα μετά τη δουλειά.
 
Άμα την σκας άδεια συνήθως η
Όχι τάσο τα κοίταξα τα καψούλια δν είχαν καν σημάδι από τη βελόνα. Άρα δν ακούμπησε καν η βελόνα τα φυσίγγια. Θα την μοντάρο αύριο τ απόγευμα μετά τη δουλειά.
Εγώ το έχω πάθει στην χ3 από τους λόγους που είπα να προσέξεις. Δες ένα καλό καθάρισμα της σκανδαλοθηκη και τι παίζει εκεί μέσα . Ή σφύρα δεν χτυπά με την απαιτούμενη δύναμη τη βελόνα ή σταματά σε μια συγκεκριμένη θέση για κάποιο λόγο χωρίς επαφή με τη βελόνα.
Ακόμα και η εξασθένηση ενός ελατηρίου οπτικά δεν είναι πάντα αντιληπτή
 
Το gevelot κιτρινο διασπορας 33γρ του Ιορδανογλου το εχει δουλεψει κανεις?
Απο περιεργεια ρωταω..δεν ακουγεται σχεδον καθολου αυτο το φυσιγγι..
Και ειμαι σιγουρος οτι σε αυτο δεν εχει παιξει ρολο η τιμη του..κ αλλα φυσιγγια με παρομοια τιμη εχουν καποια φημη..
Μαλλον δεν το εχουν "μαθει" οι κυνηγοι...think
 
Το gevelot κιτρινο διασπορας 33γρ του Ιορδανογλου το εχει δουλεψει κανεις?
Απο περιεργεια ρωταω..δεν ακουγεται σχεδον καθολου αυτο το φυσιγγι..
Και ειμαι σιγουρος οτι σε αυτο δεν εχει παιξει ρολο η τιμη του..κ αλλα φυσιγγια με παρομοια τιμη εχουν καποια φημη..
Μαλλον δεν το εχουν "μαθει" οι κυνηγοι...think
Πάνε κάμποσα χρόνια Τασούλη καλό μπορώ να πω gualandi αν θυμάμαι καλα.
Gevelot είχα δει στο Ρουμελιώτη στην Αμαλιάδα αλλά δν θυμάμαι αν ήταν τα κίτρινα τα διασποράς ή συγκεντρωτικό. Αν θες περνάω να το τσεκάρω τάσο......
Κίτρινο διασποράς διαφανείς με συγκεντρωτηρα.
 
Θα πας να παρεις ενα κουτι να το ριξεις κ να μου πεις,ετσι θα το τσεκαρεις...sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Εχουν κ εδω απλα ειναι στα ραφια εδω κ λιγα χρονια..αν δεν κανω εγω την αρχη....my man..sarcastic.
Θα πάρω.....Δν ξέρω τη ήταν όμως. Αν ήταν διασποράς η όχι. Παλιά μ είχε δόση ο θείος μ μισό κουτί Gevelot διάφανο μάλλον 33gr σε Νο:5.....Τα έκαψα πέριξ της λίμνης Κοτυχίου σε γερατζούλια στο σούρουπο σε μια καλαμποκιά που δν πρόλαβαν να τη θερίσουν λόγο των βροχών κ είχε φαγητό κάργα. Τα τουφεκούσαμε κ γυρίζανε πάλι..... Γλυκιά τουφεκιά θυμάμαι.
Έχει και Jordan......κι αυτά ξεχασμένα είναι...... σε 32,33,36 και 40gr αν θες.........sarcastic.
 
Last edited:
Παλιά μ είχε δόση ο θείος μ μισό κουτί Gevelot διάφανο μάλλον 33gr σε Νο:5.....
Ναι 33γρ,καλυκας cheddite με Α1 Γαλλιας κ συγκεντρωτηρα Giovanni..Διαχρονικη συνταγη..ετσι oπως το βρηκε ο Ιορδανογλου απο τον Μηλιο ετσι το αφησε..
Δεν πιστευω να εριξες τα παλια?
Μπλε μαυρο το κουτι κ εγραφαν στο πλαι διανα οε..
 
Ναι 33γρ,καλυκας cheddite με Α1 Γαλλιας κ συγκεντρωτηρα Giovanni..Διαχρονικη συνταγη..ετσι oπως το βρηκε ο Ιορδανογλου απο τον Μηλιο ετσι το αφησε..
Δεν πιστευω να εριξες τα παλια?
Μπλε μαυρο το κουτι κ εγραφαν στο πλαι διανα οε..
Χύμα μου τα είχε δόση. Έχω φυλάξει 2 τουλάχιστο. Τα έριξα όλα. Ήταν με Α1 κ Giovani όπως λες κ το μέταλλο είχε 2 ρόμβους πίσω κ το 12
 
Last edited:
Απο περιεργεια ρωταω..δεν ακουγεται σχεδον καθολου αυτο το φυσιγγι..
Γενικά δεν ακούγονται πολύ τα φυσίγγια του αν και είναι καλά , οι τιμές και η διάθεση τους ανά κατάστημα ίσως τα κρατάνε πίσω, έχω ρίξει σχεδόν όλη την γκάμα του και δεν είχα παράπονο από κανένα σε απόδοση.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top