Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ παλιά έριχνα 9αρια σε τσίχλα και 10αρια σε ορτύκια.τοτε ήτανε 31 γραμ.σε ασπροπρασινο ριγέ κουτι
Πόσο βάζουν GM3 ;
Από αυτά είχα πάρει παλιά 1-2 κουτάκια ... Σε Νο.8 ... Δεν με ενθουσίασαν και δεν ξαναπήρα ...

25. NSi OK HUNTING - 31gr (26/10/2009)
ΚΑΛΥΚΑΣ : NSI - ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΗΜΙΔΙΑΦ. - 12/67/8
ΚΑΨΟΥΛΙ : 616
ΠΥΡΙΤΙΔΑ : GM3 => 1,45 gr
ΒΥΣΜΑ : NSI GT 21
ΣΚΑΓΙΑ : No. 8 - 31,05 gr [13,6 p/gr – 385,5 p/oz] - 423
ΚΛΕΙΣΙΜΟ: Αστεροειδές 6άρι

Βασιλη τοτε αυτα ή το lambro tordo το κιτρινο στα 30γρ επισης στα ιδια λεφτα, νομιζω ιδια πυριτιδα εχουν.
Edit: εχω δει τρομερες ντουφεκιες με τον λαμπρο
Jimmako, τo Lambro Tordo 30 έχει πυρίτιδα D20 και όχι Gm3 ... Και μένα μου άρεσε πολύ !!! Μέχρι και φάσσα πήρα με 9αρια !!! ;)
 
Από αυτά είχα πάρει παλιά 1-2 κουτάκια ... Σε Νο.8 ... Δεν με ενθουσίασαν και δεν ξαναπήρα ...

25. NSi OK HUNTING - 31gr (26/10/2009)
ΚΑΛΥΚΑΣ : NSI - ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΗΜΙΔΙΑΦ. - 12/67/8
ΚΑΨΟΥΛΙ : 616
ΠΥΡΙΤΙΔΑ : GM3 => 1,45 gr
ΒΥΣΜΑ : NSI GT 21
ΣΚΑΓΙΑ : No. 8 - 31,05 gr [13,6 p/gr – 385,5 p/oz] - 423
ΚΛΕΙΣΙΜΟ: Αστεροειδές 6άρι


Jimmako, τo Lambro Tordo 30 έχει πυρίτιδα D20 και όχι Gm3 ... Και μένα μου άρεσε πολύ !!! Μέχρι και φάσσα πήρα με 9αρια !!! ;)
.RESPECT.
 
βρήκα rotweill plus τα παλιά το ένα μαγαζί έχει νο 2 3 4 οπότε δε μας κάνει και το άλλο έχει σε νο 3 4 5 8 χαθηκε να χει σε 7 εστω και 6 το 8 μου φαινεται ψιλο για περδικα αντε βαριά για 1ο και το 5 πάλι χοντροthink
βρες πρωτα περδικες και θα σου στειλω εγω φυσεκια....yelling..sarcastic..bye.
 
Οποίος μπορεί και του επιτρέψει το ανεμόβροχο ειναι ευκαιρία αυτές τις μέρες να δοκιμάσει τα (νέα?) φυσιγγια-όπλα-τσοκ του, τουλαχιστον για τα μπασίματα.
Γιατί το λες αυτό Σπύρο? Τι το ιδιαίτερο έχει αυτός ο καιρός?
 
το 8 μου φαινεται ψιλο για περδικα
Η αλήθεια είναι ότι δεν θα ξεκίναγα με τιποτα να πάω για πέρδικες με ν8..
Παρότι έχω πάρει πουλια με αυτό το νούμερο σε περπατητα τσιχλας όπως κ με 9αρια κ ξέρω τι μπορούν να κάνουν σε κοντινές αποστάσεις..
Φίλος τις κυνηγάει με ν9 πρώτο κ ν8 δεύτερο με μεγάλη επιτυχία όμως ρίχνει πάντα σε κοντινό πουλια αλλιώς δεν σηκώνει όπλο στην περδικα..
Αν τα πουλια ειναι ηρεμα κ δεχτούν φερμα κ ο κυνηγός έχει πλησιάσει κοντά τοτε τα 8αρια κ μάλιστα στα 35γρ θα κεραυνοβολησουν..κ θα δεις σκοτωματα καλύτερα απο ότι αν έριχνες με 6αρι..
 
Η αλήθεια είναι ότι δεν θα ξεκίναγα με τιποτα να πάω για πέρδικες με ν8..
Παρότι έχω πάρει πουλια με αυτό το νούμερο σε περπατητα τσιχλας όπως κ με 9αρια κ ξέρω τι μπορούν να κάνουν σε κοντινές αποστάσεις..
Φίλος τις κυνηγάει με ν9 πρώτο κ ν8 δεύτερο με μεγάλη επιτυχία όμως ρίχνει πάντα σε κοντινό πουλια αλλιώς δεν σηκώνει όπλο στην περδικα..
Αν τα πουλια ειναι ηρεμα κ δεχτούν φερμα κ ο κυνηγός έχει πλησιάσει κοντά τοτε τα 8αρια κ μάλιστα στα 35γρ θα κεραυνοβολησουν..κ θα δεις σκοτωματα καλύτερα απο ότι αν έριχνες με 6αρι..
τασο μέχρι τα 25 30 μέτρα και γω πιστεύω ακόμα και με κύλινδρο άμα τη φάει θα γίνει στουπί κυρίως ψυχολογικοί είναι οι λόγοι πιο πολύ
ρε τι ψωρα με έχει πιάσει με τα φυσίγγια μαγαζι κοντεύω νακανω την αποθήκη μου.my man.
 
βρήκα rotweill plus τα παλιά το ένα μαγαζί έχει νο 2 3 4 οπότε δε μας κάνει και το άλλο έχει σε νο 3 4 5 8 χαθηκε να χει σε 7 εστω και 6 το 8 μου φαινεται ψιλο για περδικα αντε βαριά για 1ο και το 5 πάλι χοντροthink
Αυτά είναι γερμανικά; Πόσο τα εχεις;
 
Γιατί το λες αυτό Σπύρο? Τι το ιδιαίτερο έχει αυτός ο καιρός?
Βασίλη
Απλώς ο καιρός αυτός σε θερμοκρασίες κατω απο 18 βαθμούς το μεσημερι και περι τους 10 το πρωι ή το απόγευμα και υγρασία ειναι πολύ κοντύτερα στις συνθήκες των περασμάτων απο τους 30 βαθμούς και ξηρό αέρα που δοκιμάστηκαν φυσιγγια μεχρι πριν 10 μέρες.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top