Γαλότσες

Επίσης υπάρχει και το πρόβλημα της στεγανότητας. Αν χάσει τη στεγανότητά της τότε είναι άχρηστη. Για αυτό φοβάμαι να τη βάζω σε δάση με ξύλα και αιχμηρά αντικείμενα στο έδαφος, σε χωράφια με βάτα που έχουν αγκάθια ή πολλες πέτρες και γενικά οτιδήποτε μπορεί να τη σχίσει ή να της κάνει μιά μικρή τρύπα από όπου θα μπάζει.. Η αρβύλα δε μασάει από άγριο τερέν.
 
Επίσης υπάρχει και το πρόβλημα της στεγανότητας. Αν χάσει τη στεγανότητά της τότε είναι άχρηστη. Για αυτό φοβάμαι να τη βάζω σε δάση με ξύλα και αιχμηρά αντικείμενα στο έδαφος, σε χωράφια με βάτα που έχουν αγκάθια ή πολλες πέτρες και γενικά οτιδήποτε μπορεί να τη σχίσει ή να της κάνει μιά μικρή τρύπα από όπου θα μπάζει.. Η αρβύλα δε μασάει από άγριο τερέν.
Η aigle όπως και άλλες εταιρείες φτιάχνουν γαλοτσες από καουτσούκ...αν τρυπήσει την πας στο βουλκανιζατέρ και την κολλάς όπως τα λάστιχα.... δεν έχει τόσο εύκολα θέμα.... εγώ τις δικές μου τις έχω 15-20 χρόνια και δεν παίρνουν σταγόνα.... Ειδικά αυτές με το νεοπρεν είναι απίστευτα ζεστές....με ένα ζευγάρι κάλτσες σε παγωνιά και αν περπατάς ιδρώνεις...
 
Last edited:
Καμιά γνώμη για αυτή τη Σερβική γαλοτσοαρβύλα;
Θα είναι πιο καλά δεμενο στο πόδι από ότι μια τυπική γαλότσα;

View attachment 32169View attachment 32170View attachment 32171View attachment 32172
Πού την βρήκες; Ελλάδα; Θα με ενδιέφερε για δουλειές ή κυνήγι σε κάτι βαλτωμένα χωράφια, ιδιαίτερα αν μπορώ να την σφίξω καλά στο πόδι, γιατί μου έχει τύχει να μείνει η γαλότσα μέσα στην λάσπη σε φρεσκοργωμένο χωράφι και να περπατώ μετά μισοξυπόλητος :(
 
Πού την βρήκες; Ελλάδα; Θα με ενδιέφερε για δουλειές ή κυνήγι σε κάτι βαλτωμένα χωράφια, ιδιαίτερα αν μπορώ να την σφίξω καλά στο πόδι, γιατί μου έχει τύχει να μείνει η γαλότσα μέσα στην λάσπη σε φρεσκοργωμένο χωράφι και να περπατώ μετά μισοξυπόλητος :(
Σε 3 καταστήματα στην Ελλάδα υπάρχει

https://www.skroutz.gr/s/24098815/Tigar-Γαλότσες-με-Κορδόνι-21367.html
 
Πού την βρήκες; Ελλάδα; Θα με ενδιέφερε για δουλειές ή κυνήγι σε κάτι βαλτωμένα χωράφια, ιδιαίτερα αν μπορώ να την σφίξω καλά στο πόδι, γιατί μου έχει τύχει να μείνει η γαλότσα μέσα στην λάσπη σε φρεσκοργωμένο χωράφι και να περπατώ μετά μισοξυπόλητος :(
Θοδωρή πάρε Aigle Parcours ή Parcours ISO. Και να θες να τη βγάλεις δεν βγαίνει με τίποτα (ειδικά άμα έχει ιδρώσει λίγο το πόδι)!!!!!!!!!!!! :p
 
Παλικάρια καμία γνώμη για μπότα γόνατου με thinsulate η έστω νεοπρεν αλλά να είναι ποιοτική μέχρι 150 ας είναι και από εξωτερικό που μπορούμε να βρούμε έφαγα τον τόπο μόνο Αμέρικα βρήκα και σε τιμές όσο μια στήθους.....το βάζω και εδώ!!!!
 
Έχω τις aigle parcous iso με νεοπρεν πολλά χρόνια μπορεί και 17-18 πολύ ζεστές.... έψαξα να τις βρω και βλέπω ότι οι τιμές έχουν εκτοξευθεί....
Τις είχα και εγώ αυτές αλλά τώρα πλέον βγαίνει η parcours iso 2 και είναι πανάκριβη σε σχέση με την προηγούμενη
 
Back
Top