Γάντια για το κυνήγι...

Ήρθαν τα γάντια αν και δεν με ενημέρωσε ούτε η dhl ούτε και η εταιρεία πέρα από ένα email έφυγε από εκεί......μεγιες μου λοιπόν!!!!
View attachment 41297
Κόψε τώρα τον δεξί δείκτη από το γάντι για να αισθάνεσαι σωστά την σκανδάλη.
.sarcastic.
Μεγιές ...
 
Σε ευχαριστώ φίλε μου να είσαι καλά!!!
Το πρόβλημα με αυτά τα γάντια (μιλάω λόγω εμπειρίας), θα το έχεις, όχι στην σκανδάλη, αλλά στο γέμισμα της καραμπίνας γιατί όπως σπρώχνεις το φυσίγγιο την ώρα που βγάζεις το δάχτυλο σκαλώνει στην γλώσσα, εγώ το έλυσα το πρόβλημα, μόλις κάνει πολύ κρύο παίρνω το Δίκαννο! ή το βγάζω, γεμίζω και το ξαναφοράω!.
 
Καλοφόρετα!
Με γεια Τέλη!
Σας ευχαριστώ παλικάρια!!!
Το πρόβλημα με αυτά τα γάντια (μιλάω λόγω εμπειρίας), θα το έχεις, όχι στην σκανδάλη, αλλά στο γέμισμα της καραμπίνας γιατί όπως σπρώχνεις το φυσίγγιο την ώρα που βγάζεις το δάχτυλο σκαλώνει στην γλώσσα, εγώ το έλυσα το πρόβλημα, μόλις κάνει πολύ κρύο παίρνω το Δίκαννο! ή το βγάζω, γεμίζω και το ξαναφοράω!.
Επειδή τα εχω φορέσει και παλαιότερα ( των κολλητών μου) δεν είχα τέτοιο θέμα προσωπικά.....
 
Ήρθαν τα γάντια αν και δεν με ενημέρωσε ούτε η dhl ούτε και η εταιρεία πέρα από ένα email έφυγε από εκεί......μεγιες μου λοιπόν!!!!
View attachment 41297
Με γεια σου ρε πολυ καλα αλλα ρε μλκ ενα ζευγαρι γαντια πηρες καθε μερα να σε δινουν συντεταγμενες θες αχαχαχα
 
Ήρθαν τα γάντια αν και δεν με ενημέρωσε ούτε η dhl ούτε και η εταιρεία πέρα από ένα email έφυγε από εκεί......μεγιες μου λοιπόν!!!!
View attachment 41297
Kαλοριζικα Τέλη! Πολύ καλή επιλογή! Πάντως για πάρα πολύ κρύο τα καλυτερα είναι τα SWEDTEAM ZERO DRY GLOVE που έχουν ακόμα μεγαλύτερη αδιαβροχοποίηση και thinsulate χωρίς να είναι πολύ πιο χοντρά.

Στον πρόσφατο χιονιά έκανα crash test και με τα δυο και το SWEDTEAM ZERO DRY GLOVE ήταν καλύτερο. Το μόνο που δεν έχουν είναι δέρμα σε δείκτη και αντίχειρα για το χειρισμό του smartphone.
_7330144009830_0e9b07be3f5327e4f6e83f810defc2ca_1.jpg
 
Το πρόβλημα με αυτά τα γάντια (μιλάω λόγω εμπειρίας), θα το έχεις, όχι στην σκανδάλη, αλλά στο γέμισμα της καραμπίνας γιατί όπως σπρώχνεις το φυσίγγιο την ώρα που βγάζεις το δάχτυλο σκαλώνει στην γλώσσα, εγώ το έλυσα το πρόβλημα, μόλις κάνει πολύ κρύο παίρνω το Δίκαννο! ή το βγάζω, γεμίζω και το ξαναφοράω!.
Eίναι σωστή η παρατηρηση, αλλά παρατηρείται κυρίως αν το γάντι είναι έστω και ελάχιστα μεγαλύτερο απο το χέρι οπότε αυτή η μικρή ακρούλα θα πιαστεί... Αν μας έρχεται εφαρμοστό (γάντι που λέμε) τότε αυτό το φαινόμενο εξαλείφεται...
 
Kαλοριζικα Τέλη! Πολύ καλή επιλογή! Πάντως για πάρα πολύ κρύο τα καλυτερα είναι τα SWEDTEAM ZERO DRY GLOVE που έχουν ακόμα μεγαλύτερη αδιαβροχοποίηση και thinsulate χωρίς να είναι πολύ πιο χοντρά.

Στον πρόσφατο χιονιά έκανα crash test και με τα δυο και το SWEDTEAM ZERO DRY GLOVE ήταν καλύτερο. Το μόνο που δεν έχουν είναι δέρμα σε δείκτη και αντίχειρα για το χειρισμό του smartphone.
View attachment 41313
Μου φαίνεται αρκετά πιο χοντρό και είναι και άσπρο χαχχαχα
Αλλά ναι το thinsulate κάνει δουλίτσα
 
Back
Top