Βοήθεια για όσους έχουν την ανάγκη μας και ειδικά τα παιδιά

Τα μπράβο ανήκουν σε όλους όσους συμμετείχαν σ αυτή την πρώτη προσπάθεια αλληλεγγύης του forum . Και λέω πρώτη γιατί δεν θα μείνουμε εδώ.
Μια προσπάθεια που κάναμε για να δείξουμε πως ακόμη υπάρχει ανθρωπιά και αλληλεγγύη απέναντι σε όσους μας χρειάζονται και έχουν ανάγκη και την πιο μικρή μας βοήθεια .
Γιατί αυτά τα χρόνια της κρίσης ανακαλύπτουμε όλο και περισσότερο πόσο μεγαλύτερα αποθέματα αλληλεγγύης κρύβουμε μέσα μας. Όμως δεν είναι αρκετό να τα ανακαλύπτουμε στα λόγια αλλά να τα κάνουμε πράξη.Τόσο σε συλλογικό επίπεδο αλλά και ατομικό.
 
Τα μπράβο ανήκουν σε όλους όσους συμμετείχαν σ αυτή την πρώτη προσπάθεια αλληλεγγύης του forum . Και λέω πρώτη γιατί δεν θα μείνουμε εδώ.
Ετσι μπράβο.shake hands.
Η ουσία είναι ότι αν δεν υπήρχε το φόρουμ δεν θα κάναμε αυτή την κίνηση.
Χαίρομαι που συμμετέχω σε τόσο ωραία πράγματα:)
 
Για του λόγου το αληθές σας παρουσιάζω την κατάσταση που μου έδωσε η τράπεζα με τα ονόματα και τα ποσά των καταθέσεων όσων προτίμησαν αυτόν τον τρόπο.
LPHABANK-1.jpg

Απο τα χρήματα που κατατέθηκαν μαζεύτηκε το ποσό των 150.
Υπάρχουν άλλα τέσσερα μέλη που μου έδωσαν τα χρήματα στο χέρι .
Αυτοί είναι :
Dionisis
yannis 304
Μάκης
Menios (beklatsas9)
Μαζί και με τα δικά μου είναι άλλα 50 €.

Συνολικά δηλαδή έχουμε μαζέψει 200 €.
Αύριο θα συνεννοηθώ με την Κα που είχα μιλήσει στο τηλέφωνο πριν τα Χριστούγεννα για να κανονίσουμε το πως και πότε θα τους τα δώσουμε .
 
Last edited:
Για του λόγου το αληθές σας παρουσιάζω την κατάσταση που μου έδωσε η τράπεζα με τα ονόματα και τα ποσά των καταθέσεων όσων προτίμησαν αυτόν τον τρόπο.

Απο τα χρήματα που κατατέθηκαν μαζεύτηκε το ποσό των 150.
Υπάρχουν άλλα τέσσερα μέλη που μου έδωσαν τα χρήματα στο χέρι .
Αυτοί είναι :
Dionisis
yannis 304
Μάκης
Menios (beklatsas9)
Μαζί και με τα δικά μου είναι άλλα 50 €.

Συνολικά δηλαδή έχουμε μαζέψει 200 €.
Αύριο θα συνεννοηθώ με την Κα που είχα μιλήσει στο τηλέφωνο πριν τα Χριστούγεννα για να κανονίσουμε το πως και πότε θα τους τα δώσουμε .
.RESPECT..exciting..RESPECT..exciting..RESPECT.
 
Last edited by a moderator:
Ωραιος Δημητρη, καλο ειναι να τονιστει βεβαια οτι τα χρηαματ αυτα δινονται απο μια κυνηγετικη ιστοσελιδα που ευαισθητοοποιηθηκε με το θεμα... ;)
 
Ωραιος Δημητρη, καλο ειναι να τονιστει βεβαια οτι τα χρηαματ αυτα δινονται απο μια κυνηγετικη ιστοσελιδα που ευαισθητοοποιηθηκε με το θεμα... ;)

Όπως το λες Αρη.Σήμερα και ενώ οδηγούσα σκεφτόμουνα τα σχετικά και μεταξύ άλλων σκέφτηκα ακριβώς αυτό που λες.Βέβαια το ότι είμαστε από ένα κυνηγητικό φόρουμ τους το έχω πει από την αρχή.Απλά θα τονίσουμε ότι πέρα από το χόμπι μας η ευαισθησία και το ενδιαφέρον μας για τον συνάνθρωπο παραμένει ψηλά στις προτεραιότητές μας.
 
Επειδή ζητήθηκε να μην φαίνονται τα επίθετα στην κατάσταση και επειδή νομίζω ότι όσοι καταθέσατε έχετε κάνει την διασταύρωσή σας λέω να προχωρήσω σε σβήσιμο των επιθέτων .
 
  • Like
Reactions: DrV
Δημητρη κανε οτι νομιζεις... Προχωρα...
Αυτο που θελαμε το πετυχαμε... Ας αναλογιστουμε με αυτα τα λιγα που στερηθηκαμε ποσα παιδια θα γινουν ευτυχισμενα και ας μη μαθουν ποτε πως μας λενε...
Αισθανομαι περηφανος.. οπως ολοι νομιζω...
 
Δημητρη κανε οτι νομιζεις... Προχωρα...
Αυτο που θελαμε το πετυχαμε... Ας αναλογιστουμε με αυτα τα λιγα που στερηθηκαμε ποσα παιδια θα γινουν ευτυχισμενα και ας μη μαθουν ποτε πως μας λενε...
Αισθανομαι περηφανος.. οπως ολοι νομιζω...

Αντώνη αυτό ακριβώς!!!
 
Σήμερα μετά από επικοινωνία με τους υπεύθυνους του ιδρύματος αποφασίστηκε τα χρήματα να παραδοθούν σε ημερομηνία και ώρα που μας πρότειναν οι ίδιοι στο χώρο του ιδρύματος.Έτσι θα μπορέσουμε ,είπαν ,να δούμε τους χώρους αλλά περισσότερο τα ίδια τα παιδιά.
Το ραντεβού ορίστηκε συγκεκριμένα την την Πέμπτη 5 Φεβρουαρίου και ώρα 16:45.
 
Την Πέμπτη 16,45 έχουμε ραντεβού στο ίδρυμα για να παραδώσουμε τα χρήματα που συγκεντρώσαμε.Όποιος είναι διαθέσιμος και θέλει μπορεί να το δηλώσει εδώ .
 
Back
Top