Βλητικές δοκιμές Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ε
Τον έκανα μεγαλύτερο από χθες ήδη ... δεν πάει παραπάνω θα μας βαρέσουν.
Και να ρίχνεις κέντρο άλλη φορά.
Το Rem Pheasant είναι αυτό ... το χθεσινό.

View attachment 68581
Είδατε μάγκες από 48% το έκανα και το ανέβασε στα 55% όσο το μπενελλι του και λέει δεν παει παραπάνω 😅😅😅 μου έφαγε 7% για να πει το μπενελλι του οπλο 🤣😂🤣
 
Μετά του φταίει το όπλο, το σκυλί,τα φυσίγγια και φυσικά οι μπεκάτσες.....που πετάνε ανεστραμμένα και απρόβλεπτα...... μήπως να του πουλήσω την benelli....να σταυρώσει καμία;
Θα παρω την μπεκάτσια για να ζευγαρώνουν τα πουλια 😅😅😅
 
Για το όπλο ή για τα φυσίγγια κύριε Νίκο; .....Το όπλο είπε θα το βάλει στο ΚΤΕΛ μαζί με το Δία..... για Θεσσαλονίκη....μη μου τον μπερδεύεις.....να σας ζητήσω μία χάρη..... φτιάξτε του ένα φυσίγγι να σκοτώνει στα 8-10 μέτρα μέχρι τα 20 βαριά και θα σταματήσει να παίζει..... κάντε το για τον καημένο το σκύλο...... τζάμπα σπάει τα πόδια του..... και δε φοράει και παπούτσια όπως το αφεντικό του.....

Εβγαλα ενα διασπορας με 38 γραμμαρια σκαγια Ν9,5....και εγω και ο διαολος το φοβηθηκε.... Στα 12 μετρα
1,50χ1,40 ανοιγμα τουφεκιας..με κυλινδρο....
Που να το δωσεις και που να το ριξεις αυτο τα πραγμα....
Θα χασω τον υπνο μου απο τις τυψεις....απο τα σκυλια και απο τους φιλους που θα τουφεκιστουν !!!:confused:
 
Εβγαλα ενα διασπορας με 38 γραμμαρια σκαγια Ν9,5....και εγω και ο διαολος το φοβηθηκε.... Στα 12 μετρα
1,50χ1,40 ανοιγμα τουφεκιας..με κυλινδρο....
Που να το δωσεις και που να το ριξεις αυτο τα πραγμα....
Θα χασω τον υπνο μου απο τις τυψεις....απο τα σκυλια και απο τους φιλους που θα τουφεκιστουν !!!:confused:
Για ψαρονια στο σηκομα :rolleyes: .big smile.
 
Εβγαλα ενα διασπορας με 38 γραμμαρια σκαγια Ν9,5....και εγω και ο διαολος το φοβηθηκε.... Στα 12 μετρα
1,50χ1,40 ανοιγμα τουφεκιας..με κυλινδρο....
Που να το δωσεις και που να το ριξεις αυτο τα πραγμα....
Θα χασω τον υπνο μου απο τις τυψεις....απο τα σκυλια και απο τους φιλους που θα τουφεκιστουν !!!:confused:
Αυτό κύριε Νίκο δεν είναι διασποράς..... Φυσίγγια για τυφλούς είναι..... κλείστε λίγο τη διασπορά.... και έτοιμος ο Χομπίστας.....να χαρεί λίγο και το ζωντανό....
 
Last edited:
Είδατε μάγκες από 48% το έκανα και το ανέβασε στα 55% όσο το μπενελλι του και λέει δεν παει παραπάνω 😅😅😅 μου έφαγε 7% για να πει το μπενελλι του οπλο 🤣😂🤣
Άμα γκρινιάξεις λίγο παραπάνω θα στο κάνω 90%.
Δεν φαίνονταν τα σκάγια ρε συ ... τον κύκλο τον μεγάλωσα γιατί λέω δεν μπορεί να είναι τόσο μάπα το όπλο και σίγουρα το φυσίγγι. 🤣

Μπράβο πάντως για τις δοκιμές ... είδες την δυσκολία του 80% ?

Νίκο θέλω να μου δίνεις
1. Πλάτος χαρτιού συνήθως αυτά παίζουν από 70-80cm
2. Να ρίχνεις κέντρο για να μην μαντεύω τα σκάγια
3. Να τσεκάρεις τα σκάγια όπως κάνεις ήδη (μου βγαίνουν τα μάτια αλλιώς)
4. Να τραβάς αν γίνεται φωτό κάθετα το χαρτί
5. Αν κόβεις και ένα φυσίγγι και μετράς σκάγια ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΥΦΗ !!!
 
Άμα γκρινιάξεις λίγο παραπάνω θα στο κάνω 90%.
Δεν φαίνονταν τα σκάγια ρε συ ... τον κύκλο τον μεγάλωσα γιατί λέω δεν μπορεί να είναι τόσο μάπα το όπλο και σίγουρα το φυσίγγι. 🤣

Μπράβο πάντως για τις δοκιμές ... είδες την δυσκολία του 80% ?

Νίκο θέλω να μου δίνεις
1. Πλάτος χαρτιού συνήθως αυτά παίζουν από 70-80cm
2. Να ρίχνεις κέντρο για να μην μαντεύω τα σκάγια
3. Να τσεκάρεις τα σκάγια όπως κάνεις ήδη (μου βγαίνουν τα μάτια αλλιώς)
4. Να τραβάς αν γίνεται φωτό κάθετα το χαρτί
5. Αν κόβεις και ένα φυσίγγι και μετράς σκάγια ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΥΦΗ !!!
Καλα θα βελτιωθώ σιγα σιγα 😅😅😅
Θα φτάσω και το 90% χαχαχα τι beretta έχω
 
View attachment 68579

View attachment 68580

Σκάγια πάντα θεωρητικά ως προς τα γραμμάρια.
Εντάξει, για το ΜΒ αν το επιλέξω για περάσματα, σε υψόμετρο περίπου 900μ και με code black duck, θα μου δώσει ίσως ένα ποσοστό 75% (στην καλύτερη). Ίσως, ίσως...
 
Πλάκα κάνω ...
Επίσης δεν έδωσε κάτι διαφορετικό σε διάτρηση από τα άλλα κοινά.
Είναι ένα νορμάλ εμπορικό φυσίγγι ... όχι τίποτα σπέσιαλ.

View attachment 68586
Νορμάλ, και μαλακό φυσίγγι! Μου αρέσει πολύ από πλευράς ανάκρουσης.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top