Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Διαβάζω διαβάζω και επιβεβαιωνομαι στον λόγο που έχω σταματήσει να γράφω εδώ μέσα.Αν υπάρχουν 5-6 πληροφορίες καπελωνονται από προσωπικές εμμονές και κόντρες από παλιά.Με την εικόνα που βγαίνει παρά έξω,αν ένα παιδί θέλει να ρωτήσει κάτι δεν θα το κάνει γιατί έχει μετατραπεί σε αρένα!Έλεος!!
Αλέξανδρε αυτό που γράφεις αδικεί τον κ.Νίκο .Το ότι δλδ το γενίκευσες ισοπεδωτικά .
Όσοι του ζητήσαμε δοκιμές για διάφορους λόγους (΄΄ελλειψη χρόνου κλπ κλπ ) πρόθυμα μας τις έκανε .
Αφιερώνει δλδ καί χρόνο καί χρήμα για να προσφέρει .
Αυτό που μ'ενόχλησε σ'αυτό το τελευταίο είναι η απουσία του ''Γνώθι σαυτόν '' απο κάποιους καί περισσότερο
απ'όλα η ασέβεια σ'ένα άτομο μιας Α ηλικίας απο άτομα που δέν γνωρίζουν ορθογραφία κάν .
 
Δεν ήξερα που να το γράψω κ το εβαλα εδώ.
Χαρίζω μερικά πακέτα Lambro σε διάφορα νούμερα σκαγιων.
Οποίος ενδιαφέρεται ας γράψει πμ
Στο μισάωρο πάνω έγινε χαμός με τα Lambro. Παρά πολλά μυνηματα
Πρέπει να είναι τα δημοφιλεστερα!!!
 
Εγώ δεν είμαι ιδιογομωτής αλλά θα γράψω κάποια πράγματα.
Αν κάπου κάνω λάθος με διορθώνετε.

1. Ο άνθρωπος που γεμίζει είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για το φυσίγγι που φτιάχνει. Όταν ο οποιοσδήποτε του δίνει ταχογραφημένη και πλήρη συνταγή, πάλι οφείλει να την ελέγξει.
2. Η Pmax βρίσκεται μόνο με κανονάκι. Ούτε ώμοι, ούτε ανάκρουση, ούτε αντρικό και παιδικό φυσίγγι, ούτε τίποτα.
Αν γεμίζουμε ακριβή δοσολογία εταιρίας πάλι δεν την ξέρουμε ακριβώς.
Απλά έχουμε μια χονδρική ιδέα.
3. Οι ταχύτητες δεν είναι το παν. Αν κατεβείτε ένα νούμερο σκάγια είναι σαν να ανεβαίνετε πολλά m/s στην αντίστοιχη διάτρηση.
4. Η σωματική μας ακεραιότητα είναι πάνω από φυσίγγια, ταχύτητες και θηράματα.
Οπότε μην δοκιμάζετε τίποτα αν δεν γνωρίζετε ΑΚΡΙΒΩΣ πως δουλεύει.
5. Πριν πειραματιστείτε με κάτι ρωτήστε τον κατασκευαστή. Ξέρει πολύ περισσότερα για το προϊόν του απ' ότι ο καθένας μας.
 
Εγώ δεν είμαι ιδιογομωτής αλλά θα γράψω κάποια πράγματα.
Αν κάπου κάνω λάθος με διορθώνετε.

1. Ο άνθρωπος που γεμίζει είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για το φυσίγγι που φτιάχνει. Όταν ο οποιοσδήποτε του δίνει ταχογραφημένη και πλήρη συνταγή, πάλι οφείλει να την ελέγξει.
2. Η Pmax βρίσκεται μόνο με κανονάκι. Ούτε ώμοι, ούτε ανάκρουση, ούτε αντρικό και παιδικό φυσίγγι, ούτε τίποτα.
Αν γεμίζουμε ακριβή δοσολογία εταιρίας πάλι δεν την ξέρουμε ακριβώς.
Απλά έχουμε μια χονδρική ιδέα.
3. Οι ταχύτητες δεν είναι το παν. Αν κατεβείτε ένα νούμερο σκάγια είναι σαν να ανεβαίνετε πολλά m/s στην αντίστοιχη διάτρηση.
4. Η σωματική μας ακεραιότητα είναι πάνω από φυσίγγια, ταχύτητες και θηράματα.
Οπότε μην δοκιμάζετε τίποτα αν δεν γνωρίζετε ΑΚΡΙΒΩΣ πως δουλεύει.
5. Πριν πειραματιστείτε με κάτι ρωτήστε τον κατασκευαστή. Ξέρει πολύ περισσότερα για το προϊόν του απ' ότι ο καθένας μας.
.RESPECT.
 
Αλέξανδρε αυτό που γράφεις αδικεί τον κ.Νίκο .Το ότι δλδ το γενίκευσες ισοπεδωτικά .
Όσοι του ζητήσαμε δοκιμές για διάφορους λόγους (΄΄ελλειψη χρόνου κλπ κλπ ) πρόθυμα μας τις έκανε .
Αφιερώνει δλδ καί χρόνο καί χρήμα για να προσφέρει .
Αυτό που μ'ενόχλησε σ'αυτό το τελευταίο είναι η απουσία του ''Γνώθι σαυτόν '' απο κάποιους καί περισσότερο
απ'όλα η ασέβεια σ'ένα άτομο μιας Α ηλικίας απο άτομα που δέν γνωρίζουν ορθογραφία κάν .
Όλοι ξέρουμε τι είναι ο κ Νίκος φίλε Λάμπη κ πολλοί από εμάς έχουμε δει κ αντιγράψει τις δωρεάν δοκιμές του κ τον ευχαριστούμε.
Ειμαι σίγουρος ότι ο Αλεξ δεν ήθελε να τον προσβάλει.
Υ. Γ Μία φορά είπα να κάνω πλάκα στον Αλεξ με τα Lambro, μου τη χάλασες ρε μπαγάσα
 
3. Οι ταχύτητες δεν είναι το παν. Αν κατεβείτε ένα νούμερο σκάγια είναι σαν να ανεβαίνετε πολλά m/s στην αντίστοιχη διάτρηση.
#4 @400m/s @45m Διάτρηση ~42mm (σε 20% βαλλιστικό τζέλ)
#3 @340m/s
@45m Διάτρηση ~42mm (σε 20% βαλλιστικό τζέλ)
 
Βασιλη αυτο πες το στα παπιά και στα γουρούνια που δεν πέφτουν o_Oo_O.big smile..big smile.
Πέστο σε αυτούς που γράφουν έξω από το φυσίγγι Νο4 και στην πραγματικότητα είναι Νο6 ;)

Τα νούμερα είναι σωστά.
Ούτε εγώ δεν το πίστευα ...
 
* το θέλω κύριος για μακρινές αποστάσεις γτ περνάνε ψηλά τα πουλιά ευχαριστώ!!!!!
Αν μιλάς για μόνη αλλαγή το κρύο και την απόσταση ρίξε το ίδιο φυσίγγι που ρίχνεις κανονικά σε 2 νουμ χοντρυτερο και παίξε με το 2* η 1* Μη ψάχνεις άλλης εταιρίας θα χαλάς χρήματα και πιθανόν να μη σου τραβάει όταν έχει νορμάλ καιρό .
 
Επειδή είμαι εντελώς άσχετος,απορία,χωράνε 48 γρ.σε 70 κάλυκα❓
Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά θυμάμαι να έχω δει ενα φυσίγγιο cheddite 20-80 metri 51γρ σε 70ρι κάλυκα. Ρελιαστό εννοείται. Έχω φάει το ίντερνετ να το βρω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top