Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εαν δεν δωσουν παραταση στο γουρουνι.....αυτες τις μερες θα εχω δυο μπενελι ..απο φιλους...μια
Ραφαελο και μια Μ2....
Μόνο γουρούνια σκοτώνουν οι benelli ... Τίποτα άλλο ... Οικολογικά όπλα αχαχαχ
 
Στα 50 μην πας ,δεν έχει νόημα...έως 40 γραμμάρια κ πολλά είναι‼️

Εχει νοημα Τζωννη.....Τα οπλα δεν ειναι για τα 40 μετρα κ . γραμ, φιλαρα....Αλλωστε τα ζορια απο τα 40 + μετρα
αρχιζουν και εκει θελουμε γραμμαρια!!! ;)
 
Δυο δοκιμες ακομα με την ς4 αυτη την φορά με γνησια μαλλινη ταπα... ;)

Η μια δοκιμη στα 34 γραμμαρια με αποσπωμενο πατο και η αλλη στα 32 γραμμαρια. Οχι με αποσπωμενο .
Τα συμπερασματα δικα σας παιδες,.......


View attachment 40107View attachment 40108View attachment 40109View attachment 40110
Αυτό που γράφεις = αποσπόμενου πάτου με μάλλινη, μπορείς να δείξεις με φωτογραφία τι-πως είναι ?
Ωραία τουφεκιά έβγαλε!
 
Η αληθεια Τολη μου ειναι οτι εχω προβληματιστει με τις Μπενελι .....χωρις τις υποτιμω σαν οπλα !!!
Κατι δεν παει ''καλα'' με αυτα τα οπλα.....Και το λεω στα σιγουρα γιατι το εχω δοκιμασει επανειλλημενα..
με οπλα φιλων!!!
Σε οσους φιλους εχω χαρισει φυσιγγια....ειτε με ΜΠΡΕΝΤΑ - ΦΡΑΝΚΙ - ΦΑΜΠΑΡΜ- ειτε σε αλλες μαρκες
τα φυσιγγια γαζωνουν....
Στα Μπενελι....τα παιρνει ο διαολος και τα σηκωνει...Βιδωσα σε μπενελι τα 3* αστρα της μπερετα...και
αλλαξε ολη τουφεκια....Ειδε το φως το ''αληθινο''....
Οτι βγαζω εγω με 3* αστρα στα 35 μετρα...βγαζει η Μπενελι με το φουλ τσοκ της στα ιδια μετρα...
Το ξανα λεω...δεν ειμαι ''κολλημενος'' Μπερετακιας....ουτε φοραω παρωπιδες....με τα οπλα...ωστοσο θελω
να το ψαξω....για δω που οφειλονται αυτες οι διαφορες...
Εαν δεν δωσουν παραταση στο γουρουνι.....αυτες τις μερες θα εχω δυο μπενελι ..απο φιλους...μια
Ραφαελο και μια Μ2....Θα κανω δοκιμες με ιδια φυσιγγια...και ελπιζω να βρω ακρη φιλε!!!
Θα ριξω και εμπορικα φυσιγγια για να εχω σφαιρικη και ολοκληρωμενη εικονα !!!

ΥΓ. Δεν εχω καταλαβει ποια βυσματα και τι γραμμαρια αγαπαει...Θα ξεκινησω απο τετραγωνες γομωσεις
και θα φτασω μεχρι και τα 50 γραμμαρια...και βλεποντας και ψαχνοντας φιλε!!!
Εγω ηδει εχω πει σε φιλο και δουλεβει τσοκακια της μπερεττα και απ οτι μου λεει εχει βελτιοθει οντος σε μομπιλ σπειρωμα αναφερομαι
 
Last edited:
Η αληθεια Τολη μου ειναι οτι εχω προβληματιστει με τις Μπενελι .....χωρις τις υποτιμω σαν οπλα !!!
Κατι δεν παει ''καλα'' με αυτα τα οπλα.....Και το λεω στα σιγουρα γιατι το εχω δοκιμασει επανειλλημενα..
με οπλα φιλων!!!
Σε οσους φιλους εχω χαρισει φυσιγγια....ειτε με ΜΠΡΕΝΤΑ - ΦΡΑΝΚΙ - ΦΑΜΠΑΡΜ- ειτε σε αλλες μαρκες
τα φυσιγγια γαζωνουν....
Στα Μπενελι....τα παιρνει ο διαολος και τα σηκωνει...Βιδωσα σε μπενελι τα 3* αστρα της μπερετα...και
αλλαξε ολη τουφεκια....Ειδε το φως το ''αληθινο''....
Οτι βγαζω εγω με 3* αστρα στα 35 μετρα...βγαζει η Μπενελι με το φουλ τσοκ της στα ιδια μετρα...
Το ξανα λεω...δεν ειμαι ''κολλημενος'' Μπερετακιας....ουτε φοραω παρωπιδες....με τα οπλα...ωστοσο θελω
να το ψαξω....για δω που οφειλονται αυτες οι διαφορες...
Εαν δεν δωσουν παραταση στο γουρουνι.....αυτες τις μερες θα εχω δυο μπενελι ..απο φιλους...μια
Ραφαελο και μια Μ2....Θα κανω δοκιμες με ιδια φυσιγγια...και ελπιζω να βρω ακρη φιλε!!!
Θα ριξω και εμπορικα φυσιγγια για να εχω σφαιρικη και ολοκληρωμενη εικονα !!!

ΥΓ. Δεν εχω καταλαβει ποια βυσματα και τι γραμμαρια αγαπαει...Θα ξεκινησω απο τετραγωνες γομωσεις
και θα φτασω μεχρι και τα 50 γραμμαρια...και βλεποντας και ψαχνοντας φιλε!!!
Το θεμα ειναι να εχεις και μια με σταθερο τσοκαρισμα αλλα εγω πιστεβω οφειλετε στη μεγαλη διαφορα αυλου και φουστας τσοκ σε κανενα αλλο οπλο δε συμβενει αυτο με ενα μπριλεη πχ που εφαρμοζει τελεια το οπλο στρωνει γτ ολα τα αλλα αφτερ εχουν το ιδιο θεμα πολυ φαρδια φουστα
 
Άμα γέμιζες θα σου έστελνα ένα 38 γρ με συγκέντρωση 100% στα 36.5 σε κύκλο 10 εκατό και 100%στα70με μεζούρα σε κύκλο 70χ70εκατοστα 5αρι γεμισμένο στο χέρι ρελιαστο αλλά το ρίχνεις μόνο με 3* με ότι άλλο χαλάει.
Να στη βγαλω με 2* σταθερο τσοκ...;;; .big smile.
 
Άμα γέμιζες θα σου έστελνα ένα 38 γρ με συγκέντρωση 100% στα 36.5 σε κύκλο 10 εκατό και 100%στα70με μεζούρα σε κύκλο 70χ70εκατοστα 5αρι γεμισμένο στο χέρι ρελιαστο αλλά το ρίχνεις μόνο με 3* με ότι άλλο χαλάει.
Θα βρω να το γεμίσω, ρίξτο.

Να στη βγαλω με 2* σταθερο τσοκ...;;;
Ρίξτο και εσύ.

Αν είναι σκορποχώρια αλλίμονό σας ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top