Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τι εννοείς?
Να αντιγράψεις κάποιο εμπορικό?
Αδυνατον να αντιγράψουμε εμπορικό ιδίως μεγάλων εταιρειών.
Έχω δει άλλες ογκομετριες σε κάλυκες,
Άλλη σκληρότητα πλαστικού σε κάλυκες κ συγκεντρωτηρες κ παίζει να χρησιμοποιούν κ άλλης προοδευτικοτητας μπαρουτη + τα σκάγια κ άλλα πολλά
Το αποτέλεσμα το αντιγράφεις το φυσηγγι οχι
 
Λευτέρη νομίζω είναι χαμηλές οι ταχύτητες γι αυτά τα σεταπ κ ιδίως στους 22 κ 55 βαθμούς.
Πολυ κάτω μου φαίνονται.
Το 1,75x33,5 n6 sg22 με mb32 στους 24c μου είχε δώσει 400 v1,5 Στέλιο. Ίσως αλλάζουν κάποιες παράμετροι...πάνω κάτω εκεί θα παίζει...
 
Ισχύει αυτό σε ορεινά μέρη. Εδω εγώ κατέβηκα Αρκαδία στο σπίτι το αυτοκίνητο εδειχνε 4 βαθμούς και στον κυνηγότοπο στο ποτάμι είχε -3!
Ω..ρε φιλε να τουφεκας με S4 και να τραβάς τζουρα από τη καπνά και να φτάνει στα νυχια!!!!
 
Δυο δοκιμες ακομα με την ς4 αυτη την φορά με γνησια μαλλινη ταπα... ;)

Η μια δοκιμη στα 34 γραμμαρια με αποσπωμενο πατο και η αλλη στα 32 γραμμαρια. Οχι με αποσπωμενο .
Τα συμπερασματα δικα σας παιδες,.......


View attachment 40107View attachment 40108View attachment 40109View attachment 40110
Ωραίες ντουφεκιες Νίκο και ανεπηρέαστες από καιρικές συνθήκες
 
Δυο δοκιμες ακομα με την ς4 αυτη την φορά με γνησια μαλλινη ταπα... ;)

Η μια δοκιμη στα 34 γραμμαρια με αποσπωμενο πατο και η αλλη στα 32 γραμμαρια. Οχι με αποσπωμενο .
Τα συμπερασματα δικα σας παιδες,.......


View attachment 40107View attachment 40108View attachment 40109View attachment 40110
@ΝίκοςΠ ανελυσε το αποσπομενου και μη και θα σου στειλω τη μπενελλι μου ρε φιλε να αρχισεις παλι απ την αρχη γτ βαρετα φοβερες τουφεκιες βγαζεις αχαχαχχααχ
 
@ΝίκοςΠ ανελυσε το αποσπομενου και μη και θα σου στειλω τη μπενελλι μου ρε φιλε να αρχισεις παλι απ την αρχη γτ βαρετα φοβερες τουφεκιες βγαζεις αχαχαχχααχ

Η αληθεια Τολη μου ειναι οτι εχω προβληματιστει με τις Μπενελι .....χωρις τις υποτιμω σαν οπλα !!!
Κατι δεν παει ''καλα'' με αυτα τα οπλα.....Και το λεω στα σιγουρα γιατι το εχω δοκιμασει επανειλλημενα..
με οπλα φιλων!!!
Σε οσους φιλους εχω χαρισει φυσιγγια....ειτε με ΜΠΡΕΝΤΑ - ΦΡΑΝΚΙ - ΦΑΜΠΑΡΜ- ειτε σε αλλες μαρκες
τα φυσιγγια γαζωνουν....
Στα Μπενελι....τα παιρνει ο διαολος και τα σηκωνει...Βιδωσα σε μπενελι τα 3* αστρα της μπερετα...και
αλλαξε ολη τουφεκια....Ειδε το φως το ''αληθινο''....
Οτι βγαζω εγω με 3* αστρα στα 35 μετρα...βγαζει η Μπενελι με το φουλ τσοκ της στα ιδια μετρα...
Το ξανα λεω...δεν ειμαι ''κολλημενος'' Μπερετακιας....ουτε φοραω παρωπιδες....με τα οπλα...ωστοσο θελω
να το ψαξω....για δω που οφειλονται αυτες οι διαφορες...
Εαν δεν δωσουν παραταση στο γουρουνι.....αυτες τις μερες θα εχω δυο μπενελι ..απο φιλους...μια
Ραφαελο και μια Μ2....Θα κανω δοκιμες με ιδια φυσιγγια...και ελπιζω να βρω ακρη φιλε!!!
Θα ριξω και εμπορικα φυσιγγια για να εχω σφαιρικη και ολοκληρωμενη εικονα !!!

ΥΓ. Δεν εχω καταλαβει ποια βυσματα και τι γραμμαρια αγαπαει...Θα ξεκινησω απο τετραγωνες γομωσεις
και θα φτασω μεχρι και τα 50 γραμμαρια...και βλεποντας και ψαχνοντας φιλε!!!
 
Η αληθεια Τολη μου ειναι οτι εχω προβληματιστει με τις Μπενελι .....χωρις τις υποτιμω σαν οπλα !!!
Κατι δεν παει ''καλα'' με αυτα τα οπλα.....Και το λεω στα σιγουρα γιατι το εχω δοκιμασει επανειλλημενα..
με οπλα φιλων!!!
Σε οσους φιλους εχω χαρισει φυσιγγια....ειτε με ΜΠΡΕΝΤΑ - ΦΡΑΝΚΙ - ΦΑΜΠΑΡΜ- ειτε σε αλλες μαρκες
τα φυσιγγια γαζωνουν....
Στα Μπενελι....τα παιρνει ο διαολος και τα σηκωνει...Βιδωσα σε μπενελι τα 3* αστρα της μπερετα...και
αλλαξε ολη τουφεκια....Ειδε το φως το ''αληθινο''....
Οτι βγαζω εγω με 3* αστρα στα 35 μετρα...βγαζει η Μπενελι με το φουλ τσοκ της στα ιδια μετρα...
Το ξανα λεω...δεν ειμαι ''κολλημενος'' Μπερετακιας....ουτε φοραω παρωπιδες....με τα οπλα...ωστοσο θελω
να το ψαξω....για δω που οφειλονται αυτες οι διαφορες...
Εαν δεν δωσουν παραταση στο γουρουνι.....αυτες τις μερες θα εχω δυο μπενελι ..απο φιλους...μια
Ραφαελο και μια Μ2....Θα κανω δοκιμες με ιδια φυσιγγια...και ελπιζω να βρω ακρη φιλε!!!
Θα ριξω και εμπορικα φυσιγγια για να εχω σφαιρικη και ολοκληρωμενη εικονα !!!

ΥΓ. Δεν εχω καταλαβει ποια βυσματα και τι γραμμαρια αγαπαει...Θα ξεκινησω απο τετραγωνες γομωσεις
και θα φτασω μεχρι και τα 50 γραμμαρια...και βλεποντας και ψαχνοντας φιλε!!!
Στα 50 μην πας ,δεν έχει νόημα...έως 40 γραμμάρια κ πολλά είναι‼️
 
Η αληθεια Τολη μου ειναι οτι εχω προβληματιστει με τις Μπενελι .....χωρις τις υποτιμω σαν οπλα !!!
Κατι δεν παει ''καλα'' με αυτα τα οπλα.....Και το λεω στα σιγουρα γιατι το εχω δοκιμασει επανειλλημενα..
με οπλα φιλων!!!
Σε οσους φιλους εχω χαρισει φυσιγγια....ειτε με ΜΠΡΕΝΤΑ - ΦΡΑΝΚΙ - ΦΑΜΠΑΡΜ- ειτε σε αλλες μαρκες
τα φυσιγγια γαζωνουν....
Στα Μπενελι....τα παιρνει ο διαολος και τα σηκωνει...Βιδωσα σε μπενελι τα 3* αστρα της μπερετα...και
αλλαξε ολη τουφεκια....Ειδε το φως το ''αληθινο''....
Οτι βγαζω εγω με 3* αστρα στα 35 μετρα...βγαζει η Μπενελι με το φουλ τσοκ της στα ιδια μετρα...
Το ξανα λεω...δεν ειμαι ''κολλημενος'' Μπερετακιας....ουτε φοραω παρωπιδες....με τα οπλα...ωστοσο θελω
να το ψαξω....για δω που οφειλονται αυτες οι διαφορες...
Εαν δεν δωσουν παραταση στο γουρουνι.....αυτες τις μερες θα εχω δυο μπενελι ..απο φιλους...μια
Ραφαελο και μια Μ2....Θα κανω δοκιμες με ιδια φυσιγγια...και ελπιζω να βρω ακρη φιλε!!!
Θα ριξω και εμπορικα φυσιγγια για να εχω σφαιρικη και ολοκληρωμενη εικονα !!!

ΥΓ. Δεν εχω καταλαβει ποια βυσματα και τι γραμμαρια αγαπαει...Θα ξεκινησω απο τετραγωνες γομωσεις
και θα φτασω μεχρι και τα 50 γραμμαρια...και βλεποντας και ψαχνοντας φιλε!!!
Χέσε την ραφαέλλο ... Την μ2 πιάσε πρώτα.
Αχαχαχ
.pray to God.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top