Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
8βολο 11/0 με mb36 50 μέτρα ακριβώς με 3* μαμά λαμαρίνα ανοξείδωτη 2mm με δράμια επεξεργασμένα για μέγιστη σκλήρυνση... δύναμη και ταχύτητα δεν έχει βγάλει κανένα άλλο δράμι αγοραστό και μη ευρωπαϊκό και αμερικανικό, που έχω ρίξει...... την καλησπέρα μου κύριοι...;):cool:


Πολυ ωραιο φυσιγγι Γιωργο..φονιας θα ειναι για τα γουρουνια!
 
Μια χαρα εχουν νοημα αυτα τα τσοκ καο γενικα τα κλειστα τσοκ για τα δραμια..τα ανοιχτα τσοκ ή ατσοκαριστες slug καννες ειανι μονο για το marketing..εμενα παντως δεν εχει παραπονεθει μεχρι στιγμης κανενα γουρουνι που του ριχνω με φουλ οπως και ολη η παρεα μου..τα σκληρα δραμια μπορει να σου δημιουργησουν θεμα και θελουν ανοιχτο τσοκαρισμα
Αχα άρα στενά τσοκαρισματα σε Remington federal Winchester που υποθετικά έχουν λίγα brinnel σκληρότητα σε σχέση με τα ελληνικά.....
 
Αχα άρα στενά τσοκαρισματα σε Remington federal Winchester που υποθετικά έχουν λίγα brinnel σκληρότητα σε σχέση με τα ελληνικά.....
Δεν μιλησα μια μαρκες φιλε μου..σε ολα εκτος απο τα σονικ και αυτα που ανεβασε δοκιμη ο Γιωργος που εχουν μεγαλυτερη σκληροτητα..ολα τα υπολοιπα βαλλοντε κανονικα με στενο τσοκ και η παραμορφωση δεν υφισταται γιατι κατα την διελευση απο το στενο τσοκ δεν πανε σε δυαδες για να πεις οτι θα πιεστουν..τουλαχιστον στα δικα μου δραμια με νικελ δεν εχω βρει ποτε παραμορφωμενο δραμι εκτος αν βρει σε καποιο χοντρο κοκκαλο σε ζωο τα υπολοιπα βγαινουν οπως τα γεμιζω
 
Δεν μιλησα μια μαρκες φιλε μου..σε ολα εκτος απο τα σονικ και αυτα που ανεβασε δοκιμη ο Γιωργος που εχουν μεγαλυτερη σκληροτητα..ολα τα υπολοιπα βαλλοντε κανονικα με στενο τσοκ και η παραμορφωση δεν υφισταται γιατι κατα την διελευση απο το στενο τσοκ δεν πανε σε δυαδες για να πεις οτι θα πιεστουν..τουλαχιστον στα δικα μου δραμια με νικελ δεν εχω βρει ποτε παραμορφωμενο δραμι εκτος αν βρει σε καποιο χοντρο κοκκαλο σε ζωο τα υπολοιπα βγαινουν οπως τα γεμιζω
Κατάλαβα φίλε μου...... πάντως πληροφοριακά υπάρχουν και άλλα δράμια ελληνικά τα όποια είναι πιο σκληρά από τα ξένα..... τέλος πάντων ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου....
 
Κατάλαβα φίλε μου...... πάντως πληροφοριακά υπάρχουν και άλλα δράμια ελληνικά τα όποια είναι πιο σκληρά από τα ξένα..... τέλος πάντων ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου....
Το ξερω αυτο με τα δραμια ασχολουμαι γεμιζονταε και ριχνοντας τα 10 χρονια.. γι αυτο θελει λιγο προσοχη οταν εχουμε να κανουμε με πιο σκληρα δραμια
 
Τα δράμια ρίχνονται άνετα ακόμα κ φουλ τσοκ το οποίο ειναι κατά την γνώμη μου κ απαραιτητο μετά τα 40 μετρα. Μιλαω για εμπορικά φυσίγγια. Το μόνοβολο πρέπει να ρίχνεται με ένα δέκατο σύσφιξη από την διάμετρο του
 
8βολο 11/0 με mb36 50 μέτρα ακριβώς με 3* μαμά λαμαρίνα ανοξείδωτη 2mm με δράμια επεξεργασμένα για μέγιστη σκλήρυνση... δύναμη και ταχύτητα δεν έχει βγάλει κανένα άλλο δράμι αγοραστό και μη ευρωπαϊκό και αμερικανικό, που έχω ρίξει...... την καλησπέρα μου κύριοι...;):cool:


8.60 ειναι τα βολια η 8.40 ...???
 
Kαλησπερα σε ολους. Εκανα δοκιμες σε μονοβολα- 15βολα 9/0 και σε σκαγια Ν5 - με την MG2.
Σημερα ειχε την τιμητικη της!!!!:) 13 βαθμοι θερμοκρασια με 33% υγρασια.
Οι δοκιμες στα μονοβολα εγιναν στα 70 πραγματικα μετρα σε βληματα GUALANDI - DEER- BRENNEKE ολα στα
32 γραμμαρια.
GUALANDI KAI DEER σε 12/76 - CHEDDITE και τα BRENNEKE σε FIOCCHI -T5-12/70.
Οι δοκιμες εγιναν με μαγκνουμ οπλο Μπερετα 66 εκατ, κανη....και ηταν πολυ καλες ....παντα κατα την γνωμη μου.
ΠΟΛΥ καλη ευθυβολια ειδικοτερα τα brenneke με αποκληση απο τον στοχο 2-3 εκατοστα. τα DEER στα 8-10
εκατοστα και τα GUALANDI στα 20 εκατοστα, Δεν φταιει το βλημα για αυτην την αποκλειση....μαλλον το στησιμο
μου φταιει . Τα BRENNEKE ηταν στημενα με αποσπωμενο πατο και αλλα βληματα με τα δικα τους αμορτισερ.
Δεν αναφερω στησιμο μονοβολων....δεν γνωριζω bar ....οπως επισεις εαν το επιτρεπει ο διαχειριστης μας.
ΤΟ 15βολο 9/0 μου εδωσε στα 40 μετρα 10 βολια σε κυκλο 40 εκατοστων και 55 ολα μεσα. με cx2000-2,35 πυριτιδα
και LB6 15-9/0+2,5 Aλευρι........τα υπολοιπα σε μηνυμα.....
Τα 5ρια παρα πολυ καλα σε καλυκα fiocchi T5-616 στα 35 μετρα με 3αστρα μαμα τσοκ πολυ καλη διατρηση
κοντρα πλακε 5χιλ. το διαπερασαν σαν αστειο δινοντας μου 85 και 86 % συγκεντρωση . το σεταπ ειναι
616-2,10χ36+1,5 αλευρι ντρακο 14- Ν5- 8*- 68,5 -56,5 σε αυτα τα χιλιοστα για αυτους που δεν γνωριζουν το
αναφερω ειναι πεντασταδιακο.
Τα μονοβολα και βολια ΟΛΑ με κυλινδρο 5 αστρα.:)
ΥΓ, Μου εκανε εντυπωση μεγαλη η ταχυτητα σε ολα μονοβολα -βολια- σκαγια....πρεπει να ειναι ποιο γρηγορη απο
την ΜΒ. Περιμενω τις δοκιμες του Γιαννη που θα μετρησει και ταχυτητα. ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ειχαν τα GYALANDI αρκετα
ζωηρη....ολα τα αλλα φυσιολογικη.:)
 
Kαλησπερα σε ολους. Εκανα δοκιμες σε μονοβολα- 15βολα 9/0 και σε σκαγια Ν5 - με την MG2.
Σημερα ειχε την τιμητικη της!!!!:) 13 βαθμοι θερμοκρασια με 33% υγρασια.
Οι δοκιμες στα μονοβολα εγιναν στα 70 πραγματικα μετρα σε βληματα GUALANDI - DEER- BRENNEKE ολα στα
32 γραμμαρια.
GUALANDI KAI DEER σε 12/76 - CHEDDITE και τα BRENNEKE σε FIOCCHI -T5-12/70.
Οι δοκιμες εγιναν με μαγκνουμ οπλο Μπερετα 66 εκατ, κανη....και ηταν πολυ καλες ....παντα κατα την γνωμη μου.
ΠΟΛΥ καλη ευθυβολια ειδικοτερα τα brenneke με αποκληση απο τον στοχο 2-3 εκατοστα. τα DEER στα 8-10
εκατοστα και τα GUALANDI στα 20 εκατοστα, Δεν φταιει το βλημα για αυτην την αποκλειση....μαλλον το στησιμο
μου φταιει . Τα BRENNEKE ηταν στημενα με αποσπωμενο πατο και αλλα βληματα με τα δικα τους αμορτισερ.
Δεν αναφερω στησιμο μονοβολων....δεν γνωριζω bar ....οπως επισεις εαν το επιτρεπει ο διαχειριστης μας.
ΤΟ 15βολο 9/0 μου εδωσε στα 40 μετρα 10 βολια σε κυκλο 40 εκατοστων και 55 ολα μεσα. με cx2000-2,35 πυριτιδα
και LB6 15-9/0+2,5 Aλευρι........τα υπολοιπα σε μηνυμα.....
Τα 5ρια παρα πολυ καλα σε καλυκα fiocchi T5-616 στα 35 μετρα με 3αστρα μαμα τσοκ πολυ καλη διατρηση
κοντρα πλακε 5χιλ. το διαπερασαν σαν αστειο δινοντας μου 85 και 86 % συγκεντρωση . το σεταπ ειναι
616-2,10χ36+1,5 αλευρι ντρακο 14- Ν5- 8*- 68,5 -56,5 σε αυτα τα χιλιοστα για αυτους που δεν γνωριζουν το
αναφερω ειναι πεντασταδιακο.
Τα μονοβολα και βολια ΟΛΑ με κυλινδρο 5 αστρα.:)
ΥΓ, Μου εκανε εντυπωση μεγαλη η ταχυτητα σε ολα μονοβολα -βολια- σκαγια....πρεπει να ειναι ποιο γρηγορη απο
την ΜΒ. Περιμενω τις δοκιμες του Γιαννη που θα μετρησει και ταχυτητα. ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ειχαν τα GYALANDI αρκετα
ζωηρη....ολα τα αλλα φυσιολογικη.:)
Μηπως υπαρχει καμια φωτο να χαζεψουμε??
 
Ειναι δυνατον να μην υπαρχουν!!!! :)
Το προβλημα ειναι οτι δεν τα παω καθολου καλα με τα ηλεκτρονικα ( υπολογιστες ) δεν ξερω να ανεβαζω φωτο....
Λιγη υπομονη....θα ερθει ενας φιλος και θα τις βαλω απο εβδομαδα.:)
Οκ! Ευχαριστω!
 
8βολο 11/0 με mb36 50 μέτρα ακριβώς με 3* μαμά λαμαρίνα ανοξείδωτη 2mm με δράμια επεξεργασμένα για μέγιστη σκλήρυνση... δύναμη και ταχύτητα δεν έχει βγάλει κανένα άλλο δράμι αγοραστό και μη ευρωπαϊκό και αμερικανικό, που έχω ρίξει...... την καλησπέρα μου κύριοι...;):cool:


Γιωργο βλεπω και σενα πανω αριστερα τα παει η m2 ετσι και μενα μονο το1* το 4* και το carlsons τα πανε κεντρο
 
Kαλησπερα σε ολους. Εκανα δοκιμες σε μονοβολα- 15βολα 9/0 και σε σκαγια Ν5 - με την MG2.
Σημερα ειχε την τιμητικη της!!!!:) 13 βαθμοι θερμοκρασια με 33% υγρασια.
Οι δοκιμες στα μονοβολα εγιναν στα 70 πραγματικα μετρα σε βληματα GUALANDI - DEER- BRENNEKE ολα στα
32 γραμμαρια.
GUALANDI KAI DEER σε 12/76 - CHEDDITE και τα BRENNEKE σε FIOCCHI -T5-12/70.
Οι δοκιμες εγιναν με μαγκνουμ οπλο Μπερετα 66 εκατ, κανη....και ηταν πολυ καλες ....παντα κατα την γνωμη μου.
ΠΟΛΥ καλη ευθυβολια ειδικοτερα τα brenneke με αποκληση απο τον στοχο 2-3 εκατοστα. τα DEER στα 8-10
εκατοστα και τα GUALANDI στα 20 εκατοστα, Δεν φταιει το βλημα για αυτην την αποκλειση....μαλλον το στησιμο
μου φταιει . Τα BRENNEKE ηταν στημενα με αποσπωμενο πατο και αλλα βληματα με τα δικα τους αμορτισερ.
Δεν αναφερω στησιμο μονοβολων....δεν γνωριζω bar ....οπως επισεις εαν το επιτρεπει ο διαχειριστης μας.
ΤΟ 15βολο 9/0 μου εδωσε στα 40 μετρα 10 βολια σε κυκλο 40 εκατοστων και 55 ολα μεσα. με cx2000-2,35 πυριτιδα
και LB6 15-9/0+2,5 Aλευρι........τα υπολοιπα σε μηνυμα.....
Τα 5ρια παρα πολυ καλα σε καλυκα fiocchi T5-616 στα 35 μετρα με 3αστρα μαμα τσοκ πολυ καλη διατρηση
κοντρα πλακε 5χιλ. το διαπερασαν σαν αστειο δινοντας μου 85 και 86 % συγκεντρωση . το σεταπ ειναι
616-2,10χ36+1,5 αλευρι ντρακο 14- Ν5- 8*- 68,5 -56,5 σε αυτα τα χιλιοστα για αυτους που δεν γνωριζουν το
αναφερω ειναι πεντασταδιακο.
Τα μονοβολα και βολια ΟΛΑ με κυλινδρο 5 αστρα.:)
ΥΓ, Μου εκανε εντυπωση μεγαλη η ταχυτητα σε ολα μονοβολα -βολια- σκαγια....πρεπει να ειναι ποιο γρηγορη απο
την ΜΒ. Περιμενω τις δοκιμες του Γιαννη που θα μετρησει και ταχυτητα. ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ειχαν τα GYALANDI αρκετα
ζωηρη....ολα τα αλλα φυσιολογικη.:)
Μπράβο φίλε Νίκο για τις δοκιμές... ακούγονται όλες αξιοπρεπέστατες... δεν περίμενα κάτι λιγότερο από την mg2... όσοι την έριξαν σε πίνακα παραλίγο να τον ισοπεδωναν.. βγάζει δύναμη και ταχύτητα και ακόμα είναι ζεστός ο καιρός.. το χειμώνα πρώτα o θεος και με κρύο πιστεύω θα δείξει τον καλό της εαυτό... το breneke είναι άψογο βλήμα με πολύ μεγάλη ευθυβολία.. βέβαια σε δοκιμές μου βγήκε δεύτερο στην κατάταξη αφού την θέση κρατάει επάξια το Lyman που ακόμα και στα 100μ όπου το ρίξεις θα πάει μοιρογνωμόνιο.... αναμένουμε τις φωτογραφίες... εάν έχεις κάτι άλλο όπως μαιλ Facebook Viber μετά χαράς να βοηθήσω...
 
Last edited:
Να εισαι φιλε Γιωργο και σε ευχαριστω.!!!! Το μονοβολο που λες δεν το ξερω....να ξεκαθαρισω την ''θεση μου''.....δεν
κυνηγαω γουρουνι ουτε υδροβια.....δεν εχουμε υδροβια. Τα μονοβολα και τα 8βολα - 12 βολα - 15 βολα τα
στηνω καθαρα απο ιδιογομωτικη ''ανησυχια''.......και για την παρτη μου. Περισσοτερο βαρος ριχνω σε φυσεκια
Λαγου και φασσας , οπως και για τσιχλοκοτσυφα. Τωρα περδικα κλεινω και χαριζω σε δυο καλούς μου φιλους
που το αξιζουν!!!!! Λοιπον Γιωργο φατσοβιβλιο ( F/B ) δεν εχω.....ειχα και το διεγραψα....δεν αντεχα αυτα που
διαβαζα φιλε.....εχω ομως βα'ι'περ. Αυτο το ''αθλημα'' το κατεχω....μπορω να στειλω φωτο. Οποτε θελεις παρε
ενα τηλεφωνο....να σου στειλω φωτο. Το τηλεφωνο μου ειναι 6971898969. Καλη μερα να εχουμε φιλε!!! :)
 
Kαλησπερα σε ολους. Εκανα δοκιμες σε μονοβολα- 15βολα 9/0 και σε σκαγια Ν5 - με την MG2.
Σημερα ειχε την τιμητικη της!!!!:) 13 βαθμοι θερμοκρασια με 33% υγρασια.
Οι δοκιμες στα μονοβολα εγιναν στα 70 πραγματικα μετρα σε βληματα GUALANDI - DEER- BRENNEKE ολα στα
32 γραμμαρια.
GUALANDI KAI DEER σε 12/76 - CHEDDITE και τα BRENNEKE σε FIOCCHI -T5-12/70.
Οι δοκιμες εγιναν με μαγκνουμ οπλο Μπερετα 66 εκατ, κανη....και ηταν πολυ καλες ....παντα κατα την γνωμη μου.
ΠΟΛΥ καλη ευθυβολια ειδικοτερα τα brenneke με αποκληση απο τον στοχο 2-3 εκατοστα. τα DEER στα 8-10
εκατοστα και τα GUALANDI στα 20 εκατοστα, Δεν φταιει το βλημα για αυτην την αποκλειση....μαλλον το στησιμο
μου φταιει . Τα BRENNEKE ηταν στημενα με αποσπωμενο πατο και αλλα βληματα με τα δικα τους αμορτισερ.
Δεν αναφερω στησιμο μονοβολων....δεν γνωριζω bar ....οπως επισεις εαν το επιτρεπει ο διαχειριστης μας.
ΤΟ 15βολο 9/0 μου εδωσε στα 40 μετρα 10 βολια σε κυκλο 40 εκατοστων και 55 ολα μεσα. με cx2000-2,35 πυριτιδα
και LB6 15-9/0+2,5 Aλευρι........τα υπολοιπα σε μηνυμα.....
Τα 5ρια παρα πολυ καλα σε καλυκα fiocchi T5-616 στα 35 μετρα με 3αστρα μαμα τσοκ πολυ καλη διατρηση
κοντρα πλακε 5χιλ. το διαπερασαν σαν αστειο δινοντας μου 85 και 86 % συγκεντρωση . το σεταπ ειναι
616-2,10χ36+1,5 αλευρι ντρακο 14- Ν5- 8*- 68,5 -56,5 σε αυτα τα χιλιοστα για αυτους που δεν γνωριζουν το
αναφερω ειναι πεντασταδιακο.
Τα μονοβολα και βολια ΟΛΑ με κυλινδρο 5 αστρα.:)
ΥΓ, Μου εκανε εντυπωση μεγαλη η ταχυτητα σε ολα μονοβολα -βολια- σκαγια....πρεπει να ειναι ποιο γρηγορη απο
την ΜΒ. Περιμενω τις δοκιμες του Γιαννη που θα μετρησει και ταχυτητα. ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ειχαν τα GYALANDI αρκετα
ζωηρη....ολα τα αλλα φυσιολογικη.:)
Οι δοκιμές του Νίκου με την MG2!! Πολύ καλή δουλειά για μένα με πολύ ωραία αποτελέσματα... οι δοσολογίες έχουν καλυφθεί για ευνόητους λόγους...






td bank branch near me
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top