Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στα 33 γρ δεν ειναι κεντραρισμενη τελειως η Α400 οποτε δεν μπορω να αξιολογησω την περιφερεια... Αν κ εγω να σου πω την αλήθεια τον κυκλο των 76 εκατοστων εξεταζω παντα σε σκαγια απο ν3 κ πιο ψιλα...Εκει ειναι που θελω να ειναι το θηραμα για να ειναι ακαριαια η τουφεκια... Αν ειναι εκτος κυκλου παιζεις με πιθανοτητες απλα...
Τωρα στα 38 περιεργο ηταν ναι, κ γι αυτο επανελαβα τη δοκιμη, μαλλον δεν της πηγαινε το φυσιγγι...
Αμα φοραγε kicks και η exell θα της πηγαινε και θα βλεπαμε και αλλα πραγματα.( να που και με ενα τσοκακι και ενα καλο φυσιγγι μεταμορφονεται και η benelli που και " καλα" δεν " σκοτωνει".)
 
Αμα φοραγε kicks και η exell θα της πηγαινε και θα βλεπαμε και αλλα πραγματα.( να που και με ενα τσοκακι και ενα καλο φυσιγγι μεταμορφονεται και η benelli που και " καλα" δεν " σκοτωνει".)
Εχει κ κωνο 2,5 εκ εμενα... :)
 
Τόσο καιρό όμως υποστηρίζεται εδώ μέσα με αμέτρητες ντουφεκιες πως τα κιξ στον πίνακα δεν... πως γίνεται λοιπόν να έδωσε σε όλες τις ντουφεκιες παραπάνω ποσοστά και πιο σφιχτές κατανομές από το μαμα της μπερεττα που λέγεται ότι είναι άψογα ξανά και ξανά;;;;
Μήπως ανάλογα με το όπλο που βιδωνεται και τι βγάζει λέμε και ότι μας συμφέρει;;;; o_O
Εγω με τα kicks στο πινακα παντα εβρισκα μεγαλα ποσοστα συγκεντρωσης ,δεν εχω δει ομως κακες κατανομες στο πινακα.
 
Τόσο καιρό όμως υποστηρίζεται εδώ μέσα με αμέτρητες ντουφεκιες πως τα κιξ στον πίνακα δεν... πως γίνεται λοιπόν να έδωσε σε όλες τις ντουφεκιες παραπάνω ποσοστά και πιο σφιχτές κατανομές από το μαμα της μπερεττα που λέγεται ότι είναι άψογα ξανά και ξανά;;;;
Μήπως ανάλογα με το όπλο που βιδωνεται και τι βγάζει λέμε και ότι μας συμφέρει;;;; o_O
Εγώ τουλάχιστον δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο...... Από αυτά που έχω δει σε δοκιμές που έχω κάνει και το έχω γράψει επανελειμενα είναι ότι σε πάρα πολλα όπλα που έχω δοκιμάσει με εργοστασιακά τσοκ διάφορες δεν βρήκα ...,....εκεί που βλέπω διάφορες είναι τα τσοκ φρένου και επισεις για κοντινές αποστάσεις το briley Difusion!
 
Αμα φοραγε kicks και η exell θα της πηγαινε και θα βλεπαμε και αλλα πραγματα.( να που και με ενα τσοκακι και ενα καλο φυσιγγι μεταμορφονεται και η benelli που και " καλα" δεν " σκοτωνει".)
Προσωπικά πιστεύω ότι σκοτώνει και η benelli και μάλιστα πολύ καλά!!!!!!
 
Γιατι? 5-6-7 ποντους πιο κοντος απο της Beretta ειναι... :D
Παίδες εάν ο μακρύς κώνος ήταν πανάκεια θα τον είχαν όλες οι εταιρείες.......είναι περισσότερο απο προφανές!!!!! Πάντα υπάρχουν τα "συν" και τα "πλην"......
 
Δοκιμή σημερα με browning gold 76 ποντους κανη τσοκ kicks full (0,35”) φυσίγγι ιδιογομωση ΑΟ νο4 ντουφεκια σε φύλο από 3 χιλ λαμαρίνα γαλβανιζε διάσταση 50*50 περίπου στα 50 μέτρα μετρημένο με κορδέλα έβαλε 100 σκάγια από τα 202 θερμοκρασία 16 βαθμοί!!.terror..my man.ο γέροντας γουρλωσε τα μάτια και μονολογούσε ωραια ντουφέκια έβγαλε!!
Αν βρεις τη φάσσα κάτω απ' τα 40 μέτρα δε νομίζω ότι θα μείνει τίποτα να μαζέψεις.φοβερη τουφεκιά
.RESPECT.
 
Τόσο καιρό όμως υποστηρίζεται εδώ μέσα με αμέτρητες ντουφεκιες πως τα κιξ στον πίνακα δεν... πως γίνεται λοιπόν να έδωσε σε όλες τις ντουφεκιες παραπάνω ποσοστά και πιο σφιχτές κατανομές από το μαμα της μπερεττα που λέγεται ότι είναι άψογα ξανά και ξανά;;;;
Μήπως ανάλογα με το όπλο που βιδωνεται και τι βγάζει λέμε και ότι μας συμφέρει;;;; o_O
Σε βλεπω με πισσα και πουπουλα εσενα....
 
Σημερα ειχαμε δοκιμη στο σκοπευτηριο της δικιας μου Μ2 με μια Α400 xcel ενος φιλου... Η αληθεια ειναι οτι επειδη την εχω κυνηγησει αρκετα τη "γαλαζια" κ ειναι δυνατή στο κυνηγι, ειχα περιεργεια να την στησω κ στον πινακα...
Εγω ημουν με Kicks 3 αστρα και η Xcell με εσω-εξω beretta παλι 3 αστρα.... Τα φυσιγγια ηταν γεμισμενα στο χερι...

Τραβιεται το Ice Tea τωρα το καλοκαιρι, στους φιλους βαζουμε κ εξτρα τριμμενο παγο... .yel.

28γρ ν8 30 μετρα





33γρ ν7,5 35 μετρα





38γρ ν4 40 μετρα Εδω δεν περιμενα τοσο μεγαλη διαφορα κ εριξα κ δευτερο φυσιγγι με την Beretta για τσεκαρισμα, μαλλον δεν της αρεσε το φυσιγγι...




Οι δοκιμές έδειξαν ότι τα υπόψη φυσίγγια με τις υπόψη κάννες στις καιρικές συνθήκες της δοκιμής, δίνουν αυτά τα αποτελέσματα. Δεν τίθεται θέμα καλύτερο/χειρότερο όπως δεν τίθεται σε οποιαδήποτε δοκιμή. Απλά έχουμε 2σδιαστατες απεικονίσεις σε πίνακα. Η ονομαστική αξία των τσοκ, βγαίνει από τα αποτελέσματα σε σχέση με τα φυσίγγια.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top