Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δοκιμή σημερα με browning gold 76 ποντους κανη τσοκ kicks full (0,35”) φυσίγγι ιδιογομωση ΑΟ νο4 ντουφεκια σε φύλο από τσιγκο 3 χιλ λαμαρίνα διάσταση 50*50 περίπου στα 50 μέτρα μετρημένο με κορδέλα έβαλε 100 σκάγια από τα 202 θερμοκρασία 16 βαθμοί!!.terror..my man.ο γέροντας γουρλωσε τα μάτια και μονολογούσε ωραια ντουφέκια έβγαλε!!

Κωστα να το ρηξω με την μοσση να δουμε διαφορες...thinkthinkthink
 
Δοκιμή σημερα με browning gold 76 ποντους κανη τσοκ kicks full (0,35”) φυσίγγι ιδιογομωση ΑΟ νο4 ντουφεκια σε φύλο από τσιγκο 3 χιλ λαμαρίνα διάσταση 50*50 περίπου στα 50 μέτρα μετρημένο με κορδέλα έβαλε 100 σκάγια από τα 202 θερμοκρασία 16 βαθμοί!!.terror..my man.ο γέροντας γουρλωσε τα μάτια και μονολογούσε ωραια ντουφέκια έβγαλε!!
Ζωγραφια,τελεια τουφεκια και με 4 αρια.
 
Δοκιμή σημερα με browning gold 76 ποντους κανη τσοκ kicks full (0,35”) φυσίγγι ιδιογομωση ΑΟ νο4 ντουφεκια σε φύλο από τσιγκο 3 χιλ λαμαρίνα διάσταση 50*50 περίπου στα 50 μέτρα μετρημένο με κορδέλα έβαλε 100 σκάγια από τα 202 θερμοκρασία 16 βαθμοί!!.terror..my man.ο γέροντας γουρλωσε τα μάτια και μονολογούσε ωραια ντουφέκια έβγαλε!!

Λοιπον....Κωστα ........
Φτιαξε 12/68.80 - 686 - 1.95 x 35 + 2 μπαφερ Νο 4 θωδη 16 Super + 2 mm φελο cal 20 - 57.80 - 8*
Επημενω πως αυτο θα σου κατσει καλητερα....
 
Δοκιμή σημερα με browning gold 76 ποντους κανη τσοκ kicks full (0,35”) φυσίγγι ιδιογομωση ΑΟ νο4 ντουφεκια σε φύλο από 3 χιλ λαμαρίνα γαλβανιζε διάσταση 50*50 περίπου στα 50 μέτρα μετρημένο με κορδέλα έβαλε 100 σκάγια από τα 202 θερμοκρασία 16 βαθμοί!!.terror..my man.ο γέροντας γουρλωσε τα μάτια και μονολογούσε ωραια ντουφέκια έβγαλε!!
Πολυ ωραια....για πες σεταπ...και εγω δεν τα βρηκα μαζι της:(
 
Πως την εστηνες Άρη;;
K πως δεν την εστησα? Παρα πολλες παραλλαγες, κ οπως το στηνεις εσυ απο 33 μεχρι 42 γρ... Πολυ δυνατες συγκεντρωσεις, απλα δεν τα βρηκα σκοπευτικα μαζι της, εχει εντονη κ κοφτη ανακρουση που απεχθανομαι στα φυσιγγια... Μονο σε 38 γρ ρελιαστο πλησιαζε αυτο που ηθελα, σε αισθηση παντα... Ειναι αργη για τα γουστα μου...
 
Last edited:
Σημερα ειχαμε δοκιμη στο σκοπευτηριο της δικιας μου Μ2 με μια Α400 xcel ενος φιλου... Η αληθεια ειναι οτι επειδη την εχω κυνηγησει αρκετα τη "γαλαζια" κ ειναι δυνατή στο κυνηγι, ειχα περιεργεια να την στησω κ στον πινακα...
Εγω ημουν με Kicks 3 αστρα και η Xcell με εσω-εξω beretta παλι 3 αστρα.... Τα φυσιγγια ηταν γεμισμενα στο χερι...

Τραβιεται το Ice Tea τωρα το καλοκαιρι, στους φιλους βαζουμε κ εξτρα τριμμενο παγο... .yel.

28γρ ν8 30 μετρα





33γρ ν7,5 35 μετρα





38γρ ν4 40 μετρα Εδω δεν περιμενα τοσο μεγαλη διαφορα κ εριξα κ δευτερο φυσιγγι με την Beretta για τσεκαρισμα, μαλλον δεν της αρεσε το φυσιγγι...



 
Δοκιμή σημερα με browning gold 76 ποντους κανη τσοκ kicks full (0,35”) φυσίγγι ιδιογομωση ΑΟ νο4 ντουφεκια σε φύλο από 3 χιλ λαμαρίνα γαλβανιζε διάσταση 50*50 περίπου στα 50 μέτρα μετρημένο με κορδέλα έβαλε 100 σκάγια από τα 202 θερμοκρασία 16 βαθμοί!!.terror..my man.ο γέροντας γουρλωσε τα μάτια και μονολογούσε ωραια ντουφέκια έβγαλε!!
Τρομερή δύναμη, μπράβο Κώστα.
 
Σημερα ειχαμε δοκιμη στο σκοπευτηριο της δικιας μου Μ2 με μια Α400 xcel ενος φιλου... Η αληθεια ειναι οτι επειδη την εχω κυνηγησει αρκετα τη "γαλαζια" κ ειναι δυνατή στο κυνηγι, ειχα περιεργεια να την στησω κ στον πινακα...
Εγω ημουν με Kicks 3 αστρα και η Xcell με εσω-εξω beretta παλι 3 αστρα.... Τα φυσιγγια ηταν γεμισμενα στο χερι...

Τραβιεται το Ice Tea τωρα το καλοκαιρι, στους φιλους βαζουμε κ εξτρα τριμμενο παγο... .yel.

28γρ ν8 30 μετρα





33γρ ν7,5 35 μετρα





38γρ ν4 40 μετρα Εδω δεν περιμενα τοσο μεγαλη διαφορα κ εριξα κ δευτερο φυσιγγι με την Beretta για τσεκαρισμα, μαλλον δεν της αρεσε το φυσιγγι...



Άψογη η Μ2.
 
Σημερα ειχαμε δοκιμη στο σκοπευτηριο της δικιας μου Μ2 με μια Α400 xcel ενος φιλου... Η αληθεια ειναι οτι επειδη την εχω κυνηγησει αρκετα τη "γαλαζια" κ ειναι δυνατή στο κυνηγι, ειχα περιεργεια να την στησω κ στον πινακα...
Εγω ημουν με Kicks 3 αστρα και η Xcell με εσω-εξω beretta παλι 3 αστρα.... Τα φυσιγγια ηταν γεμισμενα στο χερι...

Τραβιεται το Ice Tea τωρα το καλοκαιρι, στους φιλους βαζουμε κ εξτρα τριμμενο παγο... .yel.

28γρ ν8 30 μετρα





33γρ ν7,5 35 μετρα





38γρ ν4 40 μετρα Εδω δεν περιμενα τοσο μεγαλη διαφορα κ εριξα κ δευτερο φυσιγγι με την Beretta για τσεκαρισμα, μαλλον δεν της αρεσε το φυσιγγι...



Άρη ωραίες οι τουφεκιές και από τα δύο όπλα. Η αλήθεια είναι πως το kikcs κάνει θαύματα.....Στους 2ους πίνακες με τα φυσίγγια (των 33gr) η Μ2 δίνει λίγο παραπάνω περιφέρεια έχω την εντύπωση...:)
Αλλά αυτό που μου φάνηκε περίεργο είναι με τα (38gr) κ η βολή της a400.....Γιατί εξηγήθεικε έτσι άραγε..;; :confused:
 
Στους 2ους πίνακες με τα φυσίγγια (των 33gr) η Μ2 δίνει λίγο παραπάνω περιφέρεια έχω την εντύπωση...:)
Αλλά αυτό που μου φάνηκε περίεργο είναι με τα (38gr) κ η βολή της a400.....Γιατί εξηγήθεικε έτσι άραγε..;; :confused:

Στα 33 γρ δεν ειναι κεντραρισμενη τελειως η Α400 οποτε δεν μπορω να αξιολογησω την περιφερεια... Αν κ εγω να σου πω την αλήθεια τον κυκλο των 76 εκατοστων εξεταζω παντα σε σκαγια απο ν3 κ πιο ψιλα...Εκει ειναι που θελω να ειναι το θηραμα για να ειναι ακαριαια η τουφεκια... Αν ειναι εκτος κυκλου παιζεις με πιθανοτητες απλα...
Τωρα στα 38 περιεργο ηταν ναι, κ γι αυτο επανελαβα τη δοκιμη, μαλλον δεν της πηγαινε το φυσιγγι...
 
Σημερα ειχαμε δοκιμη στο σκοπευτηριο της δικιας μου Μ2 με μια Α400 xcel ενος φιλου... Η αληθεια ειναι οτι επειδη την εχω κυνηγησει αρκετα τη "γαλαζια" κ ειναι δυνατή στο κυνηγι, ειχα περιεργεια να την στησω κ στον πινακα...
Εγω ημουν με Kicks 3 αστρα και η Xcell με εσω-εξω beretta παλι 3 αστρα.... Τα φυσιγγια ηταν γεμισμενα στο χερι...

Τραβιεται το Ice Tea τωρα το καλοκαιρι, στους φιλους βαζουμε κ εξτρα τριμμενο παγο... .yel.

28γρ ν8 30 μετρα





33γρ ν7,5 35 μετρα





38γρ ν4 40 μετρα Εδω δεν περιμενα τοσο μεγαλη διαφορα κ εριξα κ δευτερο φυσιγγι με την Beretta για τσεκαρισμα, μαλλον δεν της αρεσε το φυσιγγι...



Η γνώμη μου είναι ότι αν βιδωνατε kicks στη beretta θα είχατε ιδέες αποτυπώσεις στον πίνακα και το υποστηρίζω αυτό γιατί έκανα παρόμοιο τεστ με ένα φίλο που έχει teknis 66cm κανη και εγώ benelli 53cm κανη χρησιμοποιούνται και οι δύο εργοστασιακά 3* διάφορες μετρήσιμες δεν είδαμε......
 
Η γνώμη μου είναι ότι αν βιδωνατε kicks στη beretta θα είχατε ιδέες αποτυπώσεις στον πίνακα και το υποστηρίζω αυτό γιατί έκανα παρόμοιο τεστ με ένα φίλο που έχει teknis 66cm κανη και εγώ benelli 53cm κανη χρησιμοποιούνται και οι δύο εργοστασιακά 3* διάφορες μετρήσιμες δεν είδαμε......
Το πιθανοτερο ειναι αυτο που λες...
 
Η γνώμη μου είναι ότι αν βιδωνατε kicks στη beretta θα είχατε ιδέες αποτυπώσεις στον πίνακα και το υποστηρίζω αυτό γιατί έκανα παρόμοιο τεστ με ένα φίλο που έχει teknis 66cm κανη και εγώ benelli 53cm κανη χρησιμοποιούνται και οι δύο εργοστασιακά 3* διάφορες μετρήσιμες δεν είδαμε......
Τόσο καιρό όμως υποστηρίζεται εδώ μέσα με αμέτρητες ντουφεκιες πως τα κιξ στον πίνακα δεν... πως γίνεται λοιπόν να έδωσε σε όλες τις ντουφεκιες παραπάνω ποσοστά και πιο σφιχτές κατανομές από το μαμα της μπερεττα που λέγεται ότι είναι άψογα ξανά και ξανά;;;;
Μήπως ανάλογα με το όπλο που βιδωνεται και τι βγάζει λέμε και ότι μας συμφέρει;;;; o_O
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top