Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βορια στην ροδα ανηξε ενα παιδι περσει ενα πολυ καλο μαγαζι με πολλα καλα φυσηγγια και πολυ καλεσ τιμεσ
Ευχαριστω Ηλια. Θα περασω μια βολτα απο κει τον αλλο μηνα που θα κατεβω στο νησι για τσιχλες.
 
Τάσο εδώ η ιδιογόμωση από Μεσολόγγι που είχαμε Σκόπια φέτος

32.5γρ 8μμ μέταλλο - πυρίτιδα θέλω να μου πείτε εσείς ποιά είναι γιατί έχω τις επιφυλάξεις μου

* αφαιρούμε 4.3γρ το ποτηράκι από σκάγια και πυρίτιδα *









 
Ωραία ξηγιεσαι Παύλο...;)
Μετά από την πρωινή κωλαρα,ταιριαζει και μια φυσιγγαρα...my man.
Νομίζω ότι η πυρίτιδα είναι ισπανική,δεν τα πάω κ τόσο καλά με τις πυρίτιδες γιατί όλες μου μοιάζουν κ μπερδευομε.Ομως έχουν κυριαρχήσει στα φθηνά φυσίγγια η ισπανικές..Αν το φυσίγγι αυτό ήταν φθηνό τότε σίγουρα κάποια ισπανική θα είχε..Τα άλλα παιδιά ξέρουν σιγουρα:)
 
το φυσίγγι βγαίνει στα 5.4 το κουτί

έχω τις επιφυλάξεις μου γιατί σε 32γρ δεν έχω ξαναδεί γεμισμένα φυσίγγια με G3000 και 1.7γρ και παρόμοιος πιστεύω ότι είναι psb1 που δικαιολογεί το βάρος πυρίτιδας και σκαγιών

περιμένω από τους ιδιογομωτές μας ενημέρωση
 
Last edited:
Πολύ καλή τιμή Παύλο..Δύσκολα βρίσκεις φθηνότερο στα 32γρ.
Δεν μένει παρά να δοκιμαστεί και στα τσιχλοκοτσυφια..;)
Αν ειναι καλο τότε αξίζει να πάρει κανείς κάποια ποσότητα γιατί δυστυχώς χρόνο με το χρόνο ακριβαίνουν τα πάντα.Ακομα κ ο αέρας που ανασαινουμε..
 
Αυτό σκέφτομαι και εγώ Ηλία γιατί όπως είπα και πιο πάνω 1.7 για G3000 είναι πολλά

το λέω στον φίλο μου και επιμένει πως είναι G3000
 
Παύλο απο που μπόρω να πάρω ένα κουτάκι όταν κατέβω Μεσολόγγι για να τα τεστάρω κ έγω;
Έχουν πολύ καλή τιμή!
Αν δεν θές να κάνεις διαφήμισει,στείλε πμ
 
Eμενα για C7 μου κανει. Η G3000 δεν γεμιζεται τοσο ψηλα. To χαρακτηριστικο γνωρισμα ολων των πυριτιδων της Baschieri ειναι οτι ειναι γυαλιστερες.
 
Οσες συνταγες εχω βρει για την G3000 την σταματανε στο 1.6, αυτο εννοω. Χωρις αυτο να σημαινει βεβαια οτι οι κανουριες παρτιδες της πυριτιδας μπορει να μην ειναι διαφορετικες. Ετσι και αλλιως δεν την χρησιμοποιω και πολυ πλεον, εχω καμμια 300γρ και θελω να την γεμισω να φυγει. Για την ιστορια, την γεμιζα στο 1.56x31
 
Ηλια ετσι οπως φαινεται απο μακρια η PSB1 δεν εχει σχεση το χρωμα, αλλα απο μια κοντινη φωτογραφιση θα μπορουσε να ειναι... Ταιριαζει κ η δοσολογια... ;) Κ C7 θα μπορουσε να ειναι αλλα ειναι λιγο ανεβασμενη η δοσολογια κ δεν νομιζω... Σιγουρα δεν ειναι ΜΒ32 κ G3000 παντως...
 
Αρι περα απο τησ γνωστεσ ισπανηκεσ psb/csb.υπάρχουν και αλλεσ η οποιεσ δεν ειναι γνοστεσ. αυτεσ εχουν μεσα φτηνα τσιχλοφυσηγγα τυπου ιμπεριαλ.αλλα μπορι να ειναι και λαθοσ φωτογραφίση δεν διαφωνο η δοσολογια ταιριαζε απόλυτα.. μαληστα εινα και η αγαπημένη μου.αλλα μπορι να εναι και αλλο lot με διαφορετικο χρωμα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top