Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ που όλη την σεζόν κυνήγησα πέρδικα με το μπελ έμεινα πολύ ευχαριστημένος, αλλά με δίκαννο! Δεν θα το διακινδύνευα σε καμία περίπτωση όμως με καραμπίνα!!!
Το δουλεύω με Νο.6 32γρ μαλλινόταπα.
Δεν ξέρω τι γράφουν άλλοι για 30+ μέτρα με μπελ τσοκ. Αυτά είναι εξαιρετικά για 12-25 μέτρα. Για πιο μακριά πας σε πιο στενά τσοκ.
Και μία ερώτηση! Γιατί Νο 5 στην πέρδικα, όταν θες να την τουφεκάς με μπελ και 25 μέτρα?
 
Εγώ που όλη την σεζόν κυνήγησα πέρδικα με το μπελ έμεινα πολύ ευχαριστημένος, αλλά με δίκαννο! Δεν θα το διακινδύνευα σε καμία περίπτωση όμως με καραμπίνα!!!
Το δουλεύω με Νο.6 32γρ μαλλινόταπα.
Δεν ξέρω τι γράφουν άλλοι για 30+ μέτρα με μπελ τσοκ. Αυτά είναι εξαιρετικά για 12-25 μέτρα. Για πιο μακριά πας σε πιο στενά τσοκ.
Και μία ερώτηση! Γιατί Νο 5 στην πέρδικα, όταν θες να την τουφεκάς με μπελ και 25 μέτρα?
Δεν την τουφεκαω με νο5. Πρωτο μπορει και δεύτερο εχω νο7 μαλλινοταπο kai τριτο νο6 συγκεντρωτηρα. Δεν νομίζω να έχω γράψει κάπου για σκάγια νο5
 
Δοκιμές με beretta 391 teknys 18.6 αυλό με τσοκ 3* μαμα στα 30μ. Με νο 6 σκάγια τις εντυπώσεις σας παρακαλω



Αλλαξε φυσιγγια.βαλε percorso ή δορκα.το καφε το έχει χαλάσει και τα b&p ασχολιαστα.δες στο beretta team την τουφεκια στα 40 μετρα με το 4 αστρα μαμα της 391 και το r35 plus σε 7αρι.αυτα τα b&p τα εμπορικά πλην του f2 ποτε δεν τα χωνεψα.δες και το r12 που εχω ριξει στα 34 γραμ.σε 6αρι.βαλε ενα λίγο πιο συγκεντρωτικό φυσιγγι
 
Last edited:
Δοκιμές με beretta 391 teknys 18.6 αυλό με τσοκ 3* μαμα στα 30μ. Με νο 6 σκάγια τις εντυπώσεις σας παρακαλω



Έχω την εντύπωση ότι στην πρώτη τουφεκιά είσαι λίγο ψηλά και στην δεύτερη κάτω και ελάχιστα δεξιά...θα συμφωνήσω να αλλάξεις και να δοκιμάσεις και άλλα φυσίγγια....f2 classic 34gr....percosso caccia 36gr.....τα μαμά σου είναι μια χαρά αλλά αν θέλεις πιο πυκνά κέντρα θα πας σε φρενατα τσοκ
 
Ε
Αλλαξε φυσιγγια.βαλε percorso ή δορκα.το καφε το έχει χαλάσει και τα b&p ασχολιαστα.δες στο beretta team την τουφεκια στα 40 μετρα με το 4 αστρα μαμα της 391 και το r35 plus σε 7αρι.αυτα τα b&p τα εμπορικά πλην του f2 ποτε δεν τα χωνεψα.δες και το r12 που εχω ριξει στα 34 γραμ.σε 6αρι.βαλε ενα λίγο πιο συγκεντρωτικό φυσιγγι
Ευριπίδη για τα rio pichon τι λες
 
Και οι δυο τουφεκιές σου έφυγαν δεξιά στην πρώτη λίγο (και λίγο πάνω) και στη δεύτερη αρκετά έως πολύ (και αρκετά κάτω).
Οπτικά κατά τη γνώμη μου, δεν μου άρεσε καμμία δίνοντας ένα προβάδισμα στην πρώτη...
 
Λοιπον Δημήτρη για σενα εκτός απο το 2 αστρα θα κραταω και το 3 να δουμε τα φυσιγγια που προειπα του δορκα και το percorso.μονο πες μου με το 3αρι στα ποσα μέτρα θες να ριξω για να τα δεις?
Ευχαριστώ πολύ Ευριπίδη Στα 35 μέτρα αν μπορείς κάνε μια δοκιμή. Θα δείξει αν φτάνει κ μέχρι τα 40 η όχι Υποθέτω ένα τριαρι τσοκ να μπορεί να σε καλύψει ως τα 40
 
Παντως θα ξαναριξω με το 3αστερο για να δουμε κιολας
Ευριπίδη θα σου πρότεινα να το συγκρίνει στα ίδια μέτρα με τα ίδια φυσίγγια την ίδια μέρα και με το 4*. Έχω μεγάλη περιέργεια για τα αποτελέσματα...
 
Ευριπίδη θα σου πρότεινα να το συγκρίνει στα ίδια μέτρα με τα ίδια φυσίγγια την ίδια μέρα και με το 4*. Έχω μεγάλη περιέργεια για τα αποτελέσματα...
Θα το κανω κι αυτο.θα ριξω στα 35 μετρα τα ιδια φυσιγγια με 4 και 3.με σκισατε γιατι εγω δεν εχω κάποιον να μου βάφει τους πινακες σαν κάποια αλλα παιδάκια εδω μεσα
ha haaa
 
Λοιπον Δημήτρη μεταφερσου στη σελιδα 120 να δεις δοκιμες με percorso και biturbo στα 36 μέτρα με το μαμα 3 αστρα της 391 urika 1 με αυλο 18,5 optima plus.οι δοκιμες ειναι δικές μου.μετα πες μου τα σχόλια σου
Ε ναι εμένα με αυτά που έριξα με τα σκορπουσε μονοπατα κ οπως να ναι. Οι δικές σου τουφεκιες είναι πολυ ωραίες και εμένα ειναι κ στα 30μ σκέψου
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top