Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Aντε τωρα να πας κυνηγι και να σε δει η γυναικα μαζι με τα φυσιγγια να παιρνεις και καλσον..........βαλε τι μπορει να σκευτει.......
Και καλα τωρα ειναι γυναικα σου και σε ξερει..και μπορει να μην πει και κατι.....ελα ομως να σε παρουν χαμπαρι αλλοι συναδελφοι να κουβαλας μαζι σου καλσον στα καρτερια.......ερε γλεντια!!!!! ολοι διπλα σου θα ερθουν.very funny.
Ενα κοματι υφασμα εναι ρε παιδια πηραμε το σφουγγαρι και το σωνουμε καπως
 
Πλανίζεται ευκολα με γυαλοχαρτιέρα και ψιλο γυαλόχαρτο αλλα να ξερεις απο μεσα δεν είναι λείο οπως ειναι τωρα το καινούριο...ειναι σφουγγαρένιο και γι αυτό σκαλώνει καπως στα ρούχα. Του βαλα λίγη μονωτική ταινία μαυρη αλλα ουτε μ αρεσει, ουτε θα αντεξει πολύ.Αν υπαρχει καποια καλύτερη ιδέα θα ηταν καλοδεχούμενη.
 
Πλανίζεται ευκολα με γυαλοχαρτιέρα και ψιλο γυαλόχαρτο αλλα να ξερεις απο μεσα δεν είναι λείο οπως ειναι τωρα το καινούριο...ειναι σφουγγαρένιο και γι αυτό σκαλώνει καπως στα ρούχα. Του βαλα λίγη μονωτική ταινία μαυρη αλλα ουτε μ αρεσει, ουτε θα αντεξει πολύ.Αν υπαρχει καποια καλύτερη ιδέα θα ηταν καλοδεχούμενη.
Παιδιά τα έχουμε γράψει 100 φορές ΚΑΛΣΟΝ και κατά προτίμηση διχτυοτο
 
To θέμα είναι ότι θα πρέπει να αφαιρεθούν 2cm σε μήκος & σχεδόν 1cm σε πλάτος .

Άρα πάμε ταινιολειαντήρα ???

Αν δεν έχεις ταινιολειαντήρα και θες τόσο πολύ φάγωμα, μπορείς να κόψεις το μεγαλύτερο μέρος με πριόνι (χειρός, σέγα κλπ) και να το τελειώσεις με γυαλόχαρτα
 
Καλησπέρα .
Είναι εύκολο να πλανιστεί το Cevellati ?

Είναι αρκετά μεγάλο σε μήκος & πλάτος για το Antonio Zoli Ariette2 !

Επισυνάπτω φωτό .
Όποιος γνωρίζει πως θα το κάνω καλύτερα σχολιάζει .
Δεν αξιζει φιλε μου να ασχωληθεις με αυτο το πελμα.........παρε ενα της προκοπης και βαλε.
 
Λοιπόν απογευματινό quiz...Μπας και βγάλω και εγώ άκρη δλδ...
Έχουμε δύο κάννες supersport 71cm.Η μια με 18.3 αυλό εργοστασιακή και η άλλη με 18.4 και επιμήκυνση κώνου στα 6,5cm.
Μια από τις δύο αγαπάει τα percorso και τον lb6 και η άλλη βγάζει ντουφέκια εντελώς ακανονιστη σε κατανομή.(πολλές δοκιμές)
Ποια είναι ποια και γιατί μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο ...???

Τα φώτα της ομάδας παρακαλώ...
 
Λοιπόν απογευματινό quiz...Μπας και βγάλω και εγώ άκρη δλδ...
Έχουμε δύο κάννες supersport 71cm.Η μια με 18.3 αυλό εργοστασιακή και η άλλη με 18.4 και επιμήκυνση κώνου στα 6,5cm.
Μια από τις δύο αγαπάει τα percorso και τον lb6 και η άλλη βγάζει ντουφέκια εντελώς ακανονιστη σε κατανομή.(πολλές δοκιμές)
Ποια είναι ποια και γιατί μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο ...???

Τα φώτα της ομάδας παρακαλώ...
Λοιπον περκορσο και lb 6 αγαπαει η 18.3 και ακανονιστες βγαζει αυτη με τον κωνο
 
Λοιπόν απογευματινό quiz...Μπας και βγάλω και εγώ άκρη δλδ...
Έχουμε δύο κάννες supersport 71cm.Η μια με 18.3 αυλό εργοστασιακή και η άλλη με 18.4 και επιμήκυνση κώνου στα 6,5cm.
Μια από τις δύο αγαπάει τα percorso και τον lb6 και η άλλη βγάζει ντουφέκια εντελώς ακανονιστη σε κατανομή.(πολλές δοκιμές)
Ποια είναι ποια και γιατί μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο ...???

Τα φώτα της ομάδας παρακαλώ...
Οι κάνες με επιμήκυνση κώνου κ γυάλισμα ρίχνουν κοσμήματα φίλε
 
Μήτσο πάντως ρε φίλε με μπενελι δε βαριέσαι ποτε
Τωρα μπενελι δεν έχω φίλε, αυριο έρχεται κανη από μπραουνικ από τον καλλιτέχνη , είχε παει για τουρμπο νιτρο , κανονικα με όλα τα όπλα ποτε δεν βαριέσαι Ευρυ
 
Back
Top