Ανέκδοτα & Χιούμορ

Πως αλλάζουν οι καιροι. Κάθομαι στην ουρά στην κάβα ποτών με πέντε μπουκάλια ουίσκι και με κοιτάνε όλοι:
Το 2018: Μην ανησυχείτε, δεν είμαι αλκοολικός, κάνω πάρτι με δεκαπέντε φίλους μου.
Σήμερα 2 χρόνια μετά:
Το 2020: Μην ανησυχείτε, δεν θα κάνω πάρτι, είμαι αλκοολικός...
 
- Κύριε Σπύρο δεν είμαι προικοθήρας. Την αγαπάω την κόρη σας, δεν με ενδιαφέρουν τα λεφτά.
- Εύγε νέε μου. Ένα τέτοιο γαμπρό ψάχνω για την κόρη μου. Για ποια από τις τρεις ενδιαφέρεσαι;
- Δεν με νοιάζει, όποια να'ναι...
 
Αυτό είναι πραγματικότητα απ' όσο ξέρω.

Πάει ένας παππούς σε οίκο ανοχής.
Βλέπει το εμπόρευμα και του τρέχουν τα σάλια.

Πόσο πάει αυτή ρωτάει την τσατσά ?
4000 δρχ
Της δίνει πεντοχίλιαρο
Τα ρέστα σας
"Κράτα τα ... θα το γ@μίσω ούλο" :) :) ... (όλο το πεντοχίλιαρο δηλαδή)
 
Last edited:
Ρε τι μ@λ@κες γιατροί υπάρχουν;;;
Παρεξηγήθηκε ο ουρολόγος μου, επειδή κατά την εξέταση που μου έκανε στους @ρχεις μου,του χαϊδευα τα μαλλιά δλδ κάπου ώπα.....
Τα είχε πιασμενα με κοκαλακια Τζιμη ή τα ειχε αφήσει κάτω?
 
Ο Χαρδαλιάς ξεκινά περιοδεία στην Ελληνική επαρχία και σε κάποιο χωριό, το αυτοκίνητό του σκοτώνει μια κότα.
-Μην στενοχωριέσαι, λέει στον οδηγό του. Θα πάω εγώ να καθαρίσω με τον ιδιοκτήτη της και σε λίγο επιστρέφω...
Μετά από 10 λεπτά βγαίνει καταματωμένος, με σκισμένα ρούχα από το αγροτόσπιτο, μπαίνει στο αυτοκίνητο και σχολιάζει εκνευρισμένος:
-Μα τι χωριάτες που είναι αυτοί! Τόση φασαρία για μια κότα και δεν σηκώνανε και κουβέντα! Με σμπαραλιάσανε στο ξύλο οι αγροίκοι. Πάμε να φύγουμε από δω.
Σε κάποια άλλη πόλη, το αυτοκίνητο πατάει ένα γαϊδουράκι και... το σκοτώνει.
Ο υπουργός τρομοκρατημένος λέει στον οδηγό του:
-Να πας εσύ τώρα, να τους πληρώσεις όσα θέλουν και να φύγουμε γρήγορα από εδώ.
Ο οδηγός πηγαίνει, περνά 1 ώρα, περνάνε 2 ώρες και κάποια στιγμή βγαίνει ο οδηγός, αγκαλιά με τους κατοίκους, σιγοτραγουδώντας, γεμάτος δώρα και μέσα στην καλή χαρά.
-Τι έγινε; ρωτάει ο Χαρδαλιάς. Πώς το κατάφερες αυτό και δεν θύμωσαν;
-Δεν ξέρω πρόεδρε. Εγώ μπήκα στο σπίτι και τους είπα με σοβαρό ύφος: «Καλημέρα σας! Είμαι ο οδηγός του υπουργού Χαρδαλιά. Ο γάιδαρος είναι νεκρός» !!!!
 
Αλλο κουταβι απο την γεννα αυτη υπαρχει?

Τσουλχααρ πολλά και με καρμπόν χαρακτηριστικά εργασίας και μορφολογίας ανεξαρτήτως γεννητορων. Πνίγουν κουνέλια και πουλιά με πολλούς "κυνηγούς" ταυτόχρονα αλλα και σειριακά. Σκυλιά του πολέμου στην κυριολεξία.

Αλλά είναι πολύ ακριβή η εκτροφή τους και έχουν σύνδρομο λεφτομανιας. Μόλις βλέπουν περισσότερα φράγκα ξεχνάνε αφεντικό, αμολιουνται και δεν τα ξαναβλεπεις.
 
Back
Top