Ανέκδοτα & Χιούμορ

Σε γραφείο πολιτικού μαζεύονται πολίτες να ζητήσουν διάφορα ρουσφέτια. Τους ακούει έναν-έναν ο πολιτικός και λέει στον γραμματέα του κάθε φορά να κρατάει σημειώσεις. Πάει ο πρώτος και ζητάει ένα σπίτι , γράψε τον κύριο για σπίτι λέει στον γραμματέα του. Ακολουθεί ο δεύτερος πάλι για σπίτι και ο τρίτος το ίδιο και πάλι ο πολιτικός λέει στον γραμματέα του , γράψε τον κύριο για σπίτι. Σε μια στιγμή πλησιάζει κάποιος που είναι πλέον η σειρά του και λέει ψιθυριστά στον πολιτικό << εγώ έχω χάσει τους όρχεις μου σε ατύχημα και θα ήθελα αν γίνετε να τους αντικαταστήσω με άλλους >> γυρίζει τότε πάλι ο πολιτικός στον γραμματέα και λέει , γράψε τον κύριο για σπίτι. Μα εγώ δεν ζητώ σπίτι , όρχεις θέλω. Γιατί οι υπόλοιποι που ζητάνε σπίτι λέει ο πολιτικός τη νομίζεις ότι θα πάρουν? .very funny..very funny..very funny.
 
Μέσα σε αεροπλάνο βρίσκονται όλοι οι πολιτικοί ηγέτες της χώρας. Ξαφνικά λέει ένας από όλους , τι θα λέγατε να ρίχναμε από το αεροπλάνο δέκα δέματα με χίλια ευρώ στο κάθε ένα , έτσι ώστε να τα βρουν δέκα τυχεροί Έλληνες και να χαρούν? Τότε γιατί να μην ρίχναμε είκοσι δέματα με πεντακόσια ευρώ στο κάθε ένα , έτσι ώστε να χαρούν είκοσι τυχεροί Έλληνες λέει ο δεύτερος. Ε όχι λέει ο τρίτος καλύτερα εκατό δέματα με εκατό ευρώ στο κάθε ένα να χαρούν εκατό Έλληνες. Γυρνάει τότε ο πιλότος και τους λέει , δεν πέφτετε εσείς να χαρούν δέκα εκατομμύρια Έλληνες? :)
 
Μέσα σε αεροπλάνο βρίσκονται όλοι οι πολιτικοί ηγέτες της χώρας. Ξαφνικά λέει ένας από όλους , τι θα λέγατε να ρίχναμε από το αεροπλάνο δέκα δέματα με χίλια ευρώ στο κάθε ένα , έτσι ώστε να τα βρουν δέκα τυχεροί Έλληνες και να χαρούν? Τότε γιατί να μην ρίχναμε είκοσι δέματα με πεντακόσια ευρώ στο κάθε ένα , έτσι ώστε να χαρούν είκοσι τυχεροί Έλληνες λέει ο δεύτερος. Ε όχι λέει ο τρίτος καλύτερα εκατό δέματα με εκατό ευρώ στο κάθε ένα να χαρούν εκατό Έλληνες. Γυρνάει τότε ο πιλότος και τους λέει , δεν πέφτετε εσείς να χαρούν δέκα εκατομμύρια Έλληνες? :)
.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Μέλος του πληρώματος πλοίου πάει στον Καπετάνιο να ζητήσει άδεια. Καπετάνιε του λέει , θέλω να κανονίσεις τον επόμενο μήνα να ξεμπαρκάρω γιατί βαφτίζω τον γιό μου , γίνεται έξι μηνών το παιδί και είναι η ώρα. Καλά ρε του λέει ο Καπετάνιος και πότε τον έκανες τον γιο ? εσύ έχεις δύο χρόνια στο πλοίο. Ε δεν ήμουν στα γ@μ$$α να μην είμαι και στα βαφτίσια? .yelling.
 
Τρείς φίλοι συζητάνε για της ικανότητες των σκύλων τους. Λέει ο πρώτος στους άλλους δύο , μάγκες δείτε τη μπορεί να κάνει ο σκύλος μου. Δίνει λεφτά στο σκύλο και αυτός πάει στο περίπτερο και του φέρνει εφημερίδα. Άσε ρε φίλε λέει ο δεύτερος και δίνει λεφτά στον δικό του , πάει και αυτός στο περίπτερο και φέρνει εφημερίδα και τσιγάρα. Μάγκες τους λέει ο τρίτος , αυτά τα λέτε γιατί δεν έχετε δει τη μπορεί να κάνει ο δικός μου. Τι ρωτούν οι άλλοι δύο , θα δώσω λεφτά στον σκύλο θα του ζητήσετε ότι θέλετε ο καθένας και αυτός θα πάει στο περίπτερο θα τα φέρει και θα φέρει και τα ρέστα σωστά. Συμφωνούν και αρχίζει να φωνάζει το σκύλο του «παρτάλι – παρτάλι» έρχεται ο σκύλος του δίνει τα λεφτά και ο σκύλος φεύγει. Περνάνε δέκα λεπτά πουθενά ο σκύλος , περνάει μισή ώρα πουθενά ο σκύλος. Οι τρείς φίλοι αρχίζουν να ψάχνουν στο δρόμο προς το περίπτερο φωνάζοντας «παρτάλι – παρτάλι» ώσπου σε μία γωνιά του δρόμου βρίσκουν τον σκύλο καβάλα σε μία σκυλίτσα. Αυτά μου κάνει το κοπρόσκυλο του δίνω λεφτά και τα τρώει στης πουτάνες… .very funny.
 
Άνδρας πάει στον γιατρό και του λέει , γιατρέ μου έχω πρόβλημα. Τι πρόβλημα έχεις? Να εμφανίστηκαν στα τέτοια μου κάτι πρασινίλες. Για κατέβασε το παντελόνι σου να δω λέει ο γιατρός και αμέσως αποκρίνετε , δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Τίποτα? Μα γιατρέ μου ένας φίλος μου που είχε παρόμοιο πρόβλημα και ήρθε σε εσένα , το έλυσες αμέσως. Τι πρόβλημα είχε ο φίλος σου ρωτάει ο γιατρός. Να είχε στο ίδιο σημείο κάτι κοκκινίλες. Α ναι θυμάμαι απαντάει ο γιατρός , η διαφορά είναι ότι ο φίλος σου είχε κραγιόν ενώ εσύ έχεις μούχλα… .big smile..very funny.
 
Μπαίνει ένα θεόμ@υνο στο μαγαζί και μου λέει ...""έχω επιθυμήσει παπάγια , έχεις;;; ...
Την έβαλα να πει ... "ριρίκα", για να σιγουρευτώ...!!! :rolleyes:

Εξυπηρετήθηκε τελικά η κοπελιά;; .banana.
 
Μπαίνει ένας ληστής σε μια τράπεζα και λέει στον ταμία να του δώσει όλα τα λεφτά. Εκείνος τα δίνει και ο ληστής τον πυροβολεί. Φεύγοντας λέει στον πρώτο πελάτη:

-Είδες τίποτα;

-Ε, κάτι είδα...

Τον πυροβολεί και μετά λέει στον δεύτερο πελάτη:

-Εσύ είδες τίποτα;

-Ε, κάτι λίγο είδα...

Τον πυροβολεί κι αυτόν και στη συνέχεια γυρνάει σε έναν τρίτο πελάτη και του λέει:

-Εσύ είδες τίποτα;

-Εγώ δεν είδα τίποτα αλλά... η γυναίκα μου τα είδε όλα!...
 
Back
Top