Αλεπού

KREMASTA1999.jpg
KR.jpg
 
Φίλος που στη παιδική του ηλικία είχε καταφέρει να φτάσει(με ανάλογα εργαλεία ήτοι γκασμάδες κλπ) σε φωλιά αλώπεκας κάνει λόγο για τα εξής θηράματα : πέρδικες, λαγός,κότες, ορτύκια και τρυγόνια..
Τα παραπάνω ήταν σε σίψη και ορισμένα εξ αυτών πιό "φρέσκα"

Κάθε φορά που σκοτώνω μια αλεπού με πιάνει μια ευαισθησία όταν την βλέπω ανάσκελα...
αυτόματα όμως σκέφτομαι τον υπερπληθυσμό της, ότι μπορεί να είναι φορέας λύσσας και πόσα θηράματα έσωσα οπότε επανέρχομαι...
 
Φίλος που στη παιδική του ηλικία είχε καταφέρει να φτάσει(με ανάλογα εργαλεία ήτοι γκασμάδες κλπ) σε φωλιά αλώπεκας κάνει λόγο για τα εξής θηράματα : πέρδικες, λαγός,κότες, ορτύκια και τρυγόνια..
Τα παραπάνω ήταν σε σίψη και ορισμένα εξ αυτών πιό "φρέσκα"

Κάθε φορά που σκοτώνω μια αλεπού με πιάνει μια ευαισθησία όταν την βλέπω ανάσκελα...
αυτόματα όμως σκέφτομαι τον υπερπληθυσμό της, ότι μπορεί να είναι φορέας λύσσας και πόσα θηράματα έσωσα οπότε επανέρχομαι...

Μπράβο Πάνο μια χαρά τα καταφέρατε. Μου αρέσει πολύ το σημείο που αναφέρω παραπάνω γιατί η αλήθεια είναι ότι είναι ένα όμορφ ζώο και αυτές τις 2 φόρες που έχω συναντήσει αλεπού ένιωθα κάπως άσχημα. Να φανταστείς την πρώτη φορά που πέρασε μπροστά μου σιγά σιγά στα 10 μέτρα χωρίς να με πάρει χαμπάρι δεν την τουφέκισα κιόλας. Αλλά έχουμε ευθύνη απέναντι στη φύση να τις κυνηγάμε.
 
Back
Top