Αλεπού

Κάποτε είχε μεγάλη αξία το δέρμα της .Ειχα εναν θείο στην Αρτα μανιακό κυνηγό με δυο σκυλιά αποκλειστικά για αλεπού που έβγαζε εισόδημα .Να φανταστείτε ότι την δεκαετία του 80 πρέπει να έπαιρνε γύρω στα 3000 με 6000 δρχ. ανάλογα το δερμα και επι πλέον την επικήρυξη.Είναι σαν λέμε για σημερινά πάνω από 50 με 70 €.Ισως και παραπάνω .Σκότωνε πάνω από 60 τον χρόνο.
Μας ...αφάνισε ο .....παλαιόπουστας .sarcastic.
 
Αυτη την πρώτη την θυμάμαι Χουντάλα... Την είχα δροσίσει νωρίτερα και σου την έστειλα συστημένη....
Νομίζω με 28 ή 31 gr την ξαπόστειλες...
 
Τη δευτερη τη θυμαμαι εγω... Περπατητο για τσιχλα καναμε κ τον ακουω να τουφεκαει κ να μου λεει περιχαρης... "Το πηραμε το τριχωτο..."
Κοιτα τον Π@@@@η τον Χουνταλα λεω, τον πηραμε να κυνηγησει καμια τσιχλα και μας τον βαρεσε το λαγο... .love.
Που να ηξερα τοτε... .buy.
Εγω θα βαλω μια που με χαζευε σε αποσταση ασφαλειας αν κ για να πω την αληθεια μου δεν θα την τουφεκαγα ετσι ποτε...
 
Δυο αλεπουδες μου βγηκαν το πρωι, το εφαγαν κ οι δυο το κεφαλι τους... Η μια με το τρυγονοφυσιγγο 7/8 ξαπλωσε στα 40 μετρα αλλα ηθελε κ δευτερη για να τελειωσει κ η αλλη στα 20 μετρα με το ιδιο φυσιγγι...
Χουνταλα εχεις μεινει πισω....goodboy.
 
Δυο αλεπουδες μου βγηκαν το πρωι, το εφαγαν κ οι δυο το κεφαλι τους... Η μια με το τρυγονοφυσιγγο 7/8 ξαπλωσε στα 40 μετρα αλλα ηθελε κ δευτερη για να τελειωσει κ η αλλη στα 20 μετρα με το ιδιο φυσιγγι...
Χουνταλα εχεις μεινει πισω....goodboy.
Ωχ...άρχισε και το τριχωτό να πέφτει πάνω σου σα ''στραβό''... .sarcastic.
Δε πιστεύω η επόμενη φώτο να είναι με τίποτα Λιοντάρια.my man.
 
Σπυρο εγω θελω να εχει πουπουλα το θηραμα... .shake hands.
Ειχαν βγει περατζαδα στα χωραφια οι αλεπουδες, την μια την πηρα μεσα στα χωραφια κ την αλλη λιγα δευτερολπετα μετα οταν πηγαινε να χωθει στο δασακι...
Ειναι κατι μερες τα πρωινα που πηγαινω για κυνηγι που πραγματικα βλεπω συνεχεια στις ακρες του δρομου... Μια μερα σε διαδρομη 1 ωρας πρεπει να μετρησα απο απο 20...
 
Σπυρο εγω θελω να εχει πουπουλα το θηραμα... .shake hands.
Ειχαν βγει περατζαδα στα χωραφια οι αλεπουδες, την μια την πηρα μεσα στα χωραφια κ την αλλη λιγα δευτερολπετα μετα οταν πηγαινε να χωθει στο δασακι...
Ειναι κατι μερες τα πρωινα που πηγαινω για κυνηγι που πραγματικα βλεπω συνεχεια στις ακρες του δρομου... Μια μερα σε διαδρομη 1 ωρας πρεπει να μετρησα απο απο 20...
Καλά κάνεις βάρα τες αλύπητα, ρίχτους με την ψυχή σου.hunter.
Να ξερες ποσα λαγουδάκια και όχι μόνο σε ευλογούν σήμερα...
 
Θα έρθει η ώρα τους, μόλις αρχίσουν τα περπατητά. Φέτος κάτι μου λέει ότι θα το ρίξω στους λαγούς .yel.
Πάρε το όπλο από πάνω της, μπορεί να έχει λύσσα ... .what. Στο πόδι βλέπω και ένα τσιμπούρι; .xm.
 
Το βράδυ θα με βλέπετε στον ύπνο σας αλεπουδιάρηδες ουουουουου....


4915636610_f594b8cda0_o.jpg
 
Back
Top