Αεροβόλα σκοποβολής

Δανεικό και αγύριστο...banana..banana..banana..banana..banana.
Δεν μου έδωσες τιποτα πεστου.victory..sarcastic.
Καλή διασκέδαση Χρήστο..κρέμασε ενα τενεκεδάκι αναψυκτικού με ενα σπαγκακι απο ενα δέντρο και...shoot.
Εαν εχει σπίτια γυρω μην κανεις αυτο που λεει ο Τάσος που το λεει φυσικά καλοπροερετα κ αθωα..RESPECT.
Όπως δηποτε σκληρο ξυλο πισω απο τον στοχο κ πισω απο αυτο ενα μεταλικο βαρελι η τουβλο κλπ.
Ετσι ξέρεις οτι κ να άστοχη σεις η σφαίρα θα σταματήσει εκεί
Περαν τουτου οταν το ρυθμίσεις το τενεκεδακι θα δου δωσει ικανοποιηση μονο μετα τα 40 μετρα.
Ειναι ευκολος στοχος.
Γιαυτο ξεκινα με πωματα κ πινεζες στα 20 κ οταν πορωθεις πήγαινε κ πιο μακρια.
Θα κολλησεις;):)
 
Εαν εχει σπίτια γυρω μην κανεις αυτο που λεει ο Τάσος που το λεει φυσικά καλοπροερετα κ αθωα..RESPECT.
Μα δεν είπα να ριξει και εξω απο την πόρτα του γείτονα...sarcastic.
Εννοείται οτι θα πάει καπου μακριά..παιδι είναι??.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Μένω σε προάστιο - οικισμό. Υπάρχει άπλετος χώρος. Καμμιά ενόχληση και κανένας κίνδυνος για τους γείτονες...
Το μόνο που φοβάμαι κατά τη στιγμή της βολής είναι μήπως περάσει καμμιά κάργια ή καρακάξα μπροστά από το τενεκεδάκι... .sarcastic.
 
Last edited:
Αυτη Τασο δεν ειναι πετεντα μου το αντιβαρο ειναι χρονια γνωστο,το γιατι δεν το βαζουν...ειναι καθαρα θεμα οικονομικο οπως βλεπεις και βαζουν πλαστικες σκανδαλες...ναι για 150 γραμμαρια σιδερο επιπλεων...η πιο μακρυες καννες αφου εχεις ανακρουση απο τετοιες δυναμεις.
Λες αν βάλω ένα βάρος 150γρ στην άκρη της καννης με μονωτική ταινία πρόχειρα να δω βελτίωση στην ακρίβεια?
 
Σαραντο γιατι το βαρος της κανης επηρεαζει την ευθυβολια?
Αποσβένει την ταλάντωση και τους κραδασμούς που προκαλούνται από έναν δυνατό μηχανισμό. Λογικό μου ακούγεται, όπως τα βαριά τουφέκια που κλωτσάνε λιγότερο.
 
Αρα αφου αυτό το σκοπό έχει μάλλον απαντά την απορια μου γιατί υπάρχουν τόσο δυνατα pcp με τοσο μικρες καννες κ παλι ομως εξαιρετικά ευθυβολα.:)
Διοτι δεν έχουν ανά κρούση τα pcp
Ευχαριστώ:)
 
...βλεπε αεροβολα με σταθερες καννες...ο λεβιες απο κατω κανει δυο δουλεις;)
Ε με τέτοια κρίση που να βγει με μία .sarcastic..sarcastic.
Εγώ ένα cz που έχω δεν έχει καθόλου δύναμη και το έχω παρατημένο από όταν ήμουν φοιτητής. Στην Αθήνα δεν είναι εύκολες οι δοκιμές.....
 
ηταν 1995. στα 24μου με πιανει η ψωρα. μπαινω σε ενα οπλοπωλειο της πολης, ενα αεροβολο ειχε αυτο πηρα.
ηταν το bsa supersport στα 4,5mm (τοτε δεν υπηρχε ουτε ιντερνετ ουτε κατι αλλο να ενημερωθουμε. οτι ειχαν
στα μαγαζια αυτα περναμε)
βγηκε καλο και εξαιρετικα ευθυβολο εως και σημερα. το ειχα ανεβασει στο χωριο και καθε καλοκαιρι μπαμπα-μπουμπα.
ωσπου εκει γυρο στο 2005 μου φυγε η ψωρα και εμεινε κλεισμενο στην θηκη του......
παραθετω φοτο
photo sharing websites
 
ελα ομως που το καλοκαιρι του 2012 μες την κριση εμενα η ψωρα μου ξαναγυρισε!!!!
τωρα ομως υπηρχε το ιντερνετ. μπηκα τοτε σε μια σελιδα που υπηρχε την e-artemis και κατοπιν προτροπης και συζητησης
με καποιους εκει οπως ο accuracy lover και ο mannissan (ο οποιος ειχε Magtech αν θυμαμαι καλα) με προτροπη του πρωτου
πηρα το πρωτο μου WEIHRAUCH ηταν το HW90 ΣΕ 5,5mm. φανταστικο οπλο. να ειναι καλα τα παιδια, μακαρι να τους βρω
και εδω μετα απο χρονια.
παραθετω φοτο
host image online
 
Φιλιππε καλημερα!
Ειχα συνηγορησει και εγω τοτε στην αγορα του 90αριου και ειδικα σε 5,5 για να εκμεταλευτεις την δυναμη του οπλου.
Το εχω σε 4,5 απο το 2004 και ειναι ερωτας.
Η αρρωστια που λες δε θα σου φυγει ποτε φιλε.
Και εμενα οταν με ξαναεπιασε πηγα στο HW100.
Εκει να δεις ερωτας.
Εδω σε μια φωτο και τα δυο μαζι.
DSC_0398.jpg


Και μια το 100αρι με την διοπτρα του και την φορεσια του.
DSC_0503.jpg
 
καλημερα παιδεςςς,,μιας και σημερα ειμαι υπηρεσια πηρα μαζιμου και τo bam 19 18 5,5m να κανουμε καπιες ρυθμισης στα 30 μετρα και να περαση και η βαρδια,,,σιγα σιγα τα πηγαινουμε ολο και καλητεραααα.shake hands..hunter. μεθαυριο θα βαλω και για στοχο μια μπαρμπιιι να δω πιως θα ερθη να την σωσηηη;;.sexy girl..sexy girl..very funny.

upload an image


image upload

upload image online


upload pics


free image hosting
δωκιμασα και καπιες βωλιδες απο της ωπειες κατσανε πιω καλα στο οπλο η marsal,,ta janalemeeee
Τελειως ακαταληλες οι βολιδες αυτες για οποιοδηποτε οπλο.............
 
Back
Top