Αεροβόλα σκοποβολής

Δεν ειναι κανενα προβλημα,ολα εχουν το min και το max.Οταν ξερεις τι ζητας,οταν ξερεις τι θα κανεις και οταν ξερεις πως θα το χρισημοποιησεις το οπλο δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Το προβλημα ειναι να ξερεις τι θελεις.
Το min και το max του καθε οπλου δυστυχως δεν φαινεται απο το πως πλασσαρεται στο εμποριο ,γιαυτο και αλλα διωρθονουνται και αλλα οχι.Για σενα το d350.22 ειναι αυτο και δεν αλλαζει τιποτα,καλως.
 
Το min και το max του καθε οπλου δυστυχως δεν φαινεται απο το πως πλασσαρεται στο εμποριο ,γιαυτο και αλλα διωρθονουνται και αλλα οχι.Για σενα το d350.22 ειναι αυτο και δεν αλλαζει τιποτα,καλως.
H πειρα μου και οι γνωσεις που εχω στο αεροβολο ελατηριου μου επιτρεπει να δω ποιο αεροβολο αξιζει και ποιο οχι χωρις να κοιτω τις ψευτικες διαφημησεις,οι ποιο πολλες ειναι το τυρακι στην φακα....και να εισαι σιγουρος πως εχουν ''τσιμπησει'' πολλοι ακομα και εγω αλλα πριν πολλα πολλα χρονια τοτε που δεν υπηρχε ιντερνετ και γνωση.Ολα τα οπλα διορθωνωνται,το θεμα ειναι πως λιγα αξιζουν να διορθωθουν γιατι εχουν τις βασεις για να γινει,σε αλλα οτι και να κανεις ειναι χαμενα λεφτα και ενα απο αυτα ειναι και το Diana 350 και ειδηκα στο 4,5.
 
H πειρα μου και οι γνωσεις που εχω στο αεροβολο ελατηριου μου επιτρεπει να δω ποιο αεροβολο αξιζει και ποιο οχι χωρις να κοιτω τις ψευτικες διαφημησεις,οι ποιο πολλες ειναι το τυρακι στην φακα....και να εισαι σιγουρος πως εχουν ''τσιμπησει'' πολλοι ακομα και εγω αλλα πριν πολλα πολλα χρονια τοτε που δεν υπηρχε ιντερνετ και γνωση.Ολα τα οπλα διορθωνωνται,το θεμα ειναι πως λιγα αξιζουν να διορθωθουν γιατι εχουν τις βασεις για να γινει,σε αλλα οτι και να κανεις ειναι χαμενα λεφτα και ενα απο αυτα ειναι και το Diana 350 και ειδηκα στο 4,5.
Kαλως Ευχαριστω.
 
Δεν καταλαβαινω την ερωτηση,τι ακριβως θελεις να πεις???
Εχω ενα αεροβολο bam b19 και μου εσπασε το ελατήριο.
Ήθελα να μαθω αν ταιριάζει αλλης εταιριας ελατηριο, για να το έβαζα.
Τελικα παρήγγειλα το μαμα για να μην υπαρξει κανενα προβλημα
 
Εχω ενα αεροβολο bam b19 και μου εσπασε το ελατήριο.
Ήθελα να μαθω αν ταιριάζει αλλης εταιριας ελατηριο, για να το έβαζα.
Τελικα παρήγγειλα το μαμα για να μην υπαρξει κανενα προβλημα
Ναι ταιριαζει αλλα ειναι ακριβο και πολυ καλιτερο.Την ταχυτητα που αναφερεις δεν την βγαζει με τιποτα αυτο το αεροβολο.
 
Ναι ταιριαζει αλλα ειναι ακριβο και πολυ καλιτερο.Την ταχυτητα που αναφερεις δεν την βγαζει με τιποτα αυτο το αεροβολο.
Ηρακλη τετοια αρχικη διναν τα χαρακτηριστικά του οταν το αγορασα.
Απο το BAM B 12 είναι δυνατότερο και με διαφορα. Τα mink τα εχω ξεπατωσει.
 
Ηρακλη τετοια αρχικη διναν τα χαρακτηριστικά του οταν το αγορασα.
Απο το BAM B 12 είναι δυνατότερο και με διαφορα. Τα mink τα εχω ξεπατωσει.
Το τι μαλακιες γραφουν δεν περιγραφεται στα διαφημηστικα τους,κανενας δεν αναφερει τυπο βληματος και βαρους,πονεμενη ιστορια.Και βεβαια ειναι ποιο δυνατο απο το 12.
 
H πειρα μου και οι γνωσεις που εχω στο αεροβολο ελατηριου μου επιτρεπει να δω ποιο αεροβολο αξιζει και ποιο οχι χωρις να κοιτω τις ψευτικες διαφημησεις,οι ποιο πολλες ειναι το τυρακι στην φακα....και να εισαι σιγουρος πως εχουν ''τσιμπησει'' πολλοι ακομα και εγω αλλα πριν πολλα πολλα χρονια τοτε που δεν υπηρχε ιντερνετ και γνωση.Ολα τα οπλα διορθωνωνται,το θεμα ειναι πως λιγα αξιζουν να διορθωθουν γιατι εχουν τις βασεις για να γινει,σε αλλα οτι και να κανεις ειναι χαμενα λεφτα και ενα απο αυτα ειναι και το Diana 350 και ειδηκα στο 4,5.
Ελα φιλε Ηρακλη,το τεστ εγινε μεταξυ d350.22 vs hw80.22 στα 43μ. σημειωσε χ,ξερω οτι εχεις πειρα εγω ειμαι μικρος ακομα,anyway το αντιβαρο εφερε τα 2 οπλα στο γκρουπαρισμα στο ιδιο επιπεδο.Αλλα με το d350.22 με 30μ/δ παραπανω αρχικη,ετσι εχουν τα πραγματα.....ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΤΑ ΤΗ ΔΟΚΙΜΗ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
 
H πειρα μου και οι γνωσεις που εχω στο αεροβολο ελατηριου μου επιτρεπει να δω ποιο αεροβολο αξιζει και ποιο οχι χωρις να κοιτω τις ψευτικες διαφημησεις,οι ποιο πολλες ειναι το τυρακι στην φακα....και να εισαι σιγουρος πως εχουν ''τσιμπησει'' πολλοι ακομα και εγω αλλα πριν πολλα πολλα χρονια τοτε που δεν υπηρχε ιντερνετ και γνωση.Ολα τα οπλα διορθωνωνται,το θεμα ειναι πως λιγα αξιζουν να διορθωθουν γιατι εχουν τις βασεις για να γινει,σε αλλα οτι και να κανεις ειναι χαμενα λεφτα και ενα απο αυτα ειναι και το Diana 350 και ειδηκα στο 4,5.
Και περα απο τη πλακα με τη πειρα,αμα δεις παλια ποσταρισματα στο αεροβολο,θα δεις οτι γραφω οτι δεν θα ξαναεπαιρνα το d350 και παρολο που ηταν .22 δεν μου αρεσε απο ευθυβολια,αν λοιπων δεν δοκιμασω δεν φερω γνωμη ποτε.Ουτε πριν αλλα ουτε και τωρα, που για πουλημα τα εχω ολα.
 
Ελα φιλε Ηρακλη,το τεστ εγινε μεταξυ d350.22 vs hw80.22 στα 43μ. σημειωσε χ,ξερω οτι εχεις πειρα εγω ειμαι μικρος ακομα,anyway το αντιβαρο εφερε τα 2 οπλα στο γκρουπαρισμα στο ιδιο επιπεδο.Αλλα με το d350.22 με 30μ/δ παραπανω αρχικη,ετσι εχουν τα πραγματα.....ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΤΑ ΤΗ ΔΟΚΙΜΗ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Συγκρινεις δυο αεροβολα δυνατα αλλα με μεγαλες διαφορες στην ποιοτητα,το εχω ξαναπει πως το 350 δεν θα γινει οπλο ποτε διοτι εχει κατασκευστικα λαθη,μακρυ θαλαμο και μεγαλη διαδρομη στο πιστονι με αποτελεσμα εντονο λακτισμα,γεγονος που κανει αστοχο το οπλο,στον αντιποδα το HW 80 ενα οπλο σημειο αναφορας στα δυνατα ελατηρια με ποιοτητα κατασκευης και αριστη σκανδαλη,η διαφορα στις ταχυτητες ποσος με απασχωλει διοτι τι να την κανω αν δεν μπορω να βρισκω ΕΠΑΝΙΛΗΜΕΝΑ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ????
 
να ακους τον γνωστη ,και να αφησεις καλυτερα της ειρωνιες :mad:
Ακουσα,και δοκιμασα,και εβγαλα συμπερασμα,αυτο εκανα 40 χρονια,ποσοι ανθρωποι πιστευεις οτι ακουν και πανε για δοκιμη στο χωρο των οπλων για να βγαλουν συμπερασμα?Το χωρο τον οπλων τον γνωριζω περα απο το καθαρισμα και να παταω τη σκανδαλη φιλε Νικο.Καλα κανεις ομως και μου τη λες αφου ειναι δημοσιος χωρος,και λες αυτο που πιστευεις,εχεις το δικαιωμα και το σεβομαι,αλλα καλα ειναι να ξερεις με ποιον μιλας πριν να βγαλεις συμπερασμα για το τι γνωσεις εχει ο καθε ενας.Απο αεροβολα η Μπαρτσελονα στο ροστερ της εχει λιγοτερους παικτες απο αυτα που ειχα στη κατοχη μου.Και αν και δεν θα ασχοληθω με αυτο τον χωρο αλλο,οποιο οπλο κανει κατι που ειναι απιαστο δεν το δινω.Το δικο μου το hw 80....τη Παρασκευη ταξιδευει στον νεο ιδιοκτητη....αρα το τι κανει συνεχιζει να υπαρχη στη κατοχη μου σε ελατηριο και με το παραπανω χωρις να ειναι βαιραουχ.Αυτα τα οπλα ειναι αριστα,αλλα στα δικα μου χερια ολα κανουν αυτο που θελω εγω,να εισαι παντα καλα.
 
Last edited:
Ακουσα,και δοκιμασα,και εβγαλα συμπερασμα,αυτο εκανα 40 χρονια,ποσοι ανθρωποι πιστευεις οτι ακουν και πανε για δοκιμη στο χωρο των οπλων για να βγαλουν συμπερασμα?Το χωρο τον οπλων τον γνωριζω περα απο το καθαρισμα και να παταω τη σκανδαλη φιλε Νικο.Καλα κανεις ομως και μου τη λες αφου ειναι δημοσιος χωρος,και λες αυτο που πιστευεις,εχεις το δικαιωμα και το σεβομαι,αλλα καλα ειναι να ξερεις με ποιον μιλας πριν να βγαλεις συμπερασμα για το τι γνωσεις εχει ο καθε ενας.Απο αεροβολα η Μπαρτσελονα στο ροστερ της εχει λιγοτερους παικτες απο αυτα που ειχα στη κατοχη μου.Και αν και δεν θα ασχοληθω με αυτο τον χωρο αλλο,οποιο οπλο κανει κατι που ειναι απιαστο δεν το δινω.Το δικο μου το hw 80....τη Παρασκευη ταξιδευει στον νεο ιδιοκτητη....αρα το τι κανει συνεχιζει να υπαρχη στη κατοχη μου σε ελατηριο και με το παραπανω χωρις να ειναι βαιραουχ.Αυτα τα οπλα ειναι αριστα,αλλα στα δικα μου χερια ολα κανουν αυτο που θελω εγω,να εισαι παντα καλα.
Δηλ θελεις να μου πεις τωρα πως το 350 ειναι καλιτερο απο το 80αρι????
 
ι,αλλα καλα ειναι να ξερεις με ποιον μιλας πριν να βγαλεις συμπερασμα για το τι γνωσεις εχει ο καθε ενας.Απο αεροβολα
η αληθεια ειναι οτι δεν ηξερα , ζηταω συγνωμη . Αλλα ακομα και να ειμαστε συγουροι για κατι δεν θα επρεπε να ειρωνευομαστε τους αλλους
 
η αληθεια ειναι οτι δεν ηξερα , ζηταω συγνωμη . Αλλα ακομα και να ειμαστε συγουροι για κατι δεν θα επρεπε να ειρωνευομαστε τους αλλους
Oταν κατι δεν το εχεις ψαξει οσο θα επρεπε,και συνεχιζεις να γραφης τα δικα σου,ειναι ενας τροπος ειρωνειας Νικο,αλλα με το γαντι!Οι πλειοψειφια καταθετη τις εμπειριες που εχουν,εσυ αφου σε απασχολη σε βαθμο που θες να φτασεις λεπτομερος στην αληθεια οφειλης να το ψαξεις σε σημειο ωστε να βρης τη ειδε και να εκτιμησεις την αξια μιας βελτιωσεις.Απο τη δικη μου την εμπειρια οι πλειοψηφια δεν λεει ποτε ψεματα αλλα εχει λαθος εκτιμησεις τις περισσοτερες φορες,και η βελτιωσεις ολες κατι προσφερουν μπρος το καλυτερο,αλλες περισσοτερο και αλλες λιγοτερο.Ενα εμποδιο βεβαια ειναι η οπλουργια,το οποιο πρεπει να κατεχεις ωστε να επεμβεις στο προβλημα,το αλλο η ιδιογομωση για τα πυροβολα.Αν αυτα τα εμποδια δεν τα κατεχεις,και ερχομαι στο θεμα τουτο,το Weihrauch ειναι καλυτερο απο το Diana350,χαιρω πολυ,τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια.Μεσα απο το κουτι ο κοσμος με λιγο ψαξιμο θα καταληξη στο πιο ειναι καλυτερο,Weihrauch-air arms-theoben- μεσαια Ντιανα,μερικα αεροβολα,Μπερεττα,Μπραουνιγκ-Γουιν ,Ρεμινγκτον για τη καννη,Μπενελλι για το μηχανισμο και ουτε καθε εξης.
 
Back
Top