Αγριόχοιρος

Κάπου τα μπερδεύεις.. Στην εμπλοκή δεν ευθύνονται τα μέτρα. Ποτε..επίσης 38 5 μαμισιο κοντάκι στη φαμπαρμ;;;;;;;; Επίσης η φαμπαρμ μιας και την ανέφερες έχει διευρημενο αν ρίχνει δραμια πρέπει να κοιτάξει να βάλει πολύ στενό τσοκ ίσως και στα μολύβια. Επίσης το ότι δεν πετυχαίνει κάποιος δεν είναι στάνταρ ότι φτιανε τα μέτρα. Ίσως είναι και ατζαμής κάποιος. Εγώ ανέφερα τη βίντσι ότι κάνει γιατί μου είπε πολύ καλός φίλος που την είχε.. Επίσης αν μπεις στο car θα δεις πόσες πωλούνται άρα κάτι θέμα εχουν..
Φιλε μου καθολου δεν το μπερδευω το πραμα..ασχολουμαι με το γουρουνι απο την κουνια μου 5η γεννια γουρουνας αν σου λεει κατι αυτο και εχω την τυχη ο πατερας μου και ο παππους μου με 45 χρονια ο ενας και 70 ο αλλος στο γουρουνοκυνηγι να μου εχουν μαθει οτι πρωτα θα ριχνω το φταιξιμο σε μενα που δεν επεσε το γουρουνι και μετα στο οπλο..αν εγω εχω μαθει να κουμπωνω σωστα το οπλο πανω μου και να ριχνω εκει που βλεπω και παλι εχω αποτυχιες τοτε θα ψαξω αν μου φταιει το οπλο..ας μην γελιωμαστε το ξερεις και το ξερω οτι η πλειοψηφια μας δεν ασχολειται καν με αυτο και οι γνωσεις γυρω απ τα οπλα αποκτωντε στα καφενεια..το παραδειγμα που σου εφερα ο ανθρωπος αντζαμης μονο δεν ηταν αδερφος του παππου μου ειναι και εχει πολλα γουρουνια στο ενεργητικο του με ενα πλαγιο μπαικαλ..η φαμπαρμ γιατι σου φαινεται παραξενο τοσο μεγαλο κοντακι;τα οπλα στην ελλαδα δεν ερχοντε με στανταρ μηκος κοντακιου ταδε..οσο για το διευρυμενο εχω αλλη αποψη..ο πατερας μου σε browning 18.8 πιο καλα του παει με το 2* παρα με το 1* και τα δραμια και τα μονοβολα
 
Γουρουνι δεν κυνηγαω , αν θα κυνηγουσα θα ειχα μια Super nova χραπα χρουπα με κανη 51 εκ slug κ κοντακι ειδικα φτιαγμενο για το θηραμα αυτο
Πολυ ωραιο οπλο φιλε και δεν μασαει σε τιποτα..εγω αν κυνηγουσα με κατι αλλο περα απο την ss θα ταν ή μια remington 870 slug cal. 20 ή ενα ωραιο πλαγιο με σκοπευτικα και καταλληλη συγκλιση για μονοβολα
 
Φιλε μου καθολου δεν το μπερδευω το πραμα..ασχολουμαι με το γουρουνι απο την κουνια μου 5η γεννια γουρουνας αν σου λεει κατι αυτο και εχω την τυχη ο πατερας μου και ο παππους μου με 45 χρονια ο ενας και 70 ο αλλος στο γουρουνοκυνηγι να μου εχουν μαθει οτι πρωτα θα ριχνω το φταιξιμο σε μενα που δεν επεσε το γουρουνι και μετα στο οπλο..αν εγω εχω μαθει να κουμπωνω σωστα το οπλο πανω μου και να ριχνω εκει που βλεπω και παλι εχω αποτυχιες τοτε θα ψαξω αν μου φταιει το οπλο..ας μην γελιωμαστε το ξερεις και το ξερω οτι η πλειοψηφια μας δεν ασχολειται καν με αυτο και οι γνωσεις γυρω απ τα οπλα αποκτωντε στα καφενεια..το παραδειγμα που σου εφερα ο ανθρωπος αντζαμης μονο δεν ηταν αδερφος του παππου μου ειναι και εχει πολλα γουρουνια στο ενεργητικο του με ενα πλαγιο μπαικαλ..η φαμπαρμ γιατι σου φαινεται παραξενο τοσο μεγαλο κοντακι;τα οπλα στην ελλαδα δεν ερχοντε με στανταρ μηκος κοντακιου ταδε..οσο για το διευρυμενο εχω αλλη αποψη..ο πατερας μου σε browning 18.8 πιο καλα του παει με το 2* παρα με το 1* και τα δραμια και τα μονοβολα
Βρε δεν αντιλέγω στα περισσότερα απλώς διαφωνώ κάθετα και ίσως είμαι λάθος βέβαια ότι ένα όπλο θα μπλοκάρει αν τα μέτρα είναι λάθος.. Ξέρω όμως αν είναι λάθος πέραν τις αστοχίες ίσως έχει χτυπήματα στο ζυγωματικο, πολύ γρήγορη επωμιση, σκάλωμα στα ρουχα κ άλλα πολλά άλλα για εμπλοκή που ανέφερες αν είναι λάθος τα μέτρα του κοντακίου διαφωνώ. Εγώ όταν χάνω ένα γουρουνι γαμοσταυριζο τον εαυτό μου και κανέναν άλλο. Διότι ξέρω και τι όπλο κρατάω και τι φυσίγγια ρίχνω..
 
Βρε δεν αντιλέγω στα περισσότερα απλώς διαφωνώ κάθετα και ίσως είμαι λάθος βέβαια ότι ένα όπλο θα μπλοκάρει αν τα μέτρα είναι λάθος.. Ξέρω όμως αν είναι λάθος πέραν τις αστοχίες ίσως έχει χτυπήματα στο ζυγωματικο, πολύ γρήγορη επωμιση, σκάλωμα στα ρουχα κ άλλα πολλά άλλα για εμπλοκή που ανέφερες αν είναι λάθος τα μέτρα του κοντακίου διαφωνώ. Εγώ όταν χάνω ένα γουρουνι γαμοσταυριζο τον εαυτό μου και κανέναν άλλο. Διότι ξέρω και τι όπλο κρατάω και τι φυσίγγια ρίχνω..
Μωρε πανω κατω τα ιδια λεμε αλλα με τον γραπτο λογο μπλεκουμε..τα λαθος μετρα εχουν πολλα παρατραγουδα οπως αυτα που ανεφερες μελανιες κλπ..για το θεμα της εμπλοκης που εγραψα επειδη δεν κουμπωνει το οπλο σε αδρανειας ισχυει..και γω δεν το πιστευα αλλα ενας φιλος που ειχε τον μαυρο αετο επωμιζε πολυ βιαστικα και επειδη δεν κουμπωνε το οπλο τον ταραζε στις εμπλοκες..αφου το ψυρισε το πραμα πολυ με οπλουργους οταν του προτινε ενας να κανει κοντακι στα μετρα του απο τοτε λυθηκαν ολα τα θεματα..οπως και σε ορισμενα ελατηριου το εχω δει αυτο
 
Μωρε πανω κατω τα ιδια λεμε αλλα με τον γραπτο λογο μπλεκουμε..τα λαθος μετρα εχουν πολλα παρατραγουδα οπως αυτα που ανεφερες μελανιες κλπ..για το θεμα της εμπλοκης που εγραψα επειδη δεν κουμπωνει το οπλο σε αδρανειας ισχυει..και γω δεν το πιστευα αλλα ενας φιλος που ειχε τον μαυρο αετο επωμιζε πολυ βιαστικα και επειδη δεν κουμπωνε το οπλο τον ταραζε στις εμπλοκες..αφου το ψυρισε το πραμα πολυ με οπλουργους οταν του προτινε ενας να κανει κοντακι στα μετρα του απο τοτε λυθηκαν ολα τα θεματα..οπως και σε ορισμενα ελατηριου το εχω δει αυτο
Τι να σου πω αυτό πρώτη φορά το ακούω.. Εγώ με την δική μου αδρανεια φυσικά ραφαελο σπέσιαλ λουσο ρίχνω κ χωρίς επωμιση απροβληματιστα. Με την πρώτη ευκαιρία θα σου στιςλω και βίντεο να δεις αν δε πιστεύεις.
 
Τι να σου πω αυτό πρώτη φορά το ακούω.. Εγώ με την δική μου αδρανεια φυσικά ραφαελο σπέσιαλ λουσο ρίχνω κ χωρίς επωμιση απροβληματιστα. Με την πρώτη ευκαιρία θα σου στιςλω και βίντεο να δεις αν δε πιστεύεις.
Το ξερω δεν αντιλεγω και γω με την supersport τα ιδια ριχνει οπως και να την κρατας..τι να σου πω στα οπλα ποτε δεν μπορεις να πεις οτι τα ξερεις ολα
 
Το ξερω δεν αντιλεγω και γω με την supersport τα ιδια ριχνει οπως και να την κρατας..τι να σου πω στα οπλα ποτε δεν μπορεις να πεις οτι τα ξερεις ολα
Τουλάχιστον δεν βγάζουν αλλα θέματα όπως κάτι ρεμι με ελατήρια σιδηρόδρομους εξωλκεις κλπ
 
Τουλάχιστον δεν βγάζουν αλλα θέματα όπως κάτι ρεμι με ελατήρια σιδηρόδρομους εξωλκεις κλπ
Ναι σ αυτο δεν εχω παραπονο ειναι σκυλι το οπλο..και πριν που ειχα την franchi 48al 30 χρονων οπλο δεν με προδωσε ποτε
 
γιασας παιδεςςςς, το απογευμα πηγα στο κτημα να ταισω και να τα βγαλω μια βωλτα εκη γυρω τα σκυλια,,μηλαμε το κτημαμου ειναι το πωλη εκατο μετρα απο κατοικημενη περιοχη δηλαδη εκει που τελειωνη το χωριομου και αρχηζη το βουνο,,,,τελικα στης δυπλανεσμου ελιες απερηφραχτω χωραφι βλεπω φρεσκα σκαψηματα απο αγριογουρουνααα,,και λεω φρεσκα διωτι τα σκυλια τα βγαζω σχεδων καθημερινα εκη γυρω και δεν ειχα δη κατι,,,μαλων βραδηνα ειτανε ,επισης καμια 2οοαρια μετρα παρακατω εχη ο θειοσμου κατι ελιες και μου λεη χθες οτι τους της ωργοσανε κανονικαααα .sarcastic. τελικα οταν εχουνε την υσιχιατους σουλατσαρουνε ωπου θελουνεεεεε.sarcastic. ΥΓ στο τελος της βωλτουλασμας μαζεψα και μια σακουλα ΖΩΧΙΑ για σαλατουλα.shake hands.goldfish tank with filter walmart
 
και γω δεν το πιστευα αλλα ενας φιλος που ειχε τον μαυρο αετο επωμιζε πολυ βιαστικα και επειδη δεν κουμπωνε το οπλο τον ταραζε στις εμπλοκες..αφου το ψυρισε το πραμα πολυ με οπλουργους οταν του προτινε ενας να κανει κοντακι στα μετρα του απο τοτε λυθηκαν ολα τα θεματα..

Μην πιστεύεις ποτέ τους φίλους σου ... και τους οπλουργούς ... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
για το θεμα της εμπλοκης που εγραψα επειδη δεν κουμπωνει το οπλο σε αδρανειας ισχυει..και γω δεν το πιστευα αλλα ενας φιλος που ειχε τον μαυρο αετο επωμιζε πολυ βιαστικα και επειδη δεν κουμπωνε το οπλο τον ταραζε στις εμπλοκες..αφου το ψυρισε το πραμα πολυ με οπλουργους οταν του προτινε ενας να κανει κοντακι στα μετρα του απο τοτε λυθηκαν ολα τα θεματα..

Νομίζω ότι αυτό είναι άλλος ένας μύθος για τα αδράνειας !!!

Το αντίθετο συμβαίνει ... αν βγάλεις το Recoil Pad και το ακουμπήσεις σε κάτι πολύ σκληρό (πχ τοίχο) τότε όντως δεν κάνει επαναφορά.
Επίσης αν αλλάξει το βάρος του όπλου (πχ προσθέσεις βαριά σκοπευτικά κτλ) ή ρίχνεις πολύ ελαφριές γομώσεις (πχ <24γρ).
 
23_wolf_slug_plake-320x248.jpgκαλημερα γουρναρεοι.. Ας κάνω κι εδώ την ανάρτηση μήπως δεν την είδε κάποιος στο δραμια μονοβολα.. Τα εν λόγω μονοβολα τα έχει Δοκιμάσει κάποιος;;; είναι γρήγορα και ευθυβολα;; ρίχνονται άνετα με όλα τα τσοκ;
 

Attachments

  • 21_wolf_slug_mpala_32-320x248.jpg
    21_wolf_slug_mpala_32-320x248.jpg
    13,9 KB · Προβολές: 4
View attachment 11915καλημερα γουρναρεοι.. Ας κάνω κι εδώ την ανάρτηση μήπως δεν την είδε κάποιος στο δραμια μονοβολα.. Τα εν λόγω μονοβολα τα έχει Δοκιμάσει κάποιος;;; είναι γρήγορα και ευθυβολα;; ρίχνονται άνετα με όλα τα τσοκ;
Δεν έχω ρίξει μονοβολα του αλλά 6+1 και 4+1 που έριξα ήταν για το Πάσχα!!! .sarcastic.
Στα σκάγια τα πάει καλά!!!
 
Δεν έχω ρίξει μονοβολα του αλλά 6+1 και 4+1 που έριξα ήταν για το Πάσχα!!! .sarcastic.
Στα σκάγια τα πάει καλά!!!
Δηλαδή;;; αδύναμα η πήγαιναν αλλού γι αλλού γιατί εκεί μπορεί να φταίει κ το όπλο. Να μην ταίριαξαν δηλαδή στο δικό σου.
 
Δηλαδή;;; αδύναμα η πήγαιναν αλλού γι αλλού γιατί εκεί μπορεί να φταίει κ το όπλο. Να μην ταίριαξαν δηλαδή στο δικό σου.
Τα συγκεκριμένα 6+1 4+1 στην μ2 πάνε φωτιά εκεί που τα δοκίμασα εγώ μιλάμε για φοβερή τουφεκια
 
Τα συγκεκριμένα 6+1 4+1 στην μ2 πάνε φωτιά εκεί που τα δοκίμασα εγώ μιλάμε για φοβερή τουφεκια
Έριξες τα wolf φίλε;;; εγώ για τα μονοβολα ενδιαφέρομαι αλλά αν είναι καλά τα σκάγια του και τα δραμια λογικά θα ναι και τα μολύβια.
 
Δηλαδή;;; αδύναμα η πήγαιναν αλλού γι αλλού γιατί εκεί μπορεί να φταίει κ το όπλο. Να μην ταίριαξαν δηλαδή στο δικό σου.
Δεν είχαν διάτρηση όσοι τα ρίξαμε
Μολύβια εδώ επειδή έχουμε σφιχτό πουρνάρι δεν βάζει κανείς.....
Απλά για τα wolf τα γουρουνισια δεν έχουμε καλή γνώμη
Αυτά από εμένα!!!!!
 
Έριξες τα wolf φίλε;;; εγώ για τα μονοβολα ενδιαφέρομαι αλλά αν είναι καλά τα σκάγια του και τα δραμια λογικά θα ναι και τα μολύβια.
Εγώ τα δράμια ερειξα φίλε τώρα για το μονοβολο πιστεύω ότι είναι ίδιο καλό το 4+1 που είχα ρίξει το μονοβολο ήταν σε μπίλια πολύ ευθύβολο πήγε τελεια
 
Back
Top