Αγριόχοιρος

Επιστροφή...
Λοιπόν, από ότι φαίνεται γουρούνα με γουρουνόπουλα ήταν, μικρά μεν αλλά δεν ήταν ριγωτά. Το σκέφτηκα λίγο πριν ρίξω αλλά μετά θυμήθηκα ότι κοντεύουν να μας φάνε οι διαόλοι. 3 τουφεκιές 2 γουρούνια. Το άλλο έφυγε και άλλα 3 μικρά σκόρπισαν.

Για τα Remington:
20180922_114848.jpg


7/10 στον στόχο στα ~25 μέτρα το πολύ.
20180922_112459.jpg

Δεν ξέρω πόσο φαίνεται αλλά πέρασε και από τα δύο πλευρά και σταμάτησαν στο τρίχωμα της άλλης πλευράς. Ίσως 1 βόλι να ήταν διαμπερές.

Υπάρχει και βίντεο από GoPro, δεν ξέρω αν θα ανέβει βέβαια...
Αυτά για σήμερα!

Τουφεκατε χωριανοί!!!
 
Το συγκεκριμενο 8βολο Κωστα σε συγκεντρωση τουλαχιστον ειναι φοβερο, για διατρηση δεν γνωριζω
καλο ειναι κ σε διατριση Αλεξ οπως κ τα επιχαλκομενα τις federal,win, αλλα πιστευω ειναι κ λιγο θεμα με τι οπλο ριχνονται αεριον η αδρανιας,δικανα ,αυλος, τσοκ ολα ειναι στο παιχνιδι εχω δει πληγματα σε γουρουνια απο την παρεα του χωριου οταν τα εγδερνα που μου δημηουργιθηκαν πολλα ερωτηματα ειδικα απο μια baikal 153 κ μιας 1100 με τσικαρισμενη F πολυ σμπαραλια
 
καλο ειναι κ σε διατριση Αλεξ οπως κ τα επιχαλκομενα τις federal,win, αλλα πιστευω ειναι κ λιγο θεμα με τι οπλο ριχνονται αεριον η αδρανιας,δικανα ,αυλος, τσοκ ολα ειναι στο παιχνιδι εχω δει πληγματα σε γουρουνια απο την παρεα του χωριου οταν τα εγδερνα που μου δημηουργιθηκαν πολλα ερωτηματα ειδικα απο μια baikal 153 κ μιας 1100 με τσικαρισμενη F πολυ σμπαραλια
Ε ναι Νικολα ολα παιζουν ρολο απλα δεν κυνηγαω γουρουνια και τα ειχα δοκιμασει σε χαρτονι και κατι πετρες, γι αυτο δεν εχω γνωμη για τη διατρηση
 
Από την παρέα του Δημήτρη (@Black eagle) και δια χειρός του ίδιου, την Κυριακή που μας πέρασε. Λεπτομέρειες από τον ίδιο...


Για δώσε στόρυ στο λαό :)

Πως έχουν πάει οι γέννες στα μέρη σας παιδιά,έχει πολύ γουρούνι?
παντού Ηλία πάνε καλά αυτά....δεν έχουν φυσικό εχθρό οπότε οργιάζουν...εγώ προσωπικά τα μισώ....με έχουν ξετοπίσει από πολλά κυνηγοτόπια :(
 
εχει Λιακο αλλα αν θες σκυλια να τα βγαζουν απο τα σφιχτα αλλιως δε

Εμείς έχουμε το αντίθετο. Έχουμε παλαβούς αγριάνθρωπους που μπαίνουν οι ίδιοι στα σφιχτά πίσω από τα σκυλιά και είτε τα σηκώνουν είτε τα τουφεκάνε .yel..yel.
 
Εμείς έχουμε το αντίθετο. Έχουμε παλαβούς αγριάνθρωπους που μπαίνουν οι ίδιοι στα σφιχτά πίσω από τα σκυλιά και είτε τα σηκώνουν είτε τα τουφεκάνε .yel..yel.
δυστιχος Αλεξ τετειους εχουμε κ εδω ακρος επικυνδυνη ραρσα.yelling.
 
Η Εύβοια τα τελευταία χρόνια έχει έξαρση, εξού και ότι το επέτρεψαν στο νησί τα τελευταία χρόνια και με διπλή κάρπωση από πέρσι. Σήμερα έμαθα ότι πέρασαν και απ' την από δω μεριά του βουνού, βόρεια απ το χωριό μου και έχουν ξεκινήσει να τα κυνηγάνε. Θέμα χρόνου να μας ξελακώσουν όλους κι εδώ κάτω... φέρτε μου μπίλιες, φέρτε μου μονοβολααααffff.terror.
 
Back
Top