Αγριόχοιρος

Αλλο ενα σημερα απο την ομαδα μου..αππ 5 ζωα πηραμε αυτο και ενα δυστυχως τραυματισμενο που οσο και να το ψαξαμε δεν μπορεσαμε να το βρουμε..κριμα..τουλαχιστον το κεφι εγινε! Στην φωτο θειος μου το πιο γρηγορο αγροτικο στα μερη μας..σε παει στο καρτερι μεχρι να πεις κειμηνο!
 
Mπράβο Μιλτο στην ομάδα σου! Ωραίο ζώο! Χθες μίλαγα με ένα γουρουνά που του πούλησα μια κανη franchi και μου έλεγε ότι τα πιο νόστιμα ζώα είναι το πολύ μέχρι 40 κιλά..καλη συνέχεια να έχετε!
Ο θείος σου μορφή φαίνεται!
 
Mπράβο Μιλτο στην ομάδα σου! Ωραίο ζώο! Χθες μίλαγα με ένα γουρουνά που του πούλησα μια κανη franchi και μου έλεγε ότι τα πιο νόστιμα ζώα είναι το πολύ μέχρι 40 κιλά..καλη συνέχεια να έχετε!
Ο θείος σου μορφή φαίνεται!
Να σαι καλα Γιαννη..οντως τα μικρα ειναι νοστιμα γιατι απλα δεν ειναι δαν τα γερικα ζωα που εχουν φαει τουφεκιες και σε πολλα σημεια εχει σητεψει το κρεας τους και ειναι και πιο σκληρα..ο θειος ειναι μορφη οντως απο τους πιο φιλοτιμους ανθρωπους που παρολο που ειναι 75 χρονων αγωνιζεται σαν εμας
 
Μολις μου εστειλε η ομάδα τις φωτογραφιες! Το χτύπησαν τα παιδια σημερα και χάρηκα διπλα για αυτούς παρότι δεν μπόρεσα να παρευρεθώ λογω υποχρεώσεων!
IMG_4586.jpg


Εδω ενα μικρό με ενα μερος του γουρουνιού στο στόμα, αναγνωρίζετε τι ειναι;;;
IMG_4587.jpg
 
Μολις μου εστειλε η ομάδα τις φωτογραφιες! Το χτύπησαν τα παιδια σημερα και χάρηκα διπλα για αυτούς παρότι δεν μπόρεσα να παρευρεθώ λογω υποχρεώσεων!
IMG_4586.jpg


Εδω ενα μικρό με ενα μερος του γουρουνιού στο στόμα, αναγνωρίζετε τι ειναι;;;
IMG_4587.jpg
Μανό μπραβο στην ομάδα σου! Ωραίες φωτό! Και το μέρος φαίνεται φανταστικό! Καλη συνέχεια να έχετε!
 
Το μερος Γιάννη ειναι πολυ αντρικιο! Να σας ανεβάσω ενα βίντεο να δείτε που καθόμουν στην εναρξη, πραγματικά για να ανεβώ έλεγα θα παω απο καρδιά χαχα! Οι ντόπιοι περπατούν καθε μερα σε τέτοιας μέρη και μιλαμε για χλμ ανηφόρας!!
 
Το μερος Γιάννη ειναι πολυ αντρικιο! Να σας ανεβάσω ενα βίντεο να δείτε που καθόμουν στην εναρξη, πραγματικά για να ανεβώ έλεγα θα παω απο καρδιά χαχα! Οι ντόπιοι περπατούν καθε μερα σε τέτοιας μέρη και μιλαμε για χλμ ανηφόρας!!
Ναι Μανό φαίνεται δύσβατο αλλά έχει άγρια ομορφιά όσο βέβαια φαίνεται στη φωτό! Τυχερός είσαι φίλε που έχεις παρέα που από ότι φαίνεται αγαπάς πολύ και πας για αγριογούρουνα! Σε καταλαβαίνω σίγουρα θα έχει δυσκολία στο περπάτημα,ένα τέτοιο μέρος!
 
Μολις μου εστειλε η ομάδα τις φωτογραφιες! Το χτύπησαν τα παιδια σημερα και χάρηκα διπλα για αυτούς παρότι δεν μπόρεσα να παρευρεθώ λογω υποχρεώσεων!
IMG_4586.jpg


Εδω ενα μικρό με ενα μερος του γουρουνιού στο στόμα, αναγνωρίζετε τι ειναι;;;
IMG_4587.jpg
Τα λιόκια Μάνο
 
Χεχε ακριβώς μαγκες αρχιδακι εχει το σκυλάκι στο στόμα. Γιωργο σε αυτο το μερος τα γουρούνια ειναι άγρια στην μεγαλη πλειοψηφία τους, οι αγρότες δεν εκτρέφουν πολλα γουρούνια κι ετςι αποφεύγεται σε ενα βαθμό η μίξη!
 
Γιωργο σε αυτο το μερος τα γουρούνια ειναι άγρια στην μεγαλη πλειοψηφία του
Σωστά Μάνο. Οι παλιοί κυνηγοι σπάνια να χτυπουσαν στα μερη μου πανω απο 60 κιλα ζωο. Πλέον γέμισε υβρίδια ο τόπος.Ακούς πλέον για 150 κιλα ζωα. Ο θείος μου συνταξιούχος υλοτόμος(και ντουφέκι φαρμακοχέρικο είχε κάνει 5/5 με τη franchi 48 Al), μια ζωη στο βουνο τετοια ζωα και πατήματα δεν είχε ματαδεί.
 
Σωστά Μάνο. Οι παλιοί κυνηγοι σπάνια να χτυπουσαν στα μερη μου πανω απο 60 κιλα ζωο. Πλέον γέμισε υβρίδια ο τόπος.Ακούς πλέον για 150 κιλα ζωα. Ο θείος μου συνταξιούχος υλοτόμος(και ντουφέκι φαρμακοχέρικο είχε κάνει 5/5 με τη franchi 48 Al), μια ζωη στο βουνο τετοια ζωα και πατήματα δεν είχε ματαδεί.
Οταν τους λεω εγω οτι αυτα που βαρανε δεν ειναι αγρια με λενε ασχετο..
Εχετε δικιο παιδια αυτα ειναι ημιαγρια,και τουλαχιστον στον νομο βοιωτιας και ευβοιας ξερω απο ποτε ξεκινησε το κακο..Καταρχην αυτα ειναι ηλιθια,ετσι και τους συρεις ενα ψοφιμι ερχονται σαν χαζα για σκοτωμα.
 
Οταν τους λεω εγω οτι αυτα που βαρανε δεν ειναι αγρια με λενε ασχετο..
Εχετε δικιο παιδια αυτα ειναι ημιαγρια,και τουλαχιστον στον νομο βοιωτιας και ευβοιας ξερω απο ποτε ξεκινησε το κακο..Καταρχην αυτα ειναι ηλιθια,ετσι και τους συρεις ενα ψοφιμι ερχονται σαν χαζα για σκοτωμα.

Βασίλη, δεν ξέρω αν είναι χαζά, πάντως είναι λιγότερο καχύποπτα και σίγουρα πολύ πιο πιθανό να σου επιτεθούν από τα άγρια.
 
Back
Top