Αγριόχοιρος

Διαδυκτιακό κάλεσμα σε παρεα γουρουναδων....... λίγο κάπως μου ακουγεται......!
Για τα δεδομένα των περιοχων μου, και από παρεες τουλάχιστον παλιες κ δυνατές στον τομέα.... Εδώ καλά καλά δεν μπαίνει άτομο γνωστό που το ξέρουν επειδή πχ στο παρελθον είχε κάνει την εξής μαλα.... α.
Τέλος παντων καλή κ η παραφιλολογία αλλά προσωπικά , χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν , προτιμώ λίγο τις παλαιότερες ίσως και "σκληρότερες" αγραφες κυνηγετικές τακτικές .
 
Διαδυκτιακό κάλεσμα σε παρεα γουρουναδων....... λίγο κάπως μου ακουγεται......!
Για τα δεδομένα των περιοχων μου, και από παρεες τουλάχιστον παλιες κ δυνατές στον τομέα.... Εδώ καλά καλά δεν μπαίνει άτομο γνωστό που το ξέρουν επειδή πχ στο παρελθον είχε κάνει την εξής μαλα.... α.
Τέλος παντων καλή κ η παραφιλολογία αλλά προσωπικά , χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν , προτιμώ λίγο τις παλαιότερες ίσως και "σκληρότερες" αγραφες κυνηγετικές τακτικές .
Εγώ για να μπω στην ομάδα που είμαι τώρα εγγυήθηκε για μένα φίλος που με ξέρει πάνω 8 χρόνια και έχουμε κυνηγήσει πολλές φορές μαζί και μετά από αρκετές συνευρέσεις με τον αρχηγό…Τους έχω πει πολλές φορές στο κυνήγι πάνω ότι αν δεν νιώσω άνετα για τον χ ψ λόγο να ρίξω θα αφήσω τα γουρούνια να περάσουν αν και πάντα τα καρτέρια μας στήνονται με ασφάλεια….Ο αρχηγός με εμπιστεύεται πλέον πάρα πολύ για αυτό και με άφησε το Κυριακάτικο γουρούνι να μπω και να το βαρέσω στην στάμπα!
 
Υπάρχουν και στην Ελλάδα διοργανωτές κυνηγίου αγριόχοιρου. Που δουλεύουν με άγνωστα άτομα, επί πληρωμή φυσικά. Έτυχε να γνωρίσω έναν στην Αρκαδία. Νομίζω 50 ευρώ μου είχε πει ότι παίρνει ανά άτομο. Τώρα κατά πόσο μπορεί να είναι ασφαλές ένα τέτοιο κυνήγι είναι στη κρίση του καθενός.... Πάντως ο συγκεκριμένος διοργανώνει χρόνια τέτοια κυνήγια.
 
Άλλο είμαι χρόνια σε μια παρέα.
Άλλο μπήκα πρόσφατα.
Άλλο πέρασα ένα ΣΚ.
Άλλο πήγα για την εμπειρία.
Άλλο πήγα όταν βγήκαν τα λουκάνικα.
Έχετε μπερδέψει τα τζιτζίκια με τα τζατζίκια εδώ μέσα!
Δεν σε καταλαβαίνουμε συνάδελφε. Οργάνωσε σε παρακαλώ μιά ομάδα να μας το κάνεις λιανά, π.χ. αυτό με τα λουκάνικα και τζατζικια στο 2 + να καίει. Ετσι για την εμπειρία δηλαδή.
 
Σήμερα το πρωί..... βγαίνω από το σπίτι και τα βλέπω..... εγκεφαλικό θα πάθω.....View attachment 58364
Άλλοι τρώνε τα βουνά με το κουταλάκι για να τα βρούνε κι αυτά τα ξέκολα να πάνε στην αγορά για ψώνια και να μην μπορεί να τα αγγίξει κανείς😡😡😡
 
Περνουσαν παιδιά που πηγαίνουν σχολείο..... υπάρχουν και πολλοί οικολογοι-φιλοζωοι και κάμερες στην γειτονιά..... μπελά στο κεφάλι μου θα έβαζα....
Γεια σου Βασίλη ! ... και κυρίως έτσι δεν είναι κυνήγι! χαχαχαχα
Κάπου πρέπει να βρίσκουν συστηματικά φαγώσιμα σκουπίδια (βλέπω και τις καρακάξες εκεί)
 
Γεια σου Βασίλη ! ... και κυρίως έτσι δεν είναι κυνήγι! χαχαχαχα
Κάπου πρέπει να βρίσκουν συστηματικά φαγώσιμα σκουπίδια (βλέπω και τις καρακάξες εκεί)
Κοντά υπάρχουν τα εργαστήρια από κάποιο cetering.... αλλά και ταιστρες για αδέσποτα κτλ..... εμφανίζονται αρκετά συχνά..... κάποια στιγμή θα το φάνε το κεφάλι τους.....
 
Back
Top