Αγριόχοιρος

Το πρώτο γουρουνι έπεσε με δικό μου 8βολο με τις συμβουλές του κΝικοςΠ που τον ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! Είναι άλλη η αίσθηση κυνηγιού να βλέπεις να πέφτει το δικό σου θηραμα από δικό σου φυσεκι!!!!!Καλή έναρξη σε όλους!!! Κυριε Νίκο και παλυ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.love.


ΜΠΡΑΒΟ Παναγιωτη....και σε ολη την παρεα σου.....παντα τετοια σας ευχομαι φιλε μου!!!! :) :) .shake hands.
 
Χειμωνιανικο σεταπ εριξες νεαρε μου φιλε....αλλιως δεν εξηγουνται τα διαμπερη τραυματα...στα ποσα
μετρα το πηρες....υπολογιζω περιπου 30 μετρα....τα λεω καλα??
30 μέτρα ναι....Όχι δεν ήταν χειμωνιάτικο κυριε Νίκο ;)
 
Το πρώτο γουρουνι έπεσε με δικό μου 8βολο με τις συμβουλές του κΝικοςΠ που τον ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! Είναι άλλη η αίσθηση κυνηγιού να βλέπεις να πέφτει το δικό σου θηραμα από δικό σου φυσεκι!!!!!Καλή έναρξη σε όλους!!! Κυριε Νίκο και παλυ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.love.
Τι setup ειναι το 8βολο αν επιτρέπεται?
 
Ξεκινησαμε το πρωι να παμε για κανενα παπι σε μια λακα που ξερουμε κ ξαφνου εκει που κατσαμε στο καρτερι βγηκαν καμαρωτα 3 γουρουνακια απο ενα πυκνο.Με τη μια παιρνουμε τα 9βολα βαραμε 2 απο τα οποια το ενα επεσε αμεσως ενω το αλλο εσπασε ξανα στα πυκνα κ χαθηκε!Απο τα αναπαντεχα του κυνηγιου με την αδρεναλινη στα υψη αυτο ειναι που λατρευουμε!!!
 

Attachments

  • IMG_20200920_065516.jpg
    IMG_20200920_065516.jpg
    308,5 KB · Προβολές: 126
Ξεκινησαμε το πρωι να παμε για κανενα παπι σε μια λακα που ξερουμε κ ξαφνου εκει που κατσαμε στο καρτερι βγηκαν καμαρωτα 3 γουρουνακια απο ενα πυκνο.Με τη μια παιρνουμε τα 9βολα βαραμε 2 απο τα οποια το ενα επεσε αμεσως ενω το αλλο εσπασε ξανα στα πυκνα κ χαθηκε!Απο τα αναπαντεχα του κυνηγιου με την αδρεναλινη στα υψη αυτο ειναι που λατρευουμε!!!
Μπράβο Παναγιώτη. Όπως το είπες, τα αναπάντεχα του κυνηγιου είναι που δημιουργούν τις πειρσσότερες κυνηγετικές ιστορίες!
 
Μπράβο Παναγιώτη. Όπως το είπες, τα αναπάντεχα του κυνηγιου είναι που δημιουργούν τις πειρσσότερες κυνηγετικές ιστορίες!
Κ γω οπως κ οι περισσοτεροι εδω μεσα μεγαλωσα με κυνηγετικες ιστοριες του παππου μου απο τις χανιωτικες μαδαρες,με την σειρα μου θα λεω κ γω τις δικες μου στα παιδια μου.Αυτη ειναι η κληρονομια μας κ οφειλουμε να την διαφυλαξουμε για τους νεοτερους με σεβασμο στο θηραμα κ την φυση!Καλο βραδυ κυνηγοι..
 

Attachments

  • IMG-46a50ec0b0a252394e4eb96a1f22dcda-V.jpg
    IMG-46a50ec0b0a252394e4eb96a1f22dcda-V.jpg
    152,6 KB · Προβολές: 108
  • IMG_20200920_085936.jpg
    IMG_20200920_085936.jpg
    193,4 KB · Προβολές: 108
Απο κατι εκπομπες που εχω δει αμα μεινει μια μερα σε συνθηκες κρυου χωρις υγρασια να στραγγιξει ειναι καλα...Ετσι ελεγαν τουλαχιστον...
Ακαδημαικα με ενδιαφέρει και μενα η απάντηση απο καποιον εμπειρο γουρουνα εδω πάντως..!
 
Ρε παιδια μια ερωτηση προς γουρουναδες παλιους,βαρεσαμε το γουρουνι χθες κυριακη,πρεπει να σιτεψει πρωτα;κ αν ναι συντηρηση θελει;κ ποσες μερες;
Εμεις στην Ευρυτανια απο αρχες Οκτ που κρυωνει λιγο ο καιρος , μετα το γδαρσιμο τα κρεμαμε σε δροσερο και απολυτως σκοτεινο υπογειο για 24 ωρες . Στεγνωνουν λιγο (γινονται πιο νοστιμα και δεν υπαρχει μετα παγος μεταξυ των ινων στην καταψυξη). Κυριως, τεμαχιζονται ευκολοτερα και καλυτερα . Το απολυτα σκοτεινο για να μην παει σκουληκομυγα .
 
Ρε παιδια μια ερωτηση προς γουρουναδες παλιους,βαρεσαμε το γουρουνι χθες κυριακη,πρεπει να σιτεψει πρωτα;κ αν ναι συντηρηση θελει;κ ποσες μερες;
Το αφηνετε μια μερα σε δροσερο και σκιερο μερος να στραγγισει απο το αιμα μετα μεριδες καταψυξη και οποτε θες ξεπαγωνεις αφηνεις ενα βραδυ σε νερο με ξυδι να φυγει και οτι αιμα εμεινε στις ινες και να μαλακωσει και γινεται λουκουμι
 
Back
Top