Αγριόχοιρος

Ξεκινησαμε το πρωι να παμε για κανενα παπι σε μια λακα που ξερουμε κ ξαφνου εκει που κατσαμε στο καρτερι βγηκαν καμαρωτα 3 γουρουνακια απο ενα πυκνο.Με τη μια παιρνουμε τα 9βολα βαραμε 2 απο τα οποια το ενα επεσε αμεσως ενω το αλλο εσπασε ξανα στα πυκνα κ χαθηκε!Απο τα αναπαντεχα του κυνηγιου με την αδρεναλινη στα υψη αυτο ειναι που λατρευουμε!!!
Μπραβο παιδες!!Μπηκατε στο πυκνο προς την κατευθυνση που μπηκε το δευτερο?Ειδατε αιματα πουθενα?
Μπορει να επεσε στα 200-300,ποτε δεν ξερεις...
 
Last edited:
Ρε παιδια τις μυγες πως τις γλιτωνετε? Αντε τον χειμωνα οκ, αλλα τωρα τετοια εποχη που το βαζετε?!
Αν δεν είσαι σίγουρος για τις μύγες τύλιξε το καλα με ένα παλιό σεντόνι...στεγνώνει μια χαρά και δε το πιάνουν και οι μύγες. Αν μπορέσεις να το αφήσεις σε κάνα παλιό ψυγείο 2-3 μέρες ακόμα ακόμα καλύτερα...
 
Αν δεν είσαι σίγουρος για τις μύγες τύλιξε το καλα με ένα παλιό σεντόνι...στεγνώνει μια χαρά και δε το πιάνουν και οι μύγες. Αν μπορέσεις να το αφήσεις σε κάνα παλιό ψυγείο 2-3 μέρες ακόμα ακόμα καλύτερα...
Α ρε πως φενετε ο γνωστης κατσικι προβατινα στο βουνο κρεμασμενο με σεντονι τρις μερες κοψε ψισε μια χαρα αντεχει
 
Το πρώτο γουρουνι έπεσε με δικό μου 8βολο με τις συμβουλές του κΝικοςΠ που τον ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! Είναι άλλη η αίσθηση κυνηγιού να βλέπεις να πέφτει το δικό σου θηραμα από δικό σου φυσεκι!!!!!Καλή έναρξη σε όλους!!! Κυριε Νίκο και παλυ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.love.
Ωραίος ο Πάνος.!!!!!!!!!
Μη του λες ευχαριστώ γιατί τσαντίζεται... .sarcastic. .sarcastic.
 
Ρε παιδια εχω κ αλλη ερωτηση,το συκωτι απο το αγριογουρουνο τρωγεται;θελει καποια ειδικη επεξεργασια;απο εντωσθια μονο το συκωτι κρατησαμε
Πολύ νόστιμο φίλε για εμένα αν ξέρεις να το μαγειρέψεις....στο τραπέζι δεν αφήνω κανέναν να τα ακουμπήσει .sarcastic.
Επίσης φίλοι γουρούναδες βάλτε ακτινίδιο στο κρέας του στο μαγείρεμα ( μαρινάδα) και θα γλειφετε τα δάχτυλα σας συν ότι μαλακώνει πολύ.....
 
Ρε παιδια εχω κ αλλη ερωτηση,το συκωτι απο το αγριογουρουνο τρωγεται;θελει καποια ειδικη επεξεργασια;απο εντωσθια μονο το συκωτι κρατησαμε
Αν τρωγεται λεει;κανονικοτατα κανεις μια συκωταρια πινειε και μπολικη ρετσινα και γινεται Ανασταση..γενικα συκωτι πνευμονια καρδια και απο το αγριο τρωγοντε κανονικα ακομα και φρεσκοχτυπημενο να ναι το ζωο δεν εχει θεμα αρκει να ναι καλος ο μαγειρας
 
Επίσης φίλοι γουρούναδες βάλτε ακτινίδιο στο κρέας του στο μαγείρεμα ( μαρινάδα) και θα γλειφετε τα δάχτυλα σας συν ότι μαλακώνει πολύ.....
Ακριβως γινεται απιστευτο Τελη οπως και αν βαλεις καστανο μεσα συκα ή δαμασκηνα..γενικα το αγριο σηκωνει φρουτακια και αλλες τετοιες π...νιες και γινεται φανταστικο!
 
Last edited:
Back
Top