Αγορά super pose

Είχα bettinsoli. Είναι παρα πολύ καλά δίκανα. Είναι μια εταιρία low profile τίμια και τα όπλα της έχουν πολύ λογικές τιμές. Αν δεν πούλαγα το δικό μου πριν 9 χρόνια για να αγοράσω ένα πιστόλι θα το είχα ακόμα. Το πούλησα σε ένα φίλο μου ο οποίος το έχει ακόμα. Του έχει πιει το αίμα το έχει κυνηγήσει από Έβρο μέχρι Πελοπόννησο και είναι ακόμα σαν καινουργιο (εννοώ κλειδιά, κάννες, βαφή). Η bettinsoli κατασκευάζει και όπλα για άλλες εταιρίες.
 
καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας για το bettinsoli

Απο προσωπικη εμπειρια δεν θα εδεινα ουτε ενα ευρω σε αυτα τα οπλα....πολλα προβληματα απο πολλους κατοχους(οσοι ειχαν το θαρος να το παραδεχθουν)
Πολλα χρυσα και μπιχλιμπιδια απο εξω και σε μερικα παρα πολυ ωραια ξυλα αλλα μεχρι εκει..........
Θα ηθελα παντως να ειχα ενα οπλο που θα ειχε την ομορφια ενος Bentisoli και την αξιοπιστια ενος διπλοσκανδαλου Baikal IJ 27!!!
 
Απο προσωπικη εμπειρια δεν θα εδεινα ουτε ενα ευρω σε αυτα τα οπλα....πολλα προβληματα απο πολλους κατοχους(οσοι ειχαν το θαρος να το παραδεχθουν)
Πολλα χρυσα και μπιχλιμπιδια απο εξω και σε μερικα παρα πολυ ωραια ξυλα αλλα μεχρι εκει..........
Θα ηθελα παντως να ειχα ενα οπλο που θα ειχε την ομορφια ενος Bentisoli και την αξιοπιστια ενος διπλοσκανδαλου Baikal IJ 27!!!
Baikalάρα και πάσης Ελλάδος. Στα φθηνά ο άρχοντας! Φθηνό, αλλά όχι φτηνιάρικο.
 
Άλλο τα όμορφα όπλα άλλο τα αξιόπιστα σε βάθος χρόνου .Αλλά βέβαια και η αξιοπιστία έχει υποκειμενικό υπόβαθρο που σχετίζεται με την χρήση.Εννοω έχω φίλο που έχει το μπετινσολι μοντέλο ποιντερ τιμή 360.000 δραχ αγορασμενο ακριβό όπως κατάλαβαινεται όπλο αλλά με σκανδάλη αδράνειας και σε εναν κυνηγό που το χει κάψει στις ντουφεκιες αποτέλεσμα δύο φορές στον οπλουργο γιατί διπλοριχνε .Έχω και άλλο φίλο με μπετινσολι κοντοκανο με τσοκακια που έχει ρίξει στα 20 χρόνια 2000φυσιγγια λέει γαμω τα όπλα πως θα δείξει το πρόβλημα άμα ρίχνεις κάθε Πάσχα που λέει ο λόγος Γι'αυτό γράφω ότι είναι υποκειμενικό το ποσό αξιόπιστο είναι ένα όπλο.Τωρα αν θες να μιλάς για αξιοπιστία πας σε μηχανική σκανδάλη και ατσάλινη βάση για αρχή και βλέπουμε αλλά λέω πάλι εξαρτάται τη χρήση κάνει ο κάθε ένας αυτά είναι το σημαντικότερο αλλο 300 φυσιγγια τη σεζόν και άλλο 3/4000 .
 
Τα βαφτισμενα της πάντως μια χαρά πουλάνε στο Αμερικα ?
Αν αφαιρέσουμε το δυνατότερο brand name στην ουσία βλέπουμε bettinsoli
Είχα το franchi alcione του 2006!!!
Το κυνήγησα δύο χρόνια ασταμάτηματα, προβλήματα μηδέν!!!Όταν έβγαλα το κοντάκι για να περιεργαστώ το μηχανισμό ξενέρωσα απίστευτα.Όλα τα κομμάτια είχαν τη χειρότερη μηχανουργική κατεργασία που είχα δει ποτέ μου σε όπλο,λες και είχαν φτιαχτεί με σιδηροπρίονο και μάλιστα κάποια ξεφλουδίζανε σαν να είχαν ένα είδος βαφής απ'έξω!!!
Το έδωσα για να το αντικαταστήσω μετά από αρκετά χρόνια με ένα Browning!!!
 
Είχα το franchi alcione του 2006!!!
Το κυνήγησα δύο χρόνια ασταμάτηματα, προβλήματα μηδέν!!!Όταν έβγαλα το κοντάκι για να περιεργαστώ το μηχανισμό ξενέρωσα απίστευτα.Όλα τα κομμάτια είχαν τη χειρότερη μηχανουργική κατεργασία που είχα δει ποτέ μου σε όπλο,λες και είχαν φτιαχτεί με σιδηροπρίονο και μάλιστα κάποια ξεφλουδίζανε σαν να είχαν ένα είδος βαφής απ'έξω!!!
Το έδωσα για να το αντικαταστήσω μετά από αρκετά χρόνια με ένα Browning!!!
Και το χειρότερο απ'όλα αν πάταγες την σκανδάλη χωρίς να έχει κλείσει το όπλο εντελώς έπεφταν κανονικά οι σφύρες και η κάτω βελόνα είχε βρει στο κάτω κλειδί του μονομπλόκ!!!!
Ένα betinsoli ενός φίλου μου είχε σπάσει η βελόνα από αυτό το λόγο!
 
Δεν ξέρω τι χρήματα διαθέτεις αλλά για περπατητό εγώ θα σου πρότεινα είτε το browning 525 hunter/game one είτε το beretta 686 με κάννες 71εκ. Καινούργιο ή μεταχειρισμένο. Καλό θα ήταν να πάς σε κανένα κατάστημα να τα επωμίσεις. Θα μπορούσες να δείς και 66 εκ καννες ή βάση ergal για πιο ελαφρύ.
 
Last edited:
Back
Top