Αγορά super pose

Ισχύει ότι μάλλον ήταν 18,4 ήταν πολύ καλή προσφορά αλλά κι εμένα αυτό με χάλασε ήθελα πιο ανοικτό αυλό. Το όπλο βέβαια είχε τσοκ Briley και πολύ ωραίο φινίρισμα αλλά ήθελε ένα 100 άρικο ακόμα για αλλαγή πέλματος, ήταν πίσω ξύλινο. 18,4 ξύλινο πέλμα όσο να ναι θα την ένιωθες την τουφέκια.Αφου μετά σιγά σιγά ξεπέρασα το φράγμα των 2000 το ξεπέρασα κιόλας και πήγα στα 725 κλπ.
 
Επειδη κ εγω κυνηγαω με 1 ελαφρη ποζε κ τα κυνηγια που κανω ειναι μονο με σκυλο θα σου προτεινα πρωτον το οπλο να εχει ατσαλινη βαση κ οχι αλουμινιο, δεν ειναι μονο ζητημα αντοχης ειναι κ ζητημα ασφαλειας κ δευτερον τα πολλη ελαφρια οπλα εχουν μεγαλους περιορισμους στα φυσσιγγια δεν ειναι μονο το κλοτσιμα αλλα κ η αναπηδησει στομιου που 1 σιγουρο πουλι το κανει μια μικρη περιπετεια.
Στον φιλο Nikws 7 θα πω οτι το κυνηγι τον μεταναστευτικον ειναι ευκαιριακο, σκεψου οταν θα βρεις πουλια να μην μπορεις να τα χαρεις λογω οπλου ;)
 
Ότι και να πάρω πρέπει να είναι στο όριο των 3
κιλών όταν περπατάς όλη μερα παίζει μεγάλο ρόλο.
ας τις βρω εγώ τις καριολες και θα τρώνε μολύβι μέχρι να ψήνεις αυγό πάνω στην κάννη

με ένα διασποράς και ενα μάλλινο 32 γραμμάρια κάνω την δουλειά μου δεν νομίζω να έχω πρόβλημα με ένα καλό πέλμα

Η ανησυχία μου είναι για την βάση αλουμινίου και εγώ δεν είμαι σίγουρος για την αντοχή της στον χρόνο.. από την άλλη πάλι τόσες εταιρείες βγάζουν κάτι θα ξέρουν ...θα ήθελα να ακούσω από κάποιον που έχει στην κατοχή του τέτοιο όπλο.
 
με ένα διασποράς και ενα μάλλινο 32 γραμμάρια κάνω την δουλειά μου δεν νομίζω να έχω πρόβλημα με ένα καλό πέλμα

Η ανησυχία μου είναι για την βάση αλουμινίου και εγώ δεν είμαι σίγουρος για την αντοχή της στον χρόνο.. από την άλλη πάλι τόσες εταιρείες βγάζουν κάτι θα ξέρουν ...θα ήθελα να ακούσω από κάποιον που έχει στην κατοχή του τέτοιο όπλο.
Νικο εχω πιασει berreta ultralight έπαιζε σαν κομπολοη κ κυνηγουσε πέρδικα μπεκάτσα μπορεί να είναι κ τυχαίο οσο για τα φυσίγγια υπάρχουν περιπτώσεις που θα χρειαστεί το 34 κ το 36
 
Νικο εχω πιασει berreta ultralight έπαιζε σαν κομπολοη κ κυνηγουσε πέρδικα μπεκάτσα μπορεί να είναι κ τυχαίο οσο για τα φυσίγγια υπάρχουν περιπτώσεις που θα χρειαστεί το 34 κ το 36
Πόσο χρονών ήταν κομπολόι .sarcastic.
 
Εγώ θα πω ότι ψαχτηκα πολύ καιρό για sp. Είχα καταλήξει σε 525 όχι light, winchester midnaight και σε lanber το οποίο και επέλεξαν όχι μόνο για την τιμή του αλλα για αυτά που έχω δει στο κυνήγι από το συγκεκριμένο όπλο όσο και για τη ποιότητα του. Καταληγω στο ότι θέλει μεγάλη υπομονή και ψάξιμο πριν καταλήξεις γιατί τα χρήματα που δινεις είναι πολλά, και δεν είναι πανάκεια το ποσό κοστίζει το κάθε οπλο...
 
Για πολλα χρονια κυνηγουσα με το chapuis λιγο κατω απο τα 3 κιλα περσι εκανα καινουριο κοντακι κ το ανεβασα στα 3180. Η διαφορα τεραστια .
Το επιπλεον βαρος το καταλαβαινα την πρωτη εβδομαδα μετα το συνηθισα. Το οπλο απο καλο εγινε απολαυστικο. Μια μερα που βρηκα τις τσουλες μαζεμενες εφυγα χωρις φυσσιγγια, το οπλο δεν με κουρασε καθολου στον δρομο τις επιστροφεις το μονο που σκεφτομουν ηταν γιατι δεν εκανα την μετατροπη νωριτερα .asking..big smile.
 
Aτσαλινο και βαρος 3 με 3200 καννη 70 η 71 για γενικο κυνηγι και δεν θα το μετανιωσης
το ceasar ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Και το μπερετα μπροστοβαρο και υπερτιμημενο ειναι.
Αν παρεις εικοσαρι παντα με μηκος κανης 70cm. Στα μπασιματα να δεις τι κανει το μικρο.
 
Συμφωνώ και εγω για την ατσάλινη βάση.αλλα κατά την γνώμη μου,σε πολύωρα κυνήγια σε κακοτράχαλα εδάφη ειδικά πέρδικα και μπεκάτσα,ακόμα και τα λίγα γραμμάρια παίζουν ρόλο..τώρα αν βρεθεί ένα καλόζυγισμενο ατσάλινο στα 3κιλα θα ήταν η ιδανική επιλογή..τα ergal συνήθως λόγω ελαφριάς βάσης είναι εμπροστοβαρα.
 
Σε ασχημο τριπακι μασ εχουν βαλει ολους με το μαρκετιν και με το ενα οπλο για καθε κυνηγι, τελος παντων ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη.
Το κυνηγετικο οπλο ειναι φτιαχμενο απο ατσαλι και ξυλο κατα την ταπεινι μου αποψει.
 
Aτσαλινο και βαρος 3 με 3200 καννη 70 η 71 για γενικο κυνηγι και δεν θα το μετανιωσης
το ceasar ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Και το μπερετα μπροστοβαρο και υπερτιμημενο ειναι.
Αν παρεις εικοσαρι παντα με μηκος κανης 70cm. Στα μπασιματα να δεις τι κανει το μικρο.
Γιατί λες 70 στο cal 20? Για λόγους βλιτικης η ζυγισματος@
 
http://www.touris.eu/product/2124/tempio-3"-66cm-ch-ch- από 2.9 κιλα δίνει το ατσάλινο
άρα 3 να είναι στους 66
πολυ ωραιο οπλο, αντε να ειναι 3100 με της 70αρες καννες. Και το βαρος τον ξυλων παιζει στης μικροδιαφορες του συνολικου βαρους.
το επίσημο το δίνει 3,100 και γράφει κατω κάτω οτι το υπολογίζει στους 71 πόντους κάννη..
http://www.caesarguerini.it/eng/Over-and-under-field-shotguns/Tempio-Tempio-Light
σοβαρά ελαφρύτερο δίνει το magnus αλλα ελαφρύτερο του tempio ειναι και το figura
http://www.caesarguerini.it/eng/Over-and-under-field-shotguns/Magnus-Light-Magnus-Limited
http://www.caesarguerini.it/eng/Over-and-under-field-shotguns/Figura-Figura-Light
 
Back
Top