Αγγλικό Σέττερ

κιωμος φιλε αγγελε περασανεεεεε,,ωπος περασανε και πωλα σκυλακια απο τα χεριαμουυ
Μακάρι να περάσουν πολλά χρόνια ακόμα Σάκη με πολλές μπεκατσες και πολλά ορτυκια
Και εσύ να τον χαίρεσαι να σου μαθαίνει και τα ποιντερ να κυνηγάνε .my man.
Πλάκα κάνω
 
Να κρατήσεις αυτό που έχει χαρακτήρα.... αυτό που δε φοβάται να φύγει από τη μάνα του και το κουμάσι....το ανεξάρτητο και δε θα χάσεις.....
Τη μου θύμησες.......Όταν πήγα να πάρω τη 2 μηνών Γκορντόνισα,ο ιδιοκτήτης άνοιξε την πόρτα να βγουν τα κουτάβια έξω.....όλα πήγαν στην μάνα τους...το δικό μου (δυστακτικό) έκατσε ακριβώς στην πόρτα κ ήταν με βήματα μπρος πίσω....εκεί έμεινε....όταν ο φίλος μου,μου είπε να διαλέξω 1ος,διάλεξα εκείνο....κ μου λέει...αυτό διάλεξες;;;; :oops: Αυτό φοβάται ρε......τώρα ακόμη ανακαλή την κουβέντα του....
 
Τα κουτάβια είναι όπως το είπε ο Λάμπρος.... λαχείο.... προσπαθούμε να κάνουμε μαντεψια.... από αυτά που βλέπουμε..... Το σωστό για να κρατήσεις κουτάβι από γέννα είναι να τα βλέπεις όλα κάθε μέρα μέχρι τεσσάρων μηνών και να δεις αυτά που θέλεις.... και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα βγει..... μπορεί να έχει τις προϋποθέσεις..... αλλά....
 
Με όσα έχω διαβάσει για τον συγκεκριμένο κατά καιρούς τον έχω σε εκτίμηση εσύ τι είδες Σταύρο;
Γιώργο ,ο Δουλκερογλου είναι φίλος και εξαιρετικός επαγγελματίας , έχει μεγάλη συμμετοχή σε αγώνες και εκθέσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό με μεγάλη επιτυχία
Όταν αποφάσισα να κάνω ένα μεγάλο βήμα και να πάρω ένα σκυλί υψηλών προδιαγραφών και προσδοκιών τον επέλεξα χωρίς να τον γνωρίζω παρά μόνο με μια συνέντευξη που είχε δώσει στην κυνηγεσια και κυνοφιλια και βέβαια πειστικα όταν τον επισκέφτηκα στο σπίτι του στη Δράμα
Ο χώρος που έχει τα σκυλιά εξαιρετικός
Μου βγήκε σε καλό και ουσιαστικά με άλλαξε κατηγορία κυνηγού μπεκατσας
Τώρα ήθελα ένα απογονο της Λωρυ και έτσι όταν τον πήρα τηλέφωνο δεν χρειάστηκαν πολλές κουβέντεςimage sharing
 
Γιώργο ,ο Δουλκερογλου είναι φίλος και εξαιρετικός επαγγελματίας , έχει μεγάλη συμμετοχή σε αγώνες και εκθέσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό με μεγάλη επιτυχία
Όταν αποφάσισα να κάνω ένα μεγάλο βήμα και να πάρω ένα σκυλί υψηλών προδιαγραφών και προσδοκιών τον επέλεξα χωρίς να τον γνωρίζω παρά μόνο με μια συνέντευξη που είχε δώσει στην κυνηγεσια και κυνοφιλια και βέβαια πειστικα όταν τον επισκέφτηκα στο σπίτι του στη Δράμα
Ο χώρος που έχει τα σκυλιά εξαιρετικός
Μου βγήκε σε καλό και ουσιαστικά με άλλαξε κατηγορία κυνηγού μπεκατσας
Τώρα ήθελα ένα απογονο της Λωρυ και έτσι όταν τον πήρα τηλέφωνο δεν χρειάστηκαν πολλές κουβέντεςimage sharing
Παλιότερα αν δεν κάνω λάθος κάποιος είχε χάσει τον σκύλο του απο φόλα δεν θυμάμαι ακριβώς και είχε προσφερθεί και του έδωσε ένα κουτάβι χωρίς να τον ξέρει τον άνθρωπο προσωπικά
Σε κάποιο περιοδικό το είχα διαβάσει που έγραφε ο άνθρωπος πως έχασε τον σκύλο και ευχαριστούσε και τον Δουλκερογλου για την κίνηση που έκανε
 
Ευτυχως που υπαρχουν και ορισμενοι αξιολογοι ανθρωποι στην εκτροφη σκυλων....
Στο παρελθον....ασχετος και απειρος....επεσα σε ΜΕΓΑ απατεωνα....
Αγορασα το κουταβι....χαρτια - σκατα- γνησιοτητας...γενεαολογικο δεντρο...και παπαρια μπλε...
Μολις το ειδε ο κτηνιατρος ( ευτυχως στο πρωτο διωρο μετα την αγορα )...μου λεει...
Δεν ξερω τι μπορει να κανει στο κυνηγι αυτο το σκυλι.....αλλα μορφολογικα ΔΕΝ ΕΧΕΙ καμια σχεση
με σεττερ!!!
Γυρισα πισω....ποιος ειδε τον Θεο....και δεν φοβηθηκε....... τον .sex hard.!!!! Μου εδωσε γρηγορα τα χρηματα πισω...
και εκανε αμαν να φυγω....να μην του χαλασω τις αγορες και των θυματων που περιμεναν να αγορασουν
κουταβι....
Το χειροτερο ειναι ....οτι οι απατεωνες εχουν τα ''κονε'' τους....και βγαζουν οτι χαρτια θελουν....και οποιον
παρει ο χαρος...:mad:

Ευτυχως..... μετα γνωρισα τον Γιωργο τον Σπινοκια...και εγινα με σωστα σκυλια!!!
 
Πριν αρκετά χρόνια 12-15 είχα μια σκύλα σεττερ και άλλα τρία ποιντερ.....η σκύλα ήταν δολοφόνος στα ορτύκια.... σιγανή μεθοδική.... σκούπα σκέτη.... έχω απίστευτες αναμνήσεις από περάσματα....να πιάνουμε το όριο καρπωσης σε είκοσι λεπτά..... αποφάσισα να την πουλήσω επειδή δεν ταίριαζε στην υπόλοιπη ομάδα.... ήταν πιο αργή και την κουραζαν.... έχω ακούσει ότι μαλακια υπάρχει.... από συναδέλφους και γνωστούς,αν φοβάται το μπιπερ,αν είναι όμορφη ή άσχημη, κάποιος μου είπε να την κάνω ανταλλαγή με ενα κουτάβι..... τελικά ήρθε ο Δουλκερογλου την είδε στις καμπισιες και μου έδωσε τα λεφτά που έπρεπε για ένα μαθημενο σκυλί 4,5 χρόνων.....
 
Back
Top