Έγγραφα και Δικαιολογητικά για έκδοση Άδειας αγοράς & κατοχής κυνηγετικού όπλου

Πρό λίγου πήγα για άδεια αγοράς επειδή ισχύουν οι γνωματεύσεις γιατρών δε χρειάζεται άρα δύο παράβολα κωδικού 6025 των 2.04 € έκαστος και 2 φωτό άδεια αγοράς άδεια οπλοκατοχής.Με νόμο που ισχύει από 14/11/2022 πλέον η άδεια καταχωρείται ηλεκτρονικά και βγαίνει για το συγκεκριμένο όπλο που θέλεις να αγοράσεις έχοντας ισχύς 6 μήνες γι'αυτό αν πρόκειται για ιδιώτη χρειάζεσαι στοιχεία από την άδεια οπλοκατοχής που ήδη έχει .Έφυγα χωρίς άδεια γιατί πρέπει πρώτα να καταλήξω στο όπλο που θέλω.Το βγάζουμε άδεια και την έχουμε ψάχνοντας όπλο δεν υπάρχει τέλος.
Γιάννη ποτε εγινε αυτο? Ρωταω για να διαπιστωσω αν το καθε τμημα εφαρμοζει τα δικα του. Εγω εβγαλα αδεια αγορας 29/11/2022 με ισχυ 6 μηνες.
 
Γιάννη ποτε εγινε αυτο? Ρωταω για να διαπιστωσω αν το καθε τμημα εφαρμοζει τα δικα του. Εγω εβγαλα αδεια αγορας 29/11/2022 με ισχυ 6 μηνες.
Κώστα τη δική μου 6μηνη άδεια αγοράς την έβγαλα 18/11/22 (2 φωτό, 2 παράβολα, χωρίς πιστοποιητικά ιατρών -λόγω μη παρέλευσης 3ετίας από τα προηγούμενα πιστοποιητικά).
 
Γιάννη ποτε εγινε αυτο? Ρωταω για να διαπιστωσω αν το καθε τμημα εφαρμοζει τα δικα του. Εγω εβγαλα αδεια αγορας 29/11/2022 με ισχυ 6 μηνες.
Σήμερα ο νόμος έχει ψηφιστεί 14/11/22 αρχίζει και εφαρμόζεται.
 
Μήπως γνωρίζεις τον αριθμό του νόμου Γιάννη;
Όχι άλλα μου είπαν τη συγκεκριμένη ημερομηνία ήταν πολύ εξυπηρετικοί.Μου λέει αν είχα ανοχή θα στην έβγαζα με τον άλλο τρόπο αλλά πλέον γίνεται ηλεκτρονική καταχώρηση και χρειάζεται στοιχεία και η νέες άδειες είναι ένα φύλο Α4 δεν είναι όπως αυτές που έχουμε.
 
Είναι το κλασσικό που συμβαινει στο δημόσιο.Οταν υπάρχει κάποια αναθεώρηση νόμου σχετικά με οπλα και γενικοτερα αργούν να το πάρουν οι υπηρεσίες που υπάγονται στο εκάστοτε υπουργείο.
Για αυτό και κάθε τμήμα κάνει τα δικά του.Δεν έχει φτάσει η πληροφορία.
 
Back
Top