Άρβυλα ( Αγορά )

Φίλε μου δες τα dolomite kite ,μαλακό ελαφρύ με gore tex και πολύ λογική τιμή ,εγώ τα έχω δύο χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος ,τι κυνηγάς ;
Κυνηγαω συνηθως σε βουνο με περισσοτερο χωμα και λιγοτερο πετρα,καρτερι τις περισσοτερες φορες για φασσες και τσιχλες.
 
Κυνηγαω συνηθως σε βουνο με περισσοτερο χωμα και λιγοτερο πετρα,καρτερι τις περισσοτερες φορες για φασσες και τσιχλες.
Τότε αυτά που σου λέω είναι εξαιρετικά αρβύλα ,απλά δεν έχουν προστασία μπροστά για πέρδικα και επειδή είναι μαλακό μποτάκι η σόλα του δεν θα άντεχε πολύ στην πέρδικα για αυτό σε ρώτησα
 
Τότε αυτά που σου λέω είναι εξαιρετικά αρβύλα ,απλά δεν έχουν προστασία μπροστά για πέρδικα και επειδή είναι μαλακό μποτάκι η σόλα του δεν θα άντεχε πολύ στην πέρδικα για αυτό σε ρώτησα
Ποιο μοντελο ειναι ακριβως;
Μπορεις να γραψεις ενα λινκ;
 
Ναι αυτά είναι Μανο ,τα έχω δύο χρόνια τώρα πάω για τρίτη σεζόν εφέτος ,είναι εξαιρετικό μποτάκι ελαφρύ ,μαλακό ,αδιάβροχο ,βέβαια το έχω ξαναγράψει ειδικά στην μπεκάτσα αυτό που σώνει το μποτάκι είναι η γκέτες .
 
Αναλογα το είδος κυνηγίου και κατά συνέπεια τα εδαφη που κυνηγά κάποιος και την χρήση την οποία κάνει , μπορούμε να μιλήσουμε πιο συγκεκριμένα .
Τωρα να μιλάμε για άρβυλα των 300€ για κυνήγια χωρίς απαιτήσεις ,ειναι τουλάχιστον υπερβολή και πολυτέλεια.
Συμφωνώ απολυτά ... και το χειρότερο είναι να δώσεις τα 300 ευρώ και να μην σου ταιριάζουν στο πόδι ....
 
Θυμαμαι του στρατού που στην αρχή ματωναν τα πόδια, όταν τελείωσα με το στρατό ήταν πιο μαλακά και από παντόφλα διχαλη. Δυστυχώς δεν ξέρω κάποιο υλικό που μπορεί να βοηθήσει αλλα το δέρμα μαλακώνει με τη χρήση.
Καμελ , άλλα πρώτα να το κάψεις και να το ρίξεις σαν υγρό με την βούρτσα επάνω και μετά από λίγη ώρα να το γυαλίσεις .
 
Επίσης κάτι που αν δεν κάνω λάθος δεν αναφέρθηκε , είναι ότι οποιοδήποτε 'αρβυλο ή ρούχο έχει μεμβράνη gore tex ή τύπου gore tex θέλει και την ανάλογη συντήρηση όπως , πλύσιμο στο χέρι και όχι με καυτό νερό / "βάρια" απορρυπαντικά , στέγνωμα σε θερμοκρασία δωματίου και μακριά από τον ήλιο .
 
Επίσης κάτι που αν δεν κάνω λάθος δεν αναφέρθηκε , είναι ότι οποιοδήποτε 'αρβυλο ή ρούχο έχει μεμβράνη gore tex ή τύπου gore tex θέλει και την ανάλογη συντήρηση όπως , πλύσιμο στο χέρι και όχι με καυτό νερό / "βάρια" απορρυπαντικά , στέγνωμα σε θερμοκρασία δωματίου και μακριά από τον ήλιο .
Και μετα απο καποιο χρονικο διαστημα ληγουν οι ιδιοτητες του
 
Αν δεν τα προσέξεις ανάλογα είναι σαν να πετάς τα λεφτά σου στο κάδο . Έχω φίλο που από άγνοια έβαλε καινούργια άρβυλα στον ήλιο στο μπαλκόνι μέσα στο καλοκαίρι για να στεγνώσουν ....το κακό είναι ότι τις περισσότερες φόρες τα καταστήματα δεν ενημερώνουν τον πελάτη για αυτά τα θέματα .
 
ασχημο ειναι ρε γιωργο εκτος απο πανακριβο!
Είναι ψηλό και όλο δέρμα και έχει 600 gram μόνωση που σημαίνει ότι αντέχει σε πάρα πολύ κρύο ...άλλα πολλά τα λεφτά ρε φίλε ....
Στο θέμα ομορφιάς , οκ ότι αρέσει του κάθε ενός είναι σεβαστό , άλλα όταν είσαι για καρτέρι με μείον 10 - μείον 15 τότε το θέμα ομορφιάς το βάζω στην άκρη σαν Γιώργος . Εχει και πιο ασχημα παντως στην αγορα .very funny.
 
Είναι ψηλό και όλο δέρμα και έχει 600 gram μόνωση που σημαίνει ότι αντέχει σε πάρα πολύ κρύο ...άλλα πολλά τα λεφτά ρε φίλε ....
Στο θέμα ομορφιάς , οκ ότι αρέσει του κάθε ενός είναι σεβαστό , άλλα όταν είσαι για καρτέρι με μείον 10 - μείον 15 τότε το θέμα ομορφιάς το βάζω στην άκρη σαν Γιώργος . Εχει και πιο ασχημα παντως στην αγορα .very funny.
Για εμένα με μόνωση τα πιο καλά είναι 3 άρβυλα
1)meindl comfort fit Hunter(299 dolar)
2)Crispi wild rock(430-450 dolar)
3)kenetrek mountain(450-550 dolar)
 
Για εμένα με μόνωση τα πιο καλά είναι 3 άρβυλα
1)meindl comfort fit Hunter(299 dolar)
2)Crispi wild rock(430-450 dolar)
3)kenetrek mountain(450-550 dolar)
Πολυ δυνατα και τα τρια , σε σχετικα καλη τιμη αν και με βαζει σε σκεψη το 400 gram μονωσης.
 
Back
Top