Άδεια αγοράς κυνηγετικού όπλου

Τα ομορφότερα ορθόκαννα δίκαννα παγκοσμίως παραγάγει η Caesar Guerini...!!! Και κυνηγητικά και σκοπευτικά...!!! Έχει και δυο αυτογεμή αδρανείας, κι αυτά πανέμορφα...!!!

Aπολαύστε ομορφιά και καλαισθησία...!!! (Απ' τον επίσημο κατάλογο τής εταιρείας για το 2023...)

www.caesarguerini.it/sites/default/files/2023-02/Cat%20IT-EN%202023_1.pdf

o_Oo_Oo_O.love..tired.
 
Last edited:
Για την ακρίβεια, το κοίταξα στα κυνηγητικά μου κιτάπια, 4.876 φουσέκια/ντουφεκιές!!! Είχε μπόλικη τσίχλα και κυριαρίνα τη σεζόν '21-'22, κι έβγαινα και κάθε ημέρα...!
Ρε Νικόλα ακόμα τσίχλα θα καθαρίζεις εσυ τι πολλά έριξες είμαι εγώ καψοφσεκις αλλά και εσυ δε πας πίσω βάρα Νικόλα να λιώσουν τα γκουερινη .terror.
 
Για την ακρίβεια, το κοίταξα στα κυνηγητικά μου κιτάπια, 4.876 φουσέκια/ντουφεκιές!!! Είχε μπόλικη τσίχλα και κυριαρίνα τη σεζόν '21-'22, κι έβγαινα και κάθε ημέρα...!
Νικολα,απο ποτε ξεκινησες τα καθημερινα καρτερια σου εκεινη την περιοδο?
 
Περίπου 35 φυσίγγια την ημέρα καλά εινα
Πες το 1/3 περίπου 1500 τσιχλονια λέω εγώ τώρα Νικόλα άμα έχεις μεγαλύτερο ποσοστό είσαι Τζαμί
Που υπαρχουν τετοια καρτερια που να ριχνεις καθε μερα 35-40 φυσιγγια....???
Να μισθωσουμε λεωφορειο hunterslife του χρονου και να κατασκηνωσουμε στις στροφες πριν την Αμφισσα
 
Που υπαρχουν τετοια καρτερια που να ριχνεις καθε μερα 35-40 φυσιγγια....???
Να μισθωσουμε λεωφορειο hunterslife του χρονου και να κατασκηνωσουμε στις στροφες πριν την Αμφισσα
Θοδωρη γράφω για την πιο πάνω ανάρτηση του Νίκου άμα έριξε τόσα φυσίγγια αντιστοιχούν σε αυτά περίπου τα νούμερα
 
Θοδωρη γράφω για την πιο πάνω ανάρτηση του Νίκου άμα έριξε τόσα φυσίγγια αντιστοιχούν σε αυτά περίπου τα νούμερα
Ναι,το καταλαβα Χαρη,απλα με παραθεση στο δικο σου μηνυμα,εκφραζω μια γενικη "απορια"...
 
Καλησπερα παιδια για πειτε εσας στην περιοχη σας ποσο καιρο σας παιρνει να βγαλετε αδεια αγορας οπλου?
Γιατι εμας εδω στο νησι μας κοροιδευουν ψιλο γαζι!
ειναι καθαρα θεμα υπαλληλου....εγω σε δυο οπλα εβγαλα δελτιο κατοχης αυθημερον....αφησα τα χαρτια στην αστυνομια και το επομενο πρωι ηταν ετοιμα ...αδεια αγορας και μετα δελτια ...ξεχωριστες περιπτωσεις με 10 μηνες διαφορα.......
 
Και το Guerini Essex έχω Χάρη! Παλιό μοντέλο δεν παράγεται πια... Premium κομμάτι κι αυτό με πλούσιο bullino σκάλισμα, ολόκληρες πλάκες κι ανώτατης βαθμίδος ξύλινα μέρη...!! Το κυνήγησα αποκλειστικώς κι εντατικώς επέρυσι ('21-'22) κι έκαψα με δαύτο σχεδόν 5.000 φουσέκια συνολικά...!!!

Ετούτο είναι:

View attachment 68649View attachment 68650View attachment 68651View attachment 68652
Όταν βλέπω δίκανο με ολόκληρες φωτιές τρελαίνομαι ...
Ωραίες επιλογές Νικόλα.
 
ειναι καθαρα θεμα υπαλληλου....εγω σε δυο οπλα εβγαλα δελτιο κατοχης αυθημερον....αφησα τα χαρτια στην αστυνομια και το επομενο πρωι ηταν ετοιμα ...αδεια αγορας και μετα δελτια ...ξεχωριστες περιπτωσεις με 10 μηνες διαφορα.......
Είναι συνενόηση μπουζούκι .Κάνω αίτηση αγοράς 28-2 .Ρωτάω την υπάλληλο στο δίπλα γραφείο ποτέ θα είναι έτοιμη, μέχρι 20 μέρες μου λέει.παω 17-3 και την παίρνω.Απο την λήξη της που είναι εξάμηνο βγαίνει ότι ήταν έτοιμη από τις 3-3 .Ενώ έχω δώσει τηλέφωνα δεν με πήρε κανένας ότι έλα να την πάρεις , έτσι χάθηκε μίσος μήνας.
 
Είναι συνενόηση μπουζούκι .Κάνω αίτηση αγοράς 28-2 .Ρωτάω την υπάλληλο στο δίπλα γραφείο ποτέ θα είναι έτοιμη, μέχρι 20 μέρες μου λέει.παω 17-3 και την παίρνω.Απο την λήξη της που είναι εξάμηνο βγαίνει ότι ήταν έτοιμη από τις 3-3 .Ενώ έχω δώσει τηλέφωνα δεν με πήρε κανένας ότι έλα να την πάρεις , έτσι χάθηκε μίσος μήνας.
Είναι θέμα "οργάνου", αλλά όχι μπουζουκιού.. 🤣
Εγώ έχω χάσει 2μηνο έτσι...

Είπαν, "θα αργήσουμε λιγάκι γιατί βάφουμε, αλλάζουμε σύστημα ασφαλείας, αλλάζουμε κάγκελα στα παράθυρα, βρήκαμε κάτι λαθραία που χρήζουν εξιχνίασης..."

Με αυτά και τ αλλά, με πήραν τηλ σε 3 μήνες να μου "βάλουν χέρι" που δεν είχα μυρίσει τα νύχια μου κ δεν είχα περάσει προ 2μηνου που ήταν έτοιμη η άδεια αγορας για να την παραλαβω....

Κουκουρούκου!
 
Back
Top