Άδεια Αγοράς Κυνηγετικού Όπλου

Παιδια καλησπέρα.Μια ερώτηση.Ειναι να ανανεώσω την άδεια κατοχής ενός όπλου.Εγω ειμαι δημοτης Καματερού αλλά πλέων μένω στο Ίλιον.Σε ποιο τμήμα πάω για την ανανέωση?Εκεί που μένω τώρα η εκεί που είμαι δημότης?Γιατι ο καθένας μου λέει το μακρύ του και το κοντό του
 
Παιδια καλησπέρα.Μια ερώτηση.Ειναι να ανανεώσω την άδεια κατοχής ενός όπλου.Εγω ειμαι δημοτης Καματερού αλλά πλέων μένω στο Ίλιον.Σε ποιο τμήμα πάω για την ανανέωση?Εκεί που μένω τώρα η εκεί που είμαι δημότης?Γιατι ο καθένας μου λέει το μακρύ του και το κοντό του
Ο καθενας ειναι η αστυνομια ή τα του καφενειου? Εγω ποτε δεν μπηκα στην διαδικασια να σκεφτω που μενω και που εχω την μεριδα μου για να απευθυνθω στην αστυνομια . Δημοτης ειμαι σε αλλο νομο και μενω σε αλλο νομο . Πηγα στο τμημα της περιοχης μου που μενω και οχι που ειμαι δημοτης . Εκανα αγορα και ανανεωση σε δυο διαφορετικα οπλα . Κανεις δεν με ρωτησε που ειμαι δημοτης .
 
Ο καθενας ειναι η αστυνομια ή τα του καφενειου? Εγω ποτε δεν μπηκα στην διαδικασια να σκεφτω που μενω και που εχω την μεριδα μου για να απευθυνθω στην αστυνομια . Δημοτης ειμαι σε αλλο νομο και μενω σε αλλο νομο . Πηγα στο τμημα της περιοχης μου που μενω και οχι που ειμαι δημοτης . Εκανα αγορα και ανανεωση σε δυο διαφορετικα οπλα . Κανεις δεν με ρωτησε που ειμαι δημοτης .
Και καφενείο και αστυνομία (γνωστός).Ωραία σε ευχαριστώ πολύ
 
Και καφενείο και αστυνομία (γνωστός).Ωραία σε ευχαριστώ πολύ
Πανε ρωτησε στο τμημα της περιοχης σου , βασικα πες τους εχω για ανανεωση οπλοκατοχης τι χαρτια χρειαζεται να φερω και ποτε να ερθω . Οι περισσοτεροι αν τους πεις οτι μενεις αλλου και μηπως χρειαζεται να παω αλλου θα σου πουν ναι για να τους φυγει η αγγαρεια απο πανω τους. Εγω οταν εκανα αγορα το οπλο απο αστυνομικο ειχε δυο κανες και οταν ηρθα στο τμημα της περιοχης δεν μου δεχοταν την μια κανη γιατι επρεπε να κανω ξεχωριστο χαρτι αγορας για την δευτερη κανη . Ενω η αδεια πανω γραφει δυο κανες με τους αριθμους . Μιλησαν μεταξυ τους και σε 2 λεπτα ολα ενταξει χαχα για αυτο σου λεω αγγαρεια ειναι για αυτους
 
Επιτέλους σήμερα παρέλαβα την άδεια αγοράς!Παντού βύσμα θέλει.Κρατος το μεγαλείο σου.Η άδεια είχε βγει από 11/11 και έπαιρνα τηλ και μου έλεγαν όχι ακόμα και πάρτε την άλλη βδομάδα κτλ.
Δεν μου ανέφεραν τίποτα για την νέα διαδικασία απόκτησης άδειας αγοράς.
Σε αυτό βοηθάει το μπαχαλο των δημοσίων υπηρεσιών που προφανώς δεν έχουν πάρει τα επικαιροποιημενα έγγραφα.
 
Ρε μαγκες πειτε κανα ψυχιατρο και παθολογο που να δινει πιστοποιητικα.
Για Πετρουπολη εχω ακουσει Βορρεάκο (ψυχιατρο)
Πρόσεχε μην του πεις ότι έχεις μια ακόρεστη επιθυμία για όπλα και ότι μόλις δεις άλλο όπλο γυαλίζει το μάτι σου...
Γιατί...
Μπάϊ Μπάϊ Μπράουνινγκ .yelling.
 
Μόνο στο Μενίδι.
Καλημέρα, σε παρακαλώ στείλε και σε μένα στοιχεία ψυχίατρου και παθολόγου που βγάζουν χαρτιά για κυνηγούς, μένω Αγίους Αναργύρους. Έχω παθολόγο που δεν θέλει να βγάζει χαρτιά για όπλα και δεν έχω ψυχίατρο.
 
Γιατροί για πιστοποιητικα
Περιοχή Πετρούπολης και πέριξ:
Ψυχίατρος: Βορεακος Αθανάσιος 25ης Μαρτίου 161 και Μυτιλήνης 2105024800 κόστος 20€
Παθολόγος: Μαρία Οικονομάκη Μετσόβου 77. 2105018794 κόστος 10€.
Χωρίς ραντεβού. Πρωί 9-12.
 
Γιατροί για πιστοποιητικα
Περιοχή Πετρούπολης και πέριξ:
Ψυχίατρος: Βορεακος Αθανάσιος 25ης Μαρτίου 161 και Μυτιλήνης 2105024800 κόστος 20€
Παθολόγος: Μαρία Οικονομάκη Μετσόβου 77. 2105018794 κόστος 10€.
Χωρίς ραντεβού. Πρωί 9-12.
Καλημέρα
Και οι δύο είναι χωρίς ραντεβού;
 
Καλημέρα
Και οι δύο είναι χωρίς ραντεβού;
Ναι. Επίσης μόλις ήρθα από την ασφάλεια. Θέλουν 6 φωτό αντί για 2. Για άδεια κατοχής παίρνεις κόλλα Α4 αντί για το τρίπτυχο καρτέλακι, αλλά καταχωρείται στην ηλεκτρονική ταυτότητα του gov. Αυτά τα νέα.
 
Θέλουν 6 φωτό αντί για 2.
6 ;;;; την Πέμπτη πήγα για 2 νέα όπλα (καλορίζικά μου) και ζήτησαν 2 φωτό για κάθε όπλο, πότε πρόλαβαν και το πήγαν 6; Ή πάλι συμβαίνει αυτό το συχνό φαινόμενο όπου κάθε τμήμα ζητάει "τα δικά του";
 
Back
Top