Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτό που βλέπω είναι πολύ αναπήδηση στη κανη πράγμα αρκετά ενοχλητικο
Ευριπίδη τα πιο πολλά βιντεάκια που έχω δει από δικαννα σε κυνηγια έτσι αναπηδουν. Ίσως είναι και τα κυνηγετικά φυσίγγια που έχουν μεγαλύτερη ανακρουση τα οποία επιδεινώνουν το φαινόμενο.
 
Αυτό που βλέπω είναι πολύ αναπήδηση στη κανη πράγμα αρκετά ενοχλητικο
Ευριπίδη τα πιο πολλά βιντεάκια που έχω δει από δικαννα σε κυνηγια έτσι αναπηδουν. Ίσως είναι και τα κυνηγετικά φυσίγγια που έχουν μεγαλύτερη ανακρουση τα οποία επιδεινώνουν το φαινόμενο.
Ισως ειναι και θέμα κοντακιου που το επηρεάζει παραπάνω.αμα δεν ειναι σωστο το pitch αστα να πάνε..
 
Κυριως ειναι το φυσιγγι. Τα περισσοτερα φυσιγγια στην Ελλαδα φτιαχνονται με γνωμονα την χρηση απο αυτογεμη. Στη Κυπρο ειναι εντελως διαφορετικα τα πραματα, αλλα εδω πολλα φυσιγγια της τσιχλα ειναι σχεδον ανυποφορα για χρηση με δικανο
 
Κυριως ειναι το φυσιγγι. Τα περισσοτερα φυσιγγια στην Ελλαδα φτιαχνονται με γνωμονα την χρηση απο αυτογεμη. Στη Κυπρο ειναι εντελως διαφορετικα τα πραματα, αλλα εδω πολλα φυσιγγια της τσιχλα ειναι σχεδον ανυποφορα για χρηση με δικανο
Επειδή λοιπόν ειμαι σχεδόν αποκλειστικά καρτεριτζης και αν και όταν έχει πουλάκια ριχνω αρκετά φυσίγγια όπλο αεριων κοντά στα 3,5 κιλά αν ήταν δυνατον θα το είχα και με 76 π.κανη ούτε ανάκρουση ουτε αναπήδηση ούτε χορηγός το ντεπον και αν μιλάμε για δίκανο πάλι 76 πόντους με μεγάλο αυλό και κώνο αλλά εκεί θα το ήθελα πάνω απ' τα 3,5 κιλα
 
Εντωμεταξυ ενα ξεκουραστο φυσιγγι, αν το ριξεις με αυτογεμες, θα ακουστει ως πουφ o_O
Ακριβώς αυτό. Όταν ρίχνω με το δικανο τα lambro πράσινα που είναι μαλακό σχετικά μου φαίνεται φυσιολογικό, με την καραμπίνα τζουφιο! Βέβαια με πιο δυνατά φυσίγγια φυσιολογικά φαίνονται στην καραμπίνα και στο δικανο...τσιμπάνε...
 
Ποια είναι η χώρα προέλευσης της Franchi και υπάρχει θέμα?Η Ιταλία? Δεύτερον το όπλο είναι αδράνειας και τρίτον σας κάτοχος έχω να δηλώσω ότι είναι πολύ αξιόπιστο και με πολύ καλή κάννη!
Oλες οι franchi πλεον κατασκευάζονται στην Τουρκία απο την beretta
 
Λευτερη η franchi affiniti βγαζει κοντακια compact που ειναι πολυ κοντα ξεκινανε απο 31εκ. κ μεγαλονουν οσο θες αλλα νομιζω μονο για οπλα με συνθετικα μερη, με ξυλινα με κοντο κοντακι εχει μονο την catalist αν σου αρεσει η franchi ριξε μια ματια
Φιλε μου εχεις δικιο αλλα αν αγοραζα franchi θα αγοραζα παλιο μοντελο και οχι νεο λογω του οτι πλεον κατασκευάζονται στην Τουρκία και δεν δοκιμάζονται σαν τα ευρωπαϊκά και μου χαλαει και την αισθηση το οπλο οα ειναι φτιαγμενο εκεί
 
Φιλε μου εχεις δικιο αλλα αν αγοραζα franchi θα αγοραζα παλιο μοντελο και οχι νεο λογω του οτι πλεον κατασκευάζονται στην Τουρκία και δεν δοκιμάζονται σαν τα ευρωπαϊκά και μου χαλαει και την αισθηση το οπλο οα ειναι φτιαγμενο εκεί
Συνάδερφε κάπου λές κατι λαθος....μπορει η franchi σαν αυτόνομη παραγωγή να μην υφίσταται αλλά αυτό με την Μογγολία θεωρώ οτι είσαι λάθος.
 
Φιλε μου εχεις δικιο αλλα αν αγοραζα franchi θα αγοραζα παλιο μοντελο και οχι νεο λογω του οτι πλεον κατασκευάζονται στην Τουρκία και δεν δοκιμάζονται σαν τα ευρωπαϊκά και μου χαλαει και την αισθηση το οπλο οα ειναι φτιαγμενο εκεί
φιλε δε ξερω αν οντος φιαχνονται εκει αλλα εγω που που δοκιμασα προσφατα μια afiniti ενος φιλου κατασκευαστικα ηταν παρα πολυ καλητερη απο καποιες benelli προσφορας οσο για τι belmonte πολυ ανοτερη
αλλα αυτα ειναι περι ορεξεος κολοκυθοπιτα
 
Βγάζει ωραίες τουφεκιες η φρανκι. Δες την.αλλιως ες100 υπάρχουν μεταχειρισμενες αλλά και στον σε κάποια καταστηματα.
Στις μπελμοντε ναι έχει πέσει και η ποιότητα κι εγώ τουλάχιστον έχω δει αρκετές στον οπλουργος. Απ όσο θυμάμαι προβλήματα τροφοδοσιας
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top