Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα παιδια! Εχω ξανααπασχολησει την ομαδα με μια ερωτηση αλλα τωρα ειμαι στην τελική ευθεια. Περιμενω να βγει η αδεια αγορας για να αγοράσω το πρωτο μου τουφεκι. Μιλαω για το bellmonte II. Mε χαλαει το γεγονός πως σε ολα τα καινούργια οπλα η beretta εχει πλαστικη σκανδαλοθηκη και πλαστικη βαση σκανδαλης. Μηπως ξέρει κανενας αν εχω καποιο προβλημα πιο μετα να του βαλω εξ αρχης μια σκανδαλη beretta vittoria ;; Υπαρχει αραγε καινουργια σκανδαλη μεταλλική για αυτο το οπλο; Ευχαριστώ.
Υ.Γ. κυνηγαω λαγο και περδικα σε βουνο .
παρε την benelli m1 ,εφοσον θες αδρανια δεν υπαρχει λογος να κοιταξεις κατι αλλο.
 
παρε την benelli m1 ,εφοσον θες αδρανια δεν υπαρχει λογος να κοιταξεις κατι αλλο.
Ευχαριστώ πολύ ολους σας για την ανταπόκριση! Σημερα θθα παω να δω ολα τα οπλα που ειπατε μπας και αποφασίσω επιτελους!! :) Benelli m1 βγαινει σε ξυλο;
 
Vittoria την βρηκα καινούργια μου χουν πει τα καλύτερα. Τι λετε να το αγοαρασω σαν οπλο εφόρου ζωής;
Πηγαινε και επωμισε τα ολα και οπου κουμπωσεις παρτο....αν σου καθεται το οπλο καλα θα ειναι επιτυχια και για μετα.
Ολα εχουν κατι που μας χαλαει πανω τους,δεν ειναι αυτο το κριτηριο.Οπλα εφορου ζωης ειναι μονο τα δικανα....
 
Πως κ το εδωσες φιλε μου? Αν επιτρεπεται τι προβληματα σου ειχε βγαλει?
Λειτουργικο προβλημα κανενα.
Ετυχαν καποιες αναποδιες , στραβη ρηγα δεν μπορεσα να το φερω πανω μου μετα απο δυο αποτυχημενα καστομ κοντακια και το εδωσα γιατι ξενερωσα.
Η γυναικα και το οπλο πρεπει να σε φτιαχνουν οταν τα χεις, αλλιως τα στελνεις πισω.
Ειναι γενικη διαπιστωση οτι αυτα τα οπλα απαιτουν σκοπευτικη εικονα που βλεπεις αρκετη ρηγα. Αυτο το ακουσα και απο αλλα δυο ατομα με κυρος και αυτο διαπιστωσα και εγω.
 
Vittoria την βρηκα καινούργια μου χουν πει τα καλύτερα. Τι λετε να το αγοαρασω σαν οπλο εφόρου ζωής;
Ολοι εχουν να πουν καλα λογια για αυτην! Εγω προσωπικα εχω ριξει καμια 100 φυσιγγια σε κυνηγι και μου αρεσε σαν οπλο! Καινουρια σε τι τιμη?
 
Λειτουργικο προβλημα κανενα.
Ετυχαν καποιες αναποδιες , στραβη ρηγα δεν μπορεσα να το φερω πανω μου μετα απο δυο αποτυχημενα καστομ κοντακια και το εδωσα γιατι ξενερωσα.
Η γυναικα και το οπλο πρεπει να σε φτιαχνουν οταν τα χεις, αλλιως τα στελνεις πισω.
Ειναι γενικη διαπιστωση οτι αυτα τα οπλα απαιτουν σκοπευτικη εικονα που βλεπεις αρκετη ρηγα. Αυτο το ακουσα και απο αλλα δυο ατομα με κυρος και αυτο διαπιστωσα και εγω.
Καταλαβα και συμφωνω. Οτι δεν σου καθεται το διωχνεις!!
 
Επωμισα ολα τα οπλα που μου γραψατε. Το χειροτερο ηταν η benelli m1... Καλο ζύγισμα αλλα το κοντακι και η ρηγα δεν μου εκατσαν καθολου. Το καλύτερο σε επωμιση ηταν το bellmonte ξανα βλεπω ακριβως το στόχαστρο και η εστιαση η περιμετρικη ειναι αριστη. Το vittoria εχει και αυτο αυτο καλη επωμιση ωστοσο οχι τοσο καλο ζυγισμα και επισης σε σχεση με το bellmonte εχει πιο μακρυ κοντακι που δεν με βολεύει προσωπικα λογω όγκου (υπέρβαρος). Επιπροσθέτως επωμισα και μια benelli crio και μια Centro που τις ειχε μεταχειρισμενες και ειχαν και αυτες ωραια σκοπευση . Μαλλον θα αγορασω το bellmonte εκτος και αν με πιασει η κ@@@λα με ενα lanber 2081 που ηταν λες και ηταν sp benelli 828 (στο ζυγισμα εννοω)
 
Επωμισα ολα τα οπλα που μου γραψατε. Το χειροτερο ηταν η benelli m1... Καλο ζύγισμα αλλα το κοντακι και η ρηγα δεν μου εκατσαν καθολου. Το καλύτερο σε επωμιση ηταν το bellmonte ξανα βλεπω ακριβως το στόχαστρο και η εστιαση η περιμετρικη ειναι αριστη. Το vittoria εχει και αυτο αυτο καλη επωμιση ωστοσο οχι τοσο καλο ζυγισμα και επισης σε σχεση με το bellmonte εχει πιο μακρυ κοντακι που δεν με βολεύει προσωπικα λογω όγκου (υπέρβαρος). Επιπροσθέτως επωμισα και μια benelli crio και μια Centro που τις ειχε μεταχειρισμενες και ειχαν και αυτες ωραια σκοπευση . Μαλλον θα αγορασω το bellmonte εκτος και αν με πιασει η κ@@@λα με ενα lanber 2081 που ηταν λες και ηταν sp benelli 828 (στο ζυγισμα εννοω)
Που το βρηκες το lanber?
 
Επωμισα ολα τα οπλα που μου γραψατε. Το χειροτερο ηταν η benelli m1... Καλο ζύγισμα αλλα το κοντακι και η ρηγα δεν μου εκατσαν καθολου. Το καλύτερο σε επωμιση ηταν το bellmonte ξανα βλεπω ακριβως το στόχαστρο και η εστιαση η περιμετρικη ειναι αριστη. Το vittoria εχει και αυτο αυτο καλη επωμιση ωστοσο οχι τοσο καλο ζυγισμα και επισης σε σχεση με το bellmonte εχει πιο μακρυ κοντακι που δεν με βολεύει προσωπικα λογω όγκου (υπέρβαρος). Επιπροσθέτως επωμισα και μια benelli crio και μια Centro που τις ειχε μεταχειρισμενες και ειχαν και αυτες ωραια σκοπευση . Μαλλον θα αγορασω το bellmonte εκτος και αν με πιασει η κ@@@λα με ενα lanber 2081 που ηταν λες και ηταν sp benelli 828 (στο ζυγισμα εννοω)
Αν πας για αυτογεμες η γνωμη μου ειναι να πας στην Vitoria και να φτιαξεις το κοντακι της. Ή το δικο της ή καινουριο. Τουφεκια φαρμακι. ;)
 
Last edited:
Επωμισα ολα τα οπλα που μου γραψατε. Το χειροτερο ηταν η benelli m1... Καλο ζύγισμα αλλα το κοντακι και η ρηγα δεν μου εκατσαν καθολου. Το καλύτερο σε επωμιση ηταν το bellmonte ξανα βλεπω ακριβως το στόχαστρο και η εστιαση η περιμετρικη ειναι αριστη. Το vittoria εχει και αυτο αυτο καλη επωμιση ωστοσο οχι τοσο καλο ζυγισμα και επισης σε σχεση με το bellmonte εχει πιο μακρυ κοντακι που δεν με βολεύει προσωπικα λογω όγκου (υπέρβαρος). Επιπροσθέτως επωμισα και μια benelli crio και μια Centro που τις ειχε μεταχειρισμενες και ειχαν και αυτες ωραια σκοπευση . Μαλλον θα αγορασω το bellmonte εκτος και αν με πιασει η κ@@@λα με ενα lanber 2081 που ηταν λες και ηταν sp benelli 828 (στο ζυγισμα εννοω)
Λευτερη η franchi affiniti βγαζει κοντακια compact που ειναι πολυ κοντα ξεκινανε απο 31εκ. κ μεγαλονουν οσο θες αλλα νομιζω μονο για οπλα με συνθετικα μερη, με ξυλινα με κοντο κοντακι εχει μονο την catalist αν σου αρεσει η franchi ριξε μια ματια
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top