Σημαδεύοντας την επικαιρότητα

Για τέτοια σκουλήκια δεν έπρεπε να ισχύει η ποινή του θανάτου ή τουλάχιστον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ισόβια; :mad:
Έχει καταργηθεί η θανατική ποινή γενικά στις χώρες της ένωσης, τώρα το σωφρονιστικό σύστημα της χώρας ειναι αναμορφωτικό και οχι τιμωρητικό το λέει η ίδια η λέξη σωφρονισμός εξου και δεν υπάρχουν πραγματικά ισόβια να πεθαίνει ο άλλος στη φυλακή
Στα πόσα όμως θα βγει έξω το κάθαρμα; :mad:
Δεν είμαι σίγουρος δε τα θυμάμαι απέξω νομίζω 3/5 της ποινής.
Το οτι πηγε η αστυνομια ενα μηνα μετα στο μαγαζι και εκανε συλληψη αφοτου ειχε ξεκινησει η υποθεση σου λεει κατι?Οτι στοιχεια υπηρχαν τα ειχαν εξαφανισει...καμερες κλειστου κυκλωματος πουθενα(ενω το παιδι ειχε καταθεσει οτι υπηρχαν καμερες στο μαγαζι...)...καρμπον με την υποθεση λιγναδη...Οταν στις υποθεσεις εμπλεκονται υψηλα ισταμενα προσωπα οι υποθεσεις κουκουλωνονται...και "μαζι με τον βασιλικο ποτιζεται κι η γλαστρα" για να μη μιλησει ο κατηγορουμενος και για τους "αλλους" γινεται η συμφωνια να πεσει και αυτος στα "μαλακα"...
Ο Αναχαρσις το διατυπωσε πολυ απλα πριν 2500 χρονια
"Οι νομοι ειναι σαν τον ιστο της αραχνης, αν πεσει πανω του κατι μικρο και αδυναμο το πιανει,αν ομως πεσει ομως κατι μεγαλο και δυνατο σκιζει τον ιστο και φευγει...."
Για οσους μιλανε ακομη για νομους...
Ο Νομος ή θα ισχυει για ολους ή για κανεναν...
Εεε αμα τα έχουν εξαφανίσει πως μπορούμε να πουμε με σιγουρία ότι εμπλέκονται δημόσια πρόσωπα από τη στιγμή που ο κατηγορούμενος δε μιλάει ούτε υπάρχουν στοιχεία ; Αρα τι κάνουμε ; Απλά εικασίες. Μη παρεξηγηθούμε δεν έχω ούτε σχέση ούτε καμία φιλική διάθεση προς τη παράταξη που ο κατηγορούμενος ήταν ενταγμένος. Τέλος προσωπική μου εκτίμηση απο τα πραγματικά περιστατικά η μάνα πρέπει να εκπόρνευσε την κόρη της ήταν δηλαδή αυτή που έκαμψε τη βούληση της για να την εκδίδει μαζί με τους συνεργούς της.
 
Εεε αμα τα έχουν εξαφανίσει πως μπορούμε να πουμε με σιγουρία ότι εμπλέκονται δημόσια πρόσωπα από τη στιγμή που ο κατηγορούμενος δε μιλάει ούτε υπάρχουν στοιχεία ;
Ε μα το γεγονος οτι τον αφησαν να τα εξαφανισει, πηγαινοντας στον τοπο του "πιθανου"εγκληματος μετα απο ενα μηνα,αυτο εσενα δεν σου λεει κατι, με την απλη λογικη που εχουμε και αποκτησαμε μεσα σε αυτην την κοινωνια που μεγαλωσαμε...Δεν ξερω για σενα αλλα για μενα το γεγονος αυτο και μονο κανει "μπαμ" για συγκαλυψη...τωρα ποιους συγκαλυπτει δεν γνωριζω, μπορει πολιτικους,μπορει μεγαλογιατρους,μπορει μεγαλοαστυνομικους,μπορει μεγαλοστρατιωτικους,μπορει μεγαλοδικηγορους και παει λεγοντας ...αυτα ναι ειναι εικασιες γιατι λειπουν τα στοιχεια,το οτι ομως τα στοιχεια συλλεχθηκαν ενα μηνα μετα, αυτο εμενα μου φαινεται τουλαχιστον υποπτο...μπορει να κανω και λαθος...
 
Το οτι πηγε η αστυνομια ενα μηνα μετα στο μαγαζι και εκανε συλληψη αφοτου ειχε ξεκινησει η υποθεση σου λεει κατι?Οτι στοιχεια υπηρχαν τα ειχαν εξαφανισει...καμερες κλειστου κυκλωματος πουθενα(ενω το παιδι ειχε καταθεσει οτι υπηρχαν καμερες στο μαγαζι...)...καρμπον με την υποθεση λιγναδη...Οταν στις υποθεσεις εμπλεκονται υψηλα ισταμενα προσωπα οι υποθεσεις κουκουλωνονται...και "μαζι με τον βασιλικο ποτιζεται κι η γλαστρα" για να μη μιλησει ο κατηγορουμενος και για τους "αλλους" γινεται η συμφωνια να πεσει και αυτος στα "μαλακα"...
Ο Αναχαρσις το διατυπωσε πολυ απλα πριν 2500 χρονια
"Οι νομοι ειναι σαν τον ιστο της αραχνης, αν πεσει πανω του κατι μικρο και αδυναμο το πιανει,αν ομως πεσει ομως κατι μεγαλο και δυνατο σκιζει τον ιστο και φευγει...."
Για οσους μιλανε ακομη για νομους...
Ο Νομος ή θα ισχυει για ολους ή για κανεναν...
Εγώ εδώ και πολλά χρόνια το είχα διαβάσει ως ρήση του μεγάλου ΠΛΑΤΩΝΑ!
 
Back
Top