Σχετικά με Αορτήρες

Δεν νομίζω ότι θα σε βολεψει,θα καμπανιζει δεξιά -αριστερα σε κάθε επωμιση.Εγω στα όπλα που έχουν αορτηριουχους έχω βολευτεί τους ελαστικούς γιατί δεν ενοχλούν αν τους αφήσεις πάνω στο όπλο.Εχω πάρει έναν παρόμοιο με θηλιές για δίκανο χωρίς αορτηριουχουςτης niggeloh,για μόνο μεταφορά του όπλου , δύσκολα περάσματα που χρειάζεσαι και τα δύο χέρια ελεύθερα και στο κυνήγι να βγαίνει.Δεν έχει τύχει να τον χρησιμοποιήσω ακόμα γιατί για το όπλο που τον προοριζα το άφησα για τον γιο μου .View attachment 86951View attachment 86952
Επιρεαζει και το palm,ακριβως στην εκει που η παλαμη χουφτωνει και σταθεροποιεεται και το επιπεδο της ριγας
 
Εγβ θα ελεγα να αποφυγεις δυτους σε υλικο αορτηρες χαμηλης αξιας. Της beretta καποιοι ειναι πολυ καλοι και η τιμη δεν εχςι να κανει με το logo επανω...
Απεφυγε τους ελαστικους,πολλες φορες φοραμε φυσιγγεοθηκες,το οπλο χοροπηδαει στον ώμο και ξυνεται η παπια πανω στα φυσιγγια η χτυοαει πανω σε τσαντες το οπλο ,με τα ηνωστα αποτελεσματα και σημαδακια απο την αρχη.εδω απο θηκη οπλου,που ηταν πιεσμενο μεσα,ανοιξε το φερμουαρ κι εκανε σημαδι ΦΕΡΜΟΥΣΑΡ οανω στην βαση.
Επελεξε ατοφιο δερμα ή ιμαντα.
 
Το διευκρινίζει ο Πάνος ότι είναι μόνο για μεταφορά η για να περάσει δύσκολα σημεία.
Φιλε και σε ομαλες διαδρομες απο κατι τετοιους εχουμε δει να σκανε πισω οπλα για πλακα. Κανονικα αορτηρα πιστευω και καλης ποιοτητες.

Υοαρχουν πολλοι ανθρωποι που κανουν χειροποιητους.εγω εκει θα εβλεπα
 
Φιλε και σε ομαλες διαδρομες απο κατι τετοιους εχουμε δει να σκανε πισω οπλα για πλακα. Κανονικα αορτηρα πιστευω και καλης ποιοτητες.

Υοαρχουν πολλοι ανθρωποι που κανουν χειροποιητους.εγω εκει θα εβλεπα
Προσωπικά δεν έχω ούτε αορτηριουχους στα όπλα μου.
Σε ένα δύο υπάρχουν τα οποία είναι όπλα που χρησιμοποιούνται σε λαγοκυνηγι.
Σε συνδυασμό με αορτηρα ταχείας απελευθέρωσης που μετά την στιγμιαία χρήση μπαίνει στην τσέπη η το γιλέκο.
Εκεί έχουν χρησιμότητα ΜΟΝΟ όταν θέλεις να δεσμεύσεις τα σκυλιά,ΑΔΕΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΟΠΛΟ!!
 
Προσωπικά δεν έχω ούτε αορτηριουχους στα όπλα μου.
Σε ένα δύο υπάρχουν τα οποία είναι όπλα που χρησιμοποιούνται σε λαγοκυνηγι.
Σε συνδυασμό με αορτηρα ταχείας απελευθέρωσης που μετά την στιγμιαία χρήση μπαίνει στην τσέπη η το γιλέκο.
Εκεί έχουν χρησιμότητα ΜΟΝΟ όταν θέλεις να δεσμεύσεις τα σκυλιά,ΑΔΕΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΟΠΛΟ!!
Κι εγω και συμφωνώ σε ολα οσα ειπες αλλα υπαρχουν στιγμες που επιβάλλεται η χρηση του. Για οτιδηποτε,ακομα κι αν πιεις καφε η θελεις να αναψεις κανενα τσιγαρο.
Επειτα τα δικα μου οπλα ειναι βαρια και τα περισσοτερα και δεν τους συνηθησα ποτε,παρα μονο εναν ελαστικο ,αυτον που γρατζουνησε το οπλο του φιλου παραπανω αλλα ειχε αρκετα ακομα αρνητικα.
 
Toν έχει κάποιος; Αξίζει τα 57€


ionex61171.JPG
Τον έχω σε άλλο χρώμα ,40 ευρώ Τον είχα πάρει.
2 χρόνια Τον χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα, εξερετικη ποιότητα κατασκευής
 
Εγβ θα ελεγα να αποφυγεις δυτους σε υλικο αορτηρες χαμηλης αξιας. Της beretta καποιοι ειναι πολυ καλοι και η τιμη δεν εχςι να κανει με το logo επανω...
Απεφυγε τους ελαστικους,πολλες φορες φοραμε φυσιγγεοθηκες,το οπλο χοροπηδαει στον ώμο και ξυνεται η παπια πανω στα φυσιγγια η χτυοαει πανω σε τσαντες το οπλο ,με τα ηνωστα αποτελεσματα και σημαδακια απο την αρχη.εδω απο θηκη οπλου,που ηταν πιεσμενο μεσα,ανοιξε το φερμουαρ κι εκανε σημαδι ΦΕΡΜΟΥΣΑΡ οανω στην βαση.
Επελεξε ατοφιο δερμα ή ιμαντα.
Όταν κρεμάς το όπλο στον ώμο δεν το αφήνεις να χοροπηδάει ,το εγκλωβιζεις μεταξύ του εσωτερικού μπράτσου και του σώματος και κρατώντας τη λαβή με την παλάμη ανάποδα.
 
Σιγουρα εχει καποια ποιοτητα, αλλα καλο ειναι να πας σε καποιο μαγαζι που εχει ποικιλια και να τους δεις με τα ματια σου, προσωπικα πιστευω στα χρηματα αυτα ισως και λιγοτερα, υπαρχουν πιο ποιοτικοι αορτηρες.Αν ησουν Αθηνα θα μπορουσες να πας στο ''Ναο''
Στα 63 ευρώ τον εχει ο Ναός ( αντί για 57 ) ...
 
Δεν θα εκπυρσοκροτήσει.
Αν εκπυρσοκροτούσαν τα όπλα κάθε φορά που έπεφταν κάτω θα είχαμε καμιά δεκαριά τέτοια ατυχήματα κάθε χρόνο.
Κι όμως έχω γίνει μάρτυρας σε τέτοιο περιστατικό..........
Ένας καλός μου φίλος , δεν είναι τώρα στη ζωή, περπάταγε δίπλα μου με ένα Ρωσικό δίκανο baikal κρεμασμένο στον ώμο του.......
Ακολουθούσε πίσω μας ο δεκαπεντάχρονος τότε γιος του και στα καλά του καθουμενου κόβεται ο αορτηρας πέφτει κάτω το ντουφέκι και το μπουρδέλο τις ρίχνει και τις δύο!!!!!! Παγωσαμε.......... Ευτυχώς που ο γιος του ήταν πίσω από μένα και όχι από τον πατέρα του.......... Μισό μέτρο πιο δεξιά και θα είχε σκοτωθεί.......
 
Δεν θα εκπυρσοκροτήσει.
Αν εκπυρσοκροτούσαν τα όπλα κάθε φορά που έπεφταν κάτω θα είχαμε καμιά δεκαριά τέτοια ατυχήματα κάθε χρόνο.
Θαλή αν και συμφωνώ μαζί σου... Εύχεσαι τα καλύτερα και υπολογίζεις τα χειρότερα!
Όταν είμαι μόνος μου, είναι κανόνας ο αορτήρας,αν ειμαι μ άλλον-αλλους μαζί,στα χέρια!
 
Back
Top