Λαγός

Θα τα αφαιρέσουν με τσιμπιδάκι .sarcastic.
Το εχουμε κανει σε λαγο!!!! Κυριακη μεσημερι ψαχνοντας για μανιταρια πριν χρονια , ο κουμπαρος κουβαλουσε και το τουφεκι. Περπατουσαμε παραλληλα και τον σηκωνω μεσα απο τις φτερες του φωναζω και του ριχνει ενα γιουρομιξ 9/10 και φερνει κωλοτουμπα ο λαγος. Και εκει που κλωτσαγε και παρεδιδε πνευμα ο καημενος του αμολαει ακομα ενα!!!! Σουρωτηρι ο λαγος!!! Βαρεθηκα να βγαζω σκαγια με μια μικρη λαβιδα!!!
 
Το εχουμε κανει σε λαγο!!!! Κυριακη μεσημερι ψαχνοντας για μανιταρια πριν χρονια , ο κουμπαρος κουβαλουσε και το τουφεκι. Περπατουσαμε παραλληλα και τον σηκωνω μεσα απο τις φτερες του φωναζω και του ριχνει ενα γιουρομιξ 9/10 και φερνει κωλοτουμπα ο λαγος. Και εκει που κλωτσαγε και παρεδιδε πνευμα ο καημενος του αμολαει ακομα ενα!!!! Σουρωτηρι ο λαγος!!! Βαρεθηκα να βγαζω σκαγια με μια μικρη λαβιδα!!!
Με το φυσίγγι που έριξε δεν είναι για πειράματα. Μπορεί να γινόταν καμιά νεκρανάσταση .sarcastic.
 
Με λαγοφυσιγγα του ριχνουν???? Πως θα το φανε τα μεμετια??? Αυτο θα εχει 1000 σκαγια πανω του.
Εγώ έχω μια (ίσως αφελή) απορία: τα τρώνε τα αγριογούρουνα ??? Αφού η θρησκεία τους δεν τους επιτρέπει να τρώνε χοιρινό κρέας !!! Απ'ότι βλέπω σε διάφορα βιντεάκια, τα κυνηγάνε. Αλλά τί τα κάνουν ??? Τα τρώνε, ή τα πουλάνε σε ... αλλόθρησκους !!!
Ή μήπως το άγριο γουρούνι δεν θεωρείται βρώμικο ???? :rolleyes:

.think.
 
Εγώ έχω μια (ίσως αφελή) απορία: τα τρώνε τα αγριογούρουνα ??? Αφού η θρησκεία τους δεν τους επιτρέπει να τρώνε χοιρινό κρέας !!! Απ'ότι βλέπω σε διάφορα βιντεάκια, τα κυνηγάνε. Αλλά τί τα κάνουν ??? Τα τρώνε, ή τα πουλάνε σε ... αλλόθρησκους !!!
Ή μήπως το άγριο γουρούνι δεν θεωρείται βρώμικο ???? :rolleyes:

.think.
Εγω ειχα συμμαθητη Κουρδο και μουσουλμανο...
Το πηγαινε το αλκοολ γονατο...
Σε αντιστοιχη απορια μου,μου απαντησε
"Δεν θα το πω στον Αλλαχ,στα κρυφα πινω...
.drunk.
 
Εγώ έχω μια (ίσως αφελή) απορία: τα τρώνε τα αγριογούρουνα ??? Αφού η θρησκεία τους δεν τους επιτρέπει να τρώνε χοιρινό κρέας !!! Απ'ότι βλέπω σε διάφορα βιντεάκια, τα κυνηγάνε. Αλλά τί τα κάνουν ??? Τα τρώνε, ή τα πουλάνε σε ... αλλόθρησκους !!!
Ή μήπως το άγριο γουρούνι δεν θεωρείται βρώμικο ???? :rolleyes:

.think.
Και γω το ιδιο αναρωτιεμαι
 
Εγώ έχω μια (ίσως αφελή) απορία: τα τρώνε τα αγριογούρουνα ??? Αφού η θρησκεία τους δεν τους επιτρέπει να τρώνε χοιρινό κρέας !!! Απ'ότι βλέπω σε διάφορα βιντεάκια, τα κυνηγάνε. Αλλά τί τα κάνουν ??? Τα τρώνε, ή τα πουλάνε σε ... αλλόθρησκους !!!
Ή μήπως το άγριο γουρούνι δεν θεωρείται βρώμικο ???? :rolleyes:

.think.
Εμπόριο το κάνουν το κρέας... Αλλά έχει και μουσουλμάνους πιο "χαλαρούς" που τρώνε και χοιρινό.
 
Εγώ έχω μια (ίσως αφελή) απορία: τα τρώνε τα αγριογούρουνα ??? Αφού η θρησκεία τους δεν τους επιτρέπει να τρώνε χοιρινό κρέας !!! Απ'ότι βλέπω σε διάφορα βιντεάκια, τα κυνηγάνε. Αλλά τί τα κάνουν ??? Τα τρώνε, ή τα πουλάνε σε ... αλλόθρησκους !!!
Ή μήπως το άγριο γουρούνι δεν θεωρείται βρώμικο ???? :rolleyes:

.think.
Είναι απλό το ερώτημα τα βαφτίζουν αγελάδες και τα τσακίζουν κανονικά .sarcastic.
 
Εφτασε εκείνη η μέρα που τα τουφέκια των φανατικων λαγάδες θα λαδωθούν κ θα φυλαχθούν έως τα μέσα Σεπτέμβρη..
Κάποιοι άλλοι θα πιάσουν τα ψιλόσκαγα κ θα συνεχίσουν με κάνα τσιχλοκότσυφο....

Και του χρόνου με υγεια......

IMG_20240110_132448.jpg
 
Back
Top