Ετήσια Ρυθμιστική

Μάλιστα μεταξύ των άλλων που ευθύνονται για τις πυρκαγιές στα δάση συμπεριλαμβάνονται και οι κυνηγοί κατά ένα ποσοστό νομίζω 13% σπό ότι διάβασα. Αυτό ανακοινώθηκε στο δελτίο ειδήσεων του mega και προφανώς αυθαίρετα χωρίς να υπάρχει κάποια μελέτη.
Ωχ τι αλλο θα ακουσουμε .
Καραφλέ ακούς ;;;;
Δε σε νοιάζει ;
Σωθηκες τωρα
 
Δεν ακουγόμαστε πουθενά σε θετική είδηση και γενικά από επικοινωνιακή πολιτική είμαστε αιώνες πίσω.
Κοροϊδεύουμε τις μισότρελες κύριες με τα βελανίδια αλλά έχουν καταφέρει να μπουν ακόμα και μέσα στα δημοτικά σχολεία εφαρμόζοντας παιδαγωγικά προγράμμτα εγκεκριμένα εννοείται από το Υπουργείο Παιδείας στα πλαίσια των "εργαστηρίων δεξιοτήτων"!!!!
Γιατί να μην προβάλει η ΚΣΕ βίντεο ,σε σταθμό πανελλαδικής εμβέλειας, με τη βοήθεια των κυνηγών παρέα με τη θηροφυλακη στον Έβρο?
Ειναι θέμα χρημάτων ?
Είναι περιττό?
Δεν ενδιαφέρονται?
Τι ισχύει άραγε?
 
Σήμερα στα πρωτοσέλιδα η εφημερίδα τα Νέα η οποία χθες δημοσίευσε ότι και οι κυνηγοί βρίσκονται μέσα στις ομάδες που ευθύνονται για τις φωτιές στα δάση , σήμερα ξαναχτυπά .
Συγκεκριμένα αναρωτιέται για το τι συμβαίνει μέσα στο Δ και μαλιστα στο πρωτοσέλιδο αναρωτιέται ποιοι είναι αυτοί οι αυτόκλητοι υπερασπιστές του συλλόγου αινησιο ΔΕΛΤΑ και προβληματίζεται για την ολη κατάσταση που επικρατεί μέσα στο Δ.
Καταλαβαίνετε ότι τα πράγματα εχουν παρει άσχημη πορεία και θα δούμε πολλά στη συνεχεια.
 
Last edited:
Σήμερα στα πρωτοσέλιδά η εφιμεριδα Νέα η οποία χθες δημοσίευσε ότι είναι και οι κυνηγοί βρισκονται μέσα στις ομάδες που ευθύνονται για τις φωτιές στα δάση , σήμερα ξαναχτυπά .
Συγκεκριμένα αναρωτιέται για το τι συμβαίνει μέσα στο Δ και μαλιστα στο πρωτοσέλιδοκατά Αναρωτιέται ποιοι είναι αυτοί οι αυτόκλητοι υπερασπιστές του συλλόγου αινησιο ΔΕΛΤΑ και προβληματίζεται για την ολη κατάσταση που επικρατεί μέσα στο Δ.
Καταλαβαίνετε ότι τα πράγματα εχουν παρει άσχημη πορεία και θα δούμε πολλά στη συνεχεια.
Που ειναι η ΚΣΕ να απαντηση με μηνυση κατα παντος συκοφαντη.
 
Δεν του δίνανε και καμιά χιλιάδα γιδοπρόβατα να είναι γιδοπεριφερειάρχης , να πιάσει και τόπο τουλάχιστον.
Θα τα ψοφαγε ρε κουτρουλη...
Ανίκανος για τα πάντα!!!!!
Πόσο μάλλον για μια τόσο σκληρή και απαιτητική εργασία όπως του τσοπανου.
Πρέπει να χει κακαλα κάποιος για να τη κάνει αυτή τη δουλειά!!!!
 
Θα τα ψοφαγε ρε κουτρουλη...
Ανίκανος για τα πάντα!!!!!
Πόσο μάλλον για μια τόσο σκληρή και απαιτητική εργασία όπως του τσοπανου.
Πρέπει να χει κακαλα κάποιος για να τη κάνει αυτή τη δουλειά!!!!
Αυτό είναι σίγουρο Γιάννη πέρα από την οποιαδήποτε πλάκα κάνουμε με αυτή την έκφραση. Είναι πολύ σκληρή δουλειά και δυστυχώς δεν υπάρχει η βοήθεια που πρέπει από την Πολιτεία και αυτό κοστίζει σε όλους μας .
Οι άνθρωποι αυτοί πρέπει να βοηθηθούν σημαντικά ,να συνεχιστεί το επάγγελμα, να μπορέσουν να μπουν και νέοι στο χώρο γιατί γενικά την κτηνοτροφία την έχει πάρει ο διάολος.
 
Αυτό είναι σίγουρο Γιάννη πέρα από την οποιαδήποτε πλάκα κάνουμε με αυτή την έκφραση. Είναι πολύ σκληρή δουλειά και δυστυχώς δεν υπάρχει η βοήθεια που πρέπει από την Πολιτεία και αυτό κοστίζει σε όλους μας .
Οι άνθρωποι αυτοί πρέπει να βοηθηθούν σημαντικά ,να συνεχιστεί το επάγγελμα, να μπορέσουν να μπουν και νέοι στο χώρο γιατί γενικά την κτηνοτροφία την έχει πάρει ο διάολος.
Προβατίνα θα λες και θα κλαίς !!! :eek:
 
Μάλιστα μεταξύ των άλλων που ευθύνονται για τις πυρκαγιές στα δάση συμπεριλαμβάνονται και οι κυνηγοί κατά ένα ποσοστό νομίζω 13% σπό ότι διάβασα. Αυτό ανακοινώθηκε στο δελτίο ειδήσεων του mega και προφανώς αυθαίρετα χωρίς να υπάρχει κάποια μελέτη.
Ωχ τι αλλο θα ακουσουμε .
Καραφλέ ακούς ;;;;
Δε σε νοιάζει ;
Ο Καραούλης με εμφάνιση θηροφυλακα στην Ζιμπάμπουε
και ο άλλος με εμφάνιση υποψήφιου Περιφερειάρχη
Εεεεε ρε γλέντια αααα hippo 🤪
FB_IMG_1693637855876.jpg
 
Last edited:
Ο Καραούλης με εμφάνιση θηροφυλακα στην Ζιμπάμπουε
και ο άλλος με εμφάνιση υποψήφιου Περιφερειάρχη
Εεεεε ρε γλέντια αααα hippo 🤪
View attachment 78267
Το ότι η άγρια πανίδα δεν τρώει άχυρο,
το γνωρίζουν ή αυτό βρήκαν πιο φθηνό;
 
Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω μια υπέρμετρη βλακώδης αισιοδοξία !!!
Βλακώδης δεν είναι, καλό είναι που είσαι αισιόδοξος αλλιώς θα σαλτάρεις
Αλλά τα δείγματα και το γενικότερο κλίμα δεν είναι υπέρ μας
Μακάρι να είμαι εγώ ο απαισιόδοξος και να πέφτω έξω......
 
Βλακώδης δεν είναι, καλό είναι που είσαι αισιόδοξος αλλιώς θα σαλτάρεις
Αλλά τα δείγματα και το γενικότερο κλίμα δεν είναι υπέρ μας
Μακάρι να είμαι εγώ ο απαισιόδοξος και να πέφτω έξω......
Μόνο άμα τους φάνε τα γουρούνια θα το επιτρέψουν πάλι.
 
Μόνο άμα τους φάνε τα γουρούνια θα το επιτρέψουν πάλι.
Μπορεί να σώζει την κατάσταση αλλά μην νομίζουμε ότι θα γίνεται και για πάντα
Και να είσαι σίγουρος ότι και να έκοβαν το κυνήγι και να το επέτρεπαν μόνο σε συνεργεία δίωξης, θα υπήρχαν πολλοί πρόθυμοι που θα πήγαιναν
Ο καθένας για την πάρτη του.....
 
Back
Top