Walkie talkie

Ρίξτε μια ματιά και σε αυτόν , έχω ακούσει και αλλού καλά λόγια για αυτόν αλλά δεν τον έχω για να έχω δικιά μου γνώμη . https://www.skroutz.gr/s/7902497/Re...odektis-UHF-VHF-10W-me-Monochromi-Othoni.html






Δεν τον ξέρω αυτόν τον πομποδέκτη, αλλά,

Κοστίζει περισσότερο από τον ΤΥΤ 8000D ο οποίος είναι 10 πραγματικά watt και έχει μπαταρία 3600mAh

Αντίθετα, αυτός έχει μπαταρία 2600mAh και λέει ότι είναι 10 watt, αλλά :

σσσ.jpg
 
Μετά από καμιά δεκαριά baofeng, κατέληξα σε αυτόν, Yaesu FT-65E, και έχω πάψει πλέον εδώ και τέσσερα χρόνια να με απασχολεί το θέμα αυτό!. Ακριβούτσικος λίγο, αλλά ότι πληρώνεις πέρνεις!.

Πόσο τον είχες πάρει αν επιτρέπεται και αν είναι Japan γιατί αυτοί που κυκλοφορούν τώρα είναι jaina
 
Τον είχα πάρει 99 ευρώ από εδώ https://www.dxsignal.gr τώρα βλέπω πώς έχει τον μικρότερο, εξίσου καλός και αυτός ( Yaesu FT-4XE. VHF/UHF ). Κατασκευή από ότι βλέπω είναι Κίνας, αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα, και εγώ το IPhone και το IPad τα αγόρασα στην Νέα Υόρκη και χώρα κατασκευής τους είναι η Κίνα!. IMG_3178.jpegIMG_3179.jpegIMG_3180.jpeg

 
Τον είχα πάρει 99 ευρώ από εδώ https://www.dxsignal.gr τώρα βλέπω πώς έχει τον μικρότερο, εξίσου καλός και αυτός ( Yaesu FT-4XE. VHF/UHF ). Κατασκευή από ότι βλέπω είναι Κίνας
Μεγειά, να τον χαρείς! πολύ ωραίος φαίνεται. Πλέον όλοι οι πομποδέκτες φτιάχνονται στην Κίνα μου έχουν πει.
 
Μεγειά, να τον χαρείς! πολύ ωραίος φαίνεται. Πλέον όλοι οι πομποδέκτες φτιάχνονται στην Κίνα μου έχουν πει.
Σε ευχαριστώ, είναι πολύ καλός με δυνατό σήμα εκπομπής, δυνατό ηχείο, και χωρίς τα ενοχλητικά παράσιτα!. Δυστυχώς τα πάντα εκεί φτιάχνονται τώρα!
 
Σε ευχαριστώ, είναι πολύ καλός με δυνατό σήμα εκπομπής, δυνατό ηχείο, και χωρίς τα ενοχλητικά παράσιτα!.
Προφανώς θα έχει πολύ καλά φίλτρα, μεγάφωνο, μικρόφωνο.
Όλα κινεζικά είναι, απλά οι Γιαπωνέζοι βάζουν τα δικά τους στάνταρ στην παραγωγή της Κίνας για τα δικά τους μηχανήματα.
 
Προφανώς θα έχει πολύ καλά φίλτρα, μεγάφωνο, μικρόφωνο.
Όλα κινεζικά είναι, απλά οι Γιαπωνέζοι βάζουν τα δικά τους στάνταρ στην παραγωγή της Κίνας για τα δικά τους μηχανήματα.
Ακριβώς…..
 
Τον βρήκα τώρα εδώ, τιμή για το προϊόν και την ποιότητά του, κατ εμένα λουκούμι!. Το μόνο που του βρίσκω αρνητικό είναι το ακριβό ακουστικό του, το είχα πάρει γύρω στα 30 ευρώ!. https://www.freebytes.com/catalog/product_info.php?cPath=99_339_336&products_id=2056
Ο freebytes εκεί κάτω στον Κολωνό είναι για εμένα το καλύτερο ραδιοερασιτεχνικό κατάστημα. Μικρό αλλά με καλή ποικιλία και ραδιοερασιτέχνες με γνώσεις στο μαγαζί. Θα σε βοηθήσει και θα σε καθοδηγήσει.
 
Γνωρίζει κάποιος τις διαφορές ανάμεσα σε TYT 8000D και TYT 8000D MK2;
Δε γνωρίζω αν υπάρχουν διαφορές. Και εγώ θα ήθελα να μάθω.
Βλέπω ότι ο ΜΚ2 είναι ακριβώς ίδιος οπτικά αλλά και στα χαρακτηριστικά του. Ίσως να μην υπάρχει καμία διαφορά και να είναι το ίδιο μηχάνημα.
Αν γνωρίζει κάποιος ας πει.
 
Καλησπέρα! Σήμερα μου ζορίστηκε η κεραία του vhf uhf και στην προσπάθεια μου να την ισιώνω, μου ξεκόλλησε το πλαστικό κέλυφος που την καλύπτει. Επειδή είναι πλαστικό με σίδερο, η λόγγο θα κάνει δουλειά?, ή έχετε κάποια άλλη πρόταση? Σας ευχαριστώ!.
 
Καλησπέρα! Σήμερα μου ζορίστηκε η κεραία του vhf uhf και στην προσπάθεια μου να την ισιώνω, μου ξεκόλλησε το πλαστικό κέλυφος που την καλύπτει. Επειδή είναι πλαστικό με σίδερο, η λόγγο θα κάνει δουλειά?, ή έχετε κάποια άλλη πρόταση? Σας ευχαριστώ!.
Σε ένα μαγαζί με ηλεκτρολογικά έχουν θερμοσυστελομενο ..... πάρε ένα κομμάτι πέρασε το εξωτερικά και ζέστανε το με αναπτήρα ή φλόγιστρο. Θα γίνει ομοιόμορφη και τέλος. Είναι καθαρά αισθητικό το θέμα
 
Σε ένα μαγαζί με ηλεκτρολογικά έχουν θερμοσυστελομενο ..... πάρε ένα κομμάτι πέρασε το εξωτερικά και ζέστανε το με αναπτήρα ή φλόγιστρο. Θα γίνει ομοιόμορφη και τέλος. Είναι καθαρά αισθητικό το θέμα
Το είχα σκεφτεί αυτό αλλά μπορεί να γίνει? Εάν κοιτάξεις τις φωτό αυτό μπαίνει λίγο μέσα, πώς θα το συγκρατήσει? Μήπως γυρίζοντας μέρος του πλαστικού πρός τα μέσα που είναι η πατούρα?.IMG_1251.jpegIMG_1249.jpeg
 
Το είχα σκεφτεί αυτό αλλά μπορεί να γίνει? Εάν κοιτάξεις τις φωτό αυτό μπαίνει λίγο μέσα, πώς θα το συγκρατήσει? Μήπως γυρίζοντας μέρος του πλαστικού πρός τα μέσα που είναι η πατούρα?.View attachment 81366View attachment 81367
Δεν είχα καταλάβει ότι αυτό εννοούσες. Θερμοσιλικονη και τελείωσες
 
Back
Top