Walkie talkie

Πολλοί δεν το χρησιμοποιούν καθόλου μέσα σε αυτούς ήμουν και γω και ξέκινησα να το χρησιμοιποιώ εδω και 2 χρόνια στην φάσσα,πλέον έχει γίνει συνήθεια..Είναι πολύ χρήσιμο και για περπατητό τσίχλας ώστε να μπορείς να συννενοήσε με το ταίρι σου ή και με τους άλλους..Υπάρχουν πολλά είδη ας πούμε απόψεις εδώ..
 
Εγώ τα έχω χρόνια και είναι πράγματι πολύ βολικά, ιδιαίτερα αν είσαι σε καινούριο μέρος.......άσε τη πλάκα που κάνουμε όταν δεν βλέπουμε πουλιά....!
οντως πεφτει πολυ γελιο..πεντζα λαμβανεις?μπιπ....μπιπ....μπιπ.sarcastic.
 
Σε περπατητο ή σε μερη που ειναι νεα και αγνωστα, ειναι πολυ χρησιμα. Τα χρησιμοποιουσα κατα κορον οταν ανεβαινα κυνηγι προς τα πανω. Τωρα εδω σε καρτερι, με γνωστους, σε γνωστα μερη, δεν χρειαζονται ιδιαιτερα, περαν της πλακας οπως ειπε ο vpentza
 
Και εμείς με τον αδερφό μου αγοράσαμε φέτος και τα χρησιμοποιήσαμε κυρίως στο καρτέρι. Είναι βολικά και θα συμφωνήσω πως όταν δεν έχει πουλάκια είναι ιδανικά για τις πλάκες μας...
 
άσε τη πλάκα που κάνουμε όταν δεν βλέπουμε πουλιά....!

Είναι βολικά και θα συμφωνήσω πως όταν δεν έχει πουλάκια είναι ιδανικά για τις πλάκες μας...

Ρε παιδιά και πουλιά να χει την πλάκα σου την κάνεις.. :D
 
Εγώ ξέρω κάποιον απο δω μέσα που για πλ
Ρε παιδιά και πουλιά να χει την πλάκα σου την κάνεις.. :D

Μην το ρίξουμε στην πλάκα σαν κάποιον που αγόραζε για τον σκύλο του δονητές,........έτσι για πλάκα .sarcastic.
 
Εγώ ξέρω κάποιον απο δω μέσα που για πλ


Μην το ρίξουμε στην πλάκα σαν κάποιον που αγόραζε για τον σκύλο του δονητές,........έτσι για πλάκα .sarcastic.
το φέρνεις το γυρίζεις τους δονητές τους φοβάσαι και πας να βολευτείς με walkie talkie for ficki ficki .sarcastic.
στο είχα πεί εγώ η μοναξιά στις φάσσες είναι κακό
σου περίσσευε κι ένα walkie talkie και όλα έγιναν no after understand
.sarcastic..very funny..very funny.
 
το φέρνεις το γυρίζεις τους δονητές τους φοβάσαι και πας να βολευτείς με walkie talkie for ficki ficki .sarcastic.
στο είχα πεί εγώ η μοναξιά στις φάσσες είναι κακό
σου περίσσευε κι ένα walkie talkie και όλα έγιναν no after understand
.sarcastic..very funny..very funny.

Εσύ τι τσιμπάς και χαίρεσαι μόνος σου ρε φίλε ; Μήπως είσαι ο Κος με τους δονητάς ;.banana..banana.
 
Το link απλώς αναφέρει μία άποψη. Ο νόμος είναι συγκεκριμένος.
Εάν μπορείς να αποδείξεις στο δικαστήριο ότι δεν τον χρησιμοποιείς για συντονισμούς κυνηγετικής δραστηριότητας, τότε....με δική σου ευθύνη μπορείς να έχεις μαζί σου στο κυνήγι τέτοια συσκευή.
Πάντως σε τυχόν έλεγχο το "μπλέξιμο" είναι δεδομένο!
Α.
 
Το link απλώς αναφέρει μία άποψη. Ο νόμος είναι συγκεκριμένος.
Εάν μπορείς να αποδείξεις στο δικαστήριο ότι δεν τον χρησιμοποιείς για συντονισμούς κυνηγετικής δραστηριότητας, τότε....με δική σου ευθύνη μπορείς να έχεις μαζί σου στο κυνήγι τέτοια συσκευή.
Πάντως σε τυχόν έλεγχο το "μπλέξιμο" είναι δεδομένο!
Α.

Ο νόμος δεν είναι καθόλου συγκεκριμένος.Είναι ένα μεγάλο παράθυρο όπως οι περισσότεροι νόμοι.
Οταν ο νόμος λέει ......."απαγορεύεται μεταξύ άλλων και η χρήση ασυρμάτων για συντονισμό δράσης κατά το κυνήγι" τι καταλαβαίνεις και τι νομίζεις ότι εννοεί ; Γιατί χρησιμοποιεί τις λέξεις ..για συντονισμό ¨δράσης και δεν λέει ρητά και κατηγορηματικά οτι απαγορεύεται να έχεις στην κατοχή σου κατά την διάρκεια του κυνηγίου ασύρματο; ποιός θα αποδείξει ότι με τον ασύρματο συντονίζεις την δράση σου;Κανένας γιατί απλά ξέρουν το κενό του νόμου.
 
Εδώ προχθές μας κάναν έλεγχο και δεν μπήκαν στον κόπο να δουν αν τα όπλα είναι 3σφαιρα, ο συντονισμός δράσης θα τους μαράνει. Εγώ αν μου κάνουν ιστορία θα ισχυριστώ ότι δεν έχω λεφτά να μιλάω στο κινητό...
 
Εδώ προχθές μας κάναν έλεγχο και δεν μπήκαν στον κόπο να δουν αν τα όπλα είναι 3σφαιρα, ο συντονισμός δράσης θα τους μαράνει. Εγώ αν μου κάνουν ιστορία θα ισχυριστώ ότι δεν έχω λεφτά να μιλάω στο κινητό...

Ελα ντε .......ακριβώς έτσι είναι αλεπουδιάρη.
 
Εγώ αν μου κάνουν ιστορία θα ισχυριστώ ότι δεν έχω λεφτά να μιλάω στο κινητό...

Χαχα αυτό φίλε είναι σαν ανέκδοτο..Ποιός ο Σιλάκος να μην μπορεί να μας πάρει τηλ? .buy...Και εγω αν είμαι δίπλα θα πω ψέματα λέει όργανο αφού τον πέρνουμε και μας το κλείνει.. .very funny.
 
Χαχα αυτό φίλε είναι σαν ανέκδοτο..Ποιός ο Σιλάκος να μην μπορεί να μας πάρει τηλ? .buy...Και εγω αν είμαι δίπλα θα πω ψέματα λέει όργανο αφού τον πέρνουμε και μας το κλείνει.. .very funny.

Γεράσιμος-Χλαπάτσας "Θα σας δείξω εγώ! Θα δείτε τί θα πάθετε!" .big smile.
 
Back
Top