Fabarm Team

Κάτσε ρε τι good luck; Θέμα τύχης είναι δηλαδή αν θα βγει καλό ή όχι το l4s ενώ το xlr όχι; Αυτό σε ρωτάω. Έχει κάποιο ελάτωμα το l4s σε σχέση με το xlr που δεν γνωρίζω; Νομίζω ότι στο μόνο που διαφέρουν είναι αυτό το σύστημα με την εσωτερική βίδα που σφίγγει η κάννη στην αποθήκη φυσιγγίων. Διαφέρουν σε κάτι άλλο;
πριν 5 χρονια μου χαλασε το πλυντηριο πιατων ενα siemens το ειχα 20 χρονια πραγματικα εξαιρετικο,Επειδη δεν υπηρχαν ανταλακτικα πηγε αναγκαστικα στην ανακυκλωση, Ρωτησα τον τεχνικο εαν εχει να μου προτεινει κατι σε siemens και μου ειπε παρε αυτο το μοντελο ειναι πολυ καλο και δεν θα εχεις προβλημα Εγω ομως σαν ελληναρας << τα ξερω ολα >> πηρα ενα siemens me 57680979 προγραμματα ,μεχρι και την παπαλαμπρενα επαιζε.Αποτελεσμα στον χρονο επανω φωναξα το service 6 φορες ,κατι πλακετες,κατι φιλτρα ,κατι μπουτον αφης που εκαναν 40 μερες να ερθουν κλπ Μολις εφυγε η εγγυηση πηρα το μοτερ στο χερι,Φωναξα τον τεχνιτη που ειχα ζητησει την γνωμη του και μου ειπε good luck ,το κοστος ηταν.hair. Τελικα αγορασα αυτο που μου ειχε πει απο την αρχη και δεν εχει βγαλει μεχρι στιγμης το παραμικρο
 
πριν 5 χρονια μου χαλασε το πλυντηριο πιατων ενα siemens το ειχα 20 χρονια πραγματικα εξαιρετικο,Επειδη δεν υπηρχαν ανταλακτικα πηγε αναγκαστικα στην ανακυκλωση, Ρωτησα τον τεχνικο εαν εχει να μου προτεινει κατι σε siemens και μου ειπε παρε αυτο το μοντελο ειναι πολυ καλο και δεν θα εχεις προβλημα Εγω ομως σαν ελληναρας << τα ξερω ολα >> πηρα ενα siemens me 57680979 προγραμματα ,μεχρι και την παπαλαμπρενα επαιζε.Αποτελεσμα στον χρονο επανω φωναξα το service 6 φορες ,κατι πλακετες,κατι φιλτρα ,κατι μπουτον αφης που εκαναν 40 μερες να ερθουν κλπ Μολις εφυγε η εγγυηση πηρα το μοτερ στο χερι,Φωναξα τον τεχνιτη που ειχα ζητησει την γνωμη του και μου ειπε good luck ,το κοστος ηταν.hair. Τελικα αγορασα αυτο που μου ειχε πει απο την αρχη και δεν εχει βγαλει μεχρι στιγμης το παραμικρο
Ρε Βαγγέλη το καταλαβαίνω αυτό που λες και σίγουρα εσύ ξέρεις κάτι παραπάνω. Φαντάζομαι εννοείς ότι ειναι πιο δοκιμασμένο και πιο απλό στον μηχανισμό τo XLR. Επίσης καταλαβαίνω ότι για κάποιο λόγο δεν θέλεις να αναφέρεις ποιο ειναι το πρόβλημα με την L4s. Αλλά εφόσον μπαίνεις στην διαδικασία να βοηθήσεις και να προτείνεις ένα μοντέλο αντί άλλου μην κάνεις μισές δουλειές. Πες μας και τον λόγο να μας φύγει η περιέργεια.

Ο λόγος που προτειμώ την l4s είναι ότι θέλω ξύλινη έκδοση. Και η Xlr πλέον δεν βγαίνει ξύλινη. Και ο λόγος που δεν βγαίνει ξύλινη φαντάζομαι είναι ο παραπάνω που ανέφερα με τις πάπιες. Διότι για να χωράει το μπιστόνι στην πάπια χωρίς να ειναι χοντροκομένη αναγκάστικαν και λεπτιναν τα ξύλα με αποτέλεσμα να τα αδυνατίσουν και να σπάνε. Και αυτό ακριβώς προσπάθησαν να διορθώσουν με την l4s για αυτό ειναι και η μόνη έκδοση που βγαίνει με ξύλινα μέρη και όχι συνθετικά που βγαίνει μόνο η xlr.
 
Ρε Βαγγέλη το καταλαβαίνω αυτό που λες και σίγουρα εσύ ξέρεις κάτι παραπάνω. Φαντάζομαι εννοείς ότι ειναι πιο δοκιμασμένο και πιο απλό στον μηχανισμό τo XLR. Επίσης καταλαβαίνω ότι για κάποιο λόγο δεν θέλεις να αναφέρεις ποιο ειναι το πρόβλημα με την L4s. Αλλά εφόσον μπαίνεις στην διαδικασία να βοηθήσεις και να προτείνεις ένα μοντέλο αντί άλλου μην κάνεις μισές δουλειές. Πες μας και τον λόγο να μας φύγει η περιέργεια.

Ο λόγος που προτειμώ την l4s είναι ότι θέλω ξύλινη έκδοση. Και η Xlr πλέον δεν βγαίνει ξύλινη. Και ο λόγος που δεν βγαίνει ξύλινη φαντάζομαι είναι ο παραπάνω που ανέφερα με τις πάπιες. Διότι για να χωράει το μπιστόνι στην πάπια χωρίς να ειναι χοντροκομένη αναγκάστικαν και λεπτιναν τα ξύλα με αποτέλεσμα να τα αδυνατίσουν και να σπάνε. Και αυτό ακριβώς προσπάθησαν να διορθώσουν με την l4s για αυτό ειναι και η μόνη έκδοση που βγαίνει με ξύλινα μέρη και όχι συνθετικά που βγαίνει μόνο η xlr.
Μανώλη παρτην αφού την έχεις καψούρα.Απο αυτά π έχω διαβάσει ένα θεματικό βγάζει που λύνεται πανευκολα και τέλος.Ας μας επιβεβαιώσει και ο Βαγγέλης αν του έχει τύχει l4s.
Θα μου πεις να δώσω τόσα λεφτά για ένα όπλο που θα ξέρω ότι μπορεί να βγάλει προβλήμα?Μπορεί να βγάλει μπορεί και όχι.
Πάντως πολύ ωραίο όπλο αναμφισβήτητα και σηκώνεται στον ώμο πολύ όμορφα.
 
Εγώ θα το ξαναγράψω οτι η xlr είναι κορυφή. Σε ένα όπλο με χαμηλή ανάκρουση, ωραίες τουφεκιές, ωραίο μεγεθος κοντακιού, ωραία σκανδάλη και μηδέν εμπλοκές και προβλήματα τι άλλο να ζητήσεις; Αντε ίσως το εύκολο καθάρισμα.Εχω αγοράσει 2 πιο ακριβά όπλα απ αυτο, αλλά το κρατάω το έχω δανείσει στον πατέρα μου άριστα συντηρημένο και προσεγμένο και δεν πρόκειται να το δώσω.
 
Καλησπερα σε ολους , χρονια πολλα και ολας.

Η φαμπαρμ μου θυμιζει την φιατ στα αυτοκινητα . Ειμαι κατοχος και των δυο με μαλιστα το δευτερο πετρελαιο . Κλαιει η μανα του πελε .

Εκει που σε κα...λωνει σε ριχνει κατι σφαλιαρες και φτου ξανα απο την αρχη . Ειναι σαν την γκομενα που την γουσταρεις και αυτη σε φτυνει . Απλα εσυ κολλάς και με τον καιρο την ψαχνεις ,την γυροφερνεις , πηγαινεις με αλλες αλλα το μυαλο εκει παντα κολλημένο .

Αυτα τα οπλα για μενα εχουν θεμα στα πολλα μαζεμενα φυσιγγια στις μεγαλες γομωσεις . Ολα τα προβληματα πανω εκει μου τα εβγαλε , στα ζόρια .

Εχω σκεφτει να την δωσω 100000000 φορες , την εκανα καινουργια με ολα αυτα που αλλαξα , ε εναρξη χωρις αυτη δεν προκειται να μην κανω.
Μου αφηνει το συναισθημα και την ανεση που δεν νιωθω με αλλα οπλα ( απο τα λιγα που εχω δοκιμασει απο φιλους) , σαν να μου λεει εσυ απλα επωμισε και τα αλλα αστα πανω μου .
 
Εγώ πλέον είμαι μεταξύ fabarm (l4s ή xlr) και winchester sx4, εκτός και αν βρεθεί maxus 1 ή καμιά καρα σουπερ ντουπερ ευκαιριάρα.
Ελαφρύ προβάδισμα τα fabarm λόγω κοντακίου και μεταξύ των fabarm η l4s.
Δηλαδή ακυρώνεται η Μόσμπεργκ 930;
 
Σήμερα επώμισα kalkantzako την Fabarm l4s initial και την Xlr composite και οι δύο 66εκ κάννες. Η l4s με διαφορά πολύ καλύτερο ζύγισμα και μου άρεσε πολύ περισσότερο. Η Xlr σε σχέση με την l4s ήταν πιο βαριά μπροστά και αρκετά πιο αργή στην κίνηση σε σχέση με την l4s. Ήταν τόσο αισθητή η διαφορά που με ξένισε-απώθησε πάρα πολύ η Xlr. Το μόνο που δεν μου άρεσε στην l4s είναι ότι η πάπια της στα σημεία που εφαρμόζει με την βάση του όπλου αλλά και γενικότερα σε όλο τον κορμό της είναι αρκετά λεπτά οπότε φάνηκαν πιο επίφοβα σε χτυπήματα. Εκεί η Xlr φαίνεται πιο στιβαρή αλλά πιστεύω αξίζει το ρίσκο για την l4s μιας και στο ζύγισμα ειναι μέρα με την νύχτα.
 
Σήμερα επώμισα kalkantzako την Fabarm l4s initial και την Xlr composite και οι δύο 66εκ κάννες. Η l4s με διαφορά πολύ καλύτερο ζύγισμα και μου άρεσε πολύ περισσότερο. Η Xlr σε σχέση με την l4s ήταν πιο βαριά μπροστά και αρκετά πιο αργή στην κίνηση σε σχέση με την l4s. Ήταν τόσο αισθητή η διαφορά που με ξένισε-απώθησε πάρα πολύ η Xlr. Το μόνο που δεν μου άρεσε στην l4s είναι ότι η πάπια της στα σημεία που εφαρμόζει με την βάση του όπλου αλλά και γενικότερα σε όλο τον κορμό της είναι αρκετά λεπτά οπότε φάνηκαν πιο επίφοβα σε χτυπήματα. Εκεί η Xlr φαίνεται πιο στιβαρή αλλά πιστεύω αξίζει το ρίσκο για την l4s μιας και στο ζύγισμα ειναι μέρα με την νύχτα.
Η l4s την οποία έχω, έχει λίγο ποιο λεπτή πάπια γιατί δεν δέχεται πιέσεις κατά τον πυροβολισμό. Αυτό γιατί δεν δένει η πάπια την κάννη στο όπλο, αλλά με την πατέντα της fabarm αυτό το κάνει με μια βίδα εσωτερικά της πάπιας. Η πάπια αυτό που κάνει είναι απλά να κρατάς το όπλο για να μη καεί κάποιος από τα αέρια και την θερμοκρασία. Για αυτό θεωρητικά το όπλο πυροβολεί και χωρίς πάπια.
 
Σήμερα επώμισα kalkantzako την Fabarm l4s initial και την Xlr composite και οι δύο 66εκ κάννες. Η l4s με διαφορά πολύ καλύτερο ζύγισμα και μου άρεσε πολύ περισσότερο. Η Xlr σε σχέση με την l4s ήταν πιο βαριά μπροστά και αρκετά πιο αργή στην κίνηση σε σχέση με την l4s. Ήταν τόσο αισθητή η διαφορά που με ξένισε-απώθησε πάρα πολύ η Xlr. Το μόνο που δεν μου άρεσε στην l4s είναι ότι η πάπια της στα σημεία που εφαρμόζει με την βάση του όπλου αλλά και γενικότερα σε όλο τον κορμό της είναι αρκετά λεπτά οπότε φάνηκαν πιο επίφοβα σε χτυπήματα. Εκεί η Xlr φαίνεται πιο στιβαρή αλλά πιστεύω αξίζει το ρίσκο για την l4s μιας και στο ζύγισμα ειναι μέρα με την νύχτα.
Πράγματι είναι καλύτερη. Αν βρω μεταχ. μέχρι 750€ θα την πάρω κι εγώ. Αν θες καινούργιο ο Μανδηλαράς και το vk action την έχουν με παλιά τιμη
 
Back
Top