Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ηλια καλα η κακα σε ολα τα οπλα πρεπει να λεγονται! Καλα εκανες και το αναφερες!
Και το αναφερω γιατι ο φιλος μου ειναι απο τα ατομα που ειναι επιμελης με τα οπλα και δεν προερχοταν το προβλημα απο κακη συντηρηση!
 
καλορίζικο Γιάννη το centro δεν το είχα ποτέ θα ήθελα όμως να το είχα,το έχω κυνηγήσει και μ άρεσε πάρα πολύ
προσωπική μου άποψη κάποια μοντέλα της benelli αφήνουν κάποια μεγαλύτερη ιστορία Μαύρος αετός (1ο μοντέλο)m1,montefeltro,centro κι έπεται η m2
Ιστορία ήτοι πωλήσεις ή καλές εντυπώσεις από του χρήστες;; πχ εργονομία, ζύγισμα;;
 
Ηλια καλα η κακα σε ολα τα οπλα πρεπει να λεγονται! Καλα εκανες και το αναφερες! Προσωπικα σε ολα τα οπλα που εχω γραφω πραγματικα τι συμβαινει (οπως στις franchi 612 που σπανε σιδηροδρομους) για να μπορουμε ολοι να βγαζουμε συμπερασματα..πριν λιγες μερες εριξα με την beretta 304 περιπου 70 φυσιγγια 28 και 24 γρ χωρις καμια εμπλοκη και αυτο για μενα ειναι πολυ θετικο..ειδικα τα 24 αρια δεν περιμενα να τα ριχνει..επισης φιλος που εχει 304 12 χρονια ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΗ και την καθαρισε φετος μετα απο προτροπη μου,μου ειπε οτι ΠΟΤΕ δεν του εκανε εμπλοκη..βεβαια ριχνει περιπου 200 φυσιγγια το χρονο..το οπλο του το ειδα και φρικαρα..γενικα οι benelli φημιζονται για την καλη λειτουργια τους αλλα παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις ειδικα οταν μια εταιρια πουλαει τοσες χιλιαδες οπλα.
Οπλο αεριων και ριχνει απροβληματιστα τα 24 και παλαιας γεννιας;μπραβο!εμενα η 302 αν και σε εξαιρετικη κατασταση διοτι ετυχε να την ξετρυπωσω αχρησιμοποιητη σχεδον ,μου εκανε εμπλοκες στα 28 ....
 
Ιστορία ήτοι πωλήσεις ή καλές εντυπώσεις από του χρήστες;; πχ εργονομία, ζύγισμα;;
όπως τα ρώτησες Πάνο η απάντηση είναι ανάποδα :)
καλό ζύγισμα καλή εργονομία φέρνουν την εύκολη χρήση τις καλές εντυπώσεις και κατά συνέπεια τις καλές πωλήσεις και το πιο καλό ακόμα,που είναι οι λίγες μεταπωλήσεις που επιβεβεβαιώνουν τα προηγούμενα χαρακτηριστικά
επίσης να προσθέσω ότι τα μοντέλα που ανέφερα βγήκαν από την μεγάλη εταιρία benelli καλύπτοντας τις ανάγκες διαφορετικών κυνηγιών και όχι για γενική χρήση
π.χ. ένα μαύρο αετό κάποιος που κυνηγά περισσότερο τρυγόνι φάσσα σπάνια το αλλάζει όπως και την m1 ο κυνηγός του βάλτου...πολλοί βέβαια τα βολεύτηκαν και σε αγριόχοιρο
το centro ξέρω πολλούς λαγάδες που δεν το αλλάζουν όπως και τρυγόνι τσίχλα(καρτέρι)πάλι το ίδιο
το montefeltro σε κυνήγια ελαφριών θηραμάτων και φέρμας είναι αξεπέραστο
υ.σ. τα παραπάνω δεν είναι κανόνας απλά ειναι προσωπικές εμπειρίες διαπιστώσεις και συζητήσεις στα χρόνια που κυνηγάω και αλλάζω όπλα :)
 
Last edited:
Στο club και εγω με μια γριά, το πρώτο αυτογεμες της benelli! Γεννημένη το 1978! Όλα τα νιάτα της τα πέρασε πάνω σε μια ντουλάπα και αργότερα σε ένα πατάρι. Το όπλο είναι στην κυριολεξία καινούργιο με 5 φυσίγγια στο ενεργητικό του. Το είχε ένας παππούς για φύλαξη από τότε. Πρην 4 ώρες γύρισα από την αστυνομία που κάναμε την μεταβίβαση και μόλις τελείωσα το καθάρισμα. Ξέχασα να πω ότι η κάννη είναι sentetiene 2* σταθερό. Και ότι το όπλο είναι η beneli 121 όχι η sl 80 η προηγούμενη. Εδώ είμαστε

















image hosting 5mb
 
Στο club και εγω με μια γριά, το πρώτο αυτογεμες της benelli! Γεννημένη το 1978! Όλα τα νιάτα της τα πέρασε πάνω σε μια ντουλάπα και αργότερα σε ένα πατάρι. Το όπλο είναι στην κυριολεξία καινούργιο με 5 φυσίγγια στο ενεργητικό του. Το είχε ένας παππούς για φύλαξη από τότε. Πρην 4 ώρες γύρισα από την αστυνομία που κάναμε την μεταβίβαση και μόλις τελείωσα το καθάρισμα. Ξέχασα να πω ότι η κάννη είναι sentetiene 2* σταθερό. Και ότι το όπλο είναι η beneli 121 όχι η sl 80 η προηγούμενη. Εδώ είμαστε

















image hosting 5mb
.shake hands..shake hands..shake hands..shake hands.
η κανη ειναι ολα τα λεφτα.καλοτουφεκο και να ξερεις οτι εισαι πολυ τυχερος.σπανιο οπλο.αυτη η κανη με το τσοκαρισμα που εχεις ειναι φασοκανη μπασιματοτσιχλοκανη και αν δουλεψεις και τα σωστα φυσιγγια πας ανετα και σε περασματα.απο τις καλυτερες αγορες που θα μπορουσες να κανεις.πολλα μπραβο.καλα ρε φιλε που το ειχε ο μπαρμπας και ειναι ετσι σε γυαλα?
 
Last edited:
Γιάννη και Μύρο καλοριζικα τα μπενελικα σας!!!καλές τουφεκιες και καλά κυνήγια!!:)
Γιαννη την centro την έχει ένας γνωστός μου από Ζάκυνθο κ την αγόρασε μόλις κυκλοφορησε..Έχει ρίξει του κόσμου τις τουφεκιες κ το μόνο(ασήμαντο)ήταν ότι σε μια φάση δεν χτύπαγε τα καψουλια..Άλλαξε βελόνα κ ελατήριο και όλα μέλι γάλα..
ΥΓ Την αγόρασε καποτε κ ένας από δω (το πρώτο του όπλο)Και μου λέει άστα τι έπαθα δεν μπορώ να πετύχω κότσυφα στα καθιστά κ θα την δωσω..
Μα είσαι σίγουρος ότι φταίει το όπλο του λέω??
Ναι Ναι μου λέει..
Την πούλησε όντως..Βλέπω τον αγοραστή κ του λέω εντάξει το όπλο?Μια χαρά μου λέει πετυχαινω τις μπεκάτσες με κλειστά μάτια...very funny..very funny..very funny..very funny.
 
.shake hands..shake hands..shake hands..shake hands.
η κανη ειναι ολα τα λεφτα.καλοτουφεκο και να ξερεις οτι εισαι πολυ τυχερος.σπανιο οπλο.αυτη η κανη με το τσοκαρισμα που εχεις ειναι φασοκανη μπασιματοτσιχλοκανη και αν δουλεψεις και τα σωστα φυσιγγια πας ανετα και σε περασματα.απο τις καλυτερες αγορες που θα μπορουσες να κανεις.πολλα μπραβο.καλα ρε φιλε που το ειχε ο μπαρμπας και ειναι ετσι σε γυαλα?
Μέσα στα λάδια ήτανε Ευριπίδη στην κούτα της
 
Στο club και εγω με μια γριά, το πρώτο αυτογεμες της benelli! Γεννημένη το 1978! Όλα τα νιάτα της τα πέρασε πάνω σε μια ντουλάπα και αργότερα σε ένα πατάρι. Το όπλο είναι στην κυριολεξία καινούργιο με 5 φυσίγγια στο ενεργητικό του. Το είχε ένας παππούς για φύλαξη από τότε. Πρην 4 ώρες γύρισα από την αστυνομία που κάναμε την μεταβίβαση και μόλις τελείωσα το καθάρισμα. Ξέχασα να πω ότι η κάννη είναι sentetiene 2* σταθερό. Και ότι το όπλο είναι η beneli 121 όχι η sl 80 η προηγούμενη. Εδώ είμαστε

















image hosting 5mb
Καλορίζικο Μύρο και καλοντούφεκο!
Απο τις συλλεκτικές πλέον BENELLI που η άψογη κατάσταση που βρίσκεται (σπανιότατο για BENELLI της ηλικίας της) ανεβάζει την αξία της (όχι μόνο τη χρηματική)...
 
Στο club και εγω με μια γριά, το πρώτο αυτογεμες της benelli! Γεννημένη το 1978! Όλα τα νιάτα της τα πέρασε πάνω σε μια ντουλάπα και αργότερα σε ένα πατάρι. Το όπλο είναι στην κυριολεξία καινούργιο με 5 φυσίγγια στο ενεργητικό του. Το είχε ένας παππούς για φύλαξη από τότε. Πρην 4 ώρες γύρισα από την αστυνομία που κάναμε την μεταβίβαση και μόλις τελείωσα το καθάρισμα. Ξέχασα να πω ότι η κάννη είναι sentetiene 2* σταθερό. Και ότι το όπλο είναι η beneli 121 όχι η sl 80 η προηγούμενη. Εδώ είμαστε

















image hosting 5mb
Μύρο, καλορίζικο. Ωραίο τουφέκι. Πολύ καλή ευκαιρία που το πέτυχες ουσιαστικά καινούργιο! Να το χαρείς σου εύχομαι, με πολλούς λαγούς και φάσσες!!!
 
καλορίζικο Γιάννη το centro δεν το είχα ποτέ θα ήθελα όμως να το είχα,το έχω κυνηγήσει και μ άρεσε πάρα πολύ
προσωπική μου άποψη κάποια μοντέλα της benelli αφήνουν κάποια μεγαλύτερη ιστορία Μαύρος αετός (1ο μοντέλο)m1,montefeltro,centro κι έπεται η m2
με διαφορα το καλυτερο οπλο που εχει βγαλει η Benelli σε εργονομια αξιοπιστια ομορφια φονικοτητα βλητικες επιδοσεις είναι η Supersport , ακομα καλυτερη η Cordoba , εμενα μου αρεσει ακομα πιο πολύ η Vinci supersport
 
με διαφορα το καλυτερο οπλο που εχει βγαλει η Benelli σε εργονομια αξιοπιστια ομορφια φονικοτητα βλητικες επιδοσεις είναι η Supersport , ακομα καλυτερη η Cordoba , εμενα μου αρεσει ακομα πιο πολύ η Vinci supersport
Αυτή η Cordoba η performance μου έχει ανάψει φωτιές Δημήτρη την λιγουρεύομαι κάτι χρονάκια αλλά και τα τρία χιλιαρικακια δεν είναι και λιγα. Την έπιασα πριν λίγο καιρό σε μια έκθεση που είχα πάει σε 12αρι και 20αρι και ξαναφουντωσε ο έρωτας, έχω πει ότι δεν θα ξαναπάρω όπλο αλλά γιαυτην θα την κάνω την αμαρτια. .yelling. .buy buy.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top