Σημαδεύοντας την επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Last edited:
Λόγω επικαιρότητας επικειμένων εκλογών:

Ολοι των κυνηγών θυμούνται την απαγόρευση εξόδου κατά την διάρκεια του λοκντάουν με τον κορωνοϊό.

Πόσοι των κυνηγών όμως θυμούνται την παρθενογέννηση της μακεδονικής γλώσσας και εθνότητας;;

ΥΓ:... χεχεχε <= χαιρέκακο γελάκι.....👹
topic.
 
Λόγω επικαιρότητας επικειμένων εκλογών:

Ολοι των κυνηγών θυμούνται την απαγόρευση εξόδου κατά την διάρκεια του λοκντάουν με τον κορωνοϊό.

Πόσοι των κυνηγών όμως θυμούνται την παρθενογέννηση της μακεδονικής γλώσσας και εθνότητας;;

ΥΓ:... χεχεχε <= χαιρέκακο γελάκι.....👹
topic.
Δεν μπαίνουν στην παλάντζα αυτά, Θεόδωρε.
Εγώ θα ήθελα να ακούσω,τί έχουμε να προτείνουμε (διεκδικήσεις-προτάσεις) εμείς ως κυνηγοί,στην <<ηγεσία>>μας,για τις επερχόμενες εκλογές και τη νέα κυνηγετική περίοδο.
 
Δεν μπαίνουν στην παλάντζα αυτά, Θεόδωρε.
Εγώ θα ήθελα να ακούσω,τί έχουμε να προτείνουμε (διεκδικήσεις-προτάσεις) εμείς ως κυνηγοί,στην <<ηγεσία>>μας,για τις επερχόμενες εκλογές και τη νέα κυνηγετική περίοδο.
ΚΕΚΑ αλλά ΜΟΝΟ με @Alex37 πρόεδρο!
Μιλάω σοβαρά!
 
ΚΕΚΑ αλλά ΜΟΝΟ με @Alex37 πρόεδρο!
Μιλάω σοβαρά!
Για μένα, δεν είναι η λύση το κόμμα.
Όχι γιατί είμαι κατά, αλλά γιατί το θεωρώ ανέφικτο.
Το κυριότερο είναι,να αυξηθεί ο αριθμός των αδειών,ως μοχλός πίεσης,στην εκάστοτε κυβέρνηση, μιας και οι πολιτικοί,μετράνε αριθμούς και ψήφους.
Σκέψου ότι από 350.000 άδειες φτάσαμε στις 140.000.

Όσο για τον @Alex37 αν κανονίζει δύο -τρία κυνηγετικά rock-metal live τη χρονιά, μέσα κι εγώ!
 
Ωραία νέα για τους ισοβίτες. Επιτέλους ο εισαγγελέας τους φρόντισε, φρέσκια ...σέλα για καβάλα

Οριστικά στη φυλακή 27χρονος αλλοδαπός που ασελγούσε σε 8χρονο προσφυγόπουλο σε δομή φιλοξενίας​

https://www.in.gr/2023/01/13/greece...-se-8xrono-prosfygopoulo-se-domi-filoksenias/
 
Για μένα, δεν είναι η λύση το κόμμα.
Όχι γιατί είμαι κατά, αλλά γιατί το θεωρώ ανέφικτο.
Το κυριότερο είναι,να αυξηθεί ο αριθμός των αδειών,ως μοχλός πίεσης,στην εκάστοτε κυβέρνηση, μιας και οι πολιτικοί,μετράνε αριθμούς και ψήφους.
Σκέψου ότι από 350.000 άδειες φτάσαμε στις 140.000.

Όσο για τον @Alex37 αν κανονίζει δύο -τρία κυνηγετικά rock-metal live τη χρονιά, μέσα κι εγώ!
Ανέφικτο όχι δεν είναι. Μόνο όταν φανείς σε εκλογικό αποτέλεσμα σε υπολογίζουν. Και 500.000 άδειες να βγάλουμε αν δίνουμε εξουσία στους ίδιους θα μας έχουν χ€σμενους. Τώρα αν το κεκα μας πουλήσει είναι άλλο θέμα. Γνώμη μου.
 
Είναι όπως τα ολυμπιακά ακίνητα που τα χρυσοπληρώσαμε,για να πάνε να τα ξεβρακώσουν ορισμένοι και να καταντήσουν πάλι γιαπιά
Γιατί δεν δίνουν την σωρό στον Κοκλώνη για ταφή σόου που πήρε και 10.000.000€...
 
Εσείς πόσα θα δίνατε για ένα σκούφο όπως αυτό της φώτο ;
Κι'όμως ,υπάρχουν πολλοί που δίνουν 300-400 ευρώ για ένα
σκούφο (όχι απαραίτητα πλούσιοι ) στίς σημερινές δύσκολες εποχές
πού ζούμε .Σκούφους , φανελάκια ,σωβρακάκια ,παπουτσάκια , τσαντούλες €2000
κλπ κλπ κλπ . Γιατί τα δίνουν καί γιατί ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι τους προσθέτουν στην συνολική τους
εικόνα είναι μια συζήτηση που χρειάζεται θάρρος ,ρεαλισμό καί αυτογνωσία .....

https://www.mytheresa.com/euro_en/t...targeting&utm_campaign=euro_criteo_en&slink=1
 
Γενικότερα , η αισθητική πλευρά του χρηστικού για άλλους είναι αδιάφορη και περιττή και για άλλους είναι το αλάτι που νοστιμίζει το φαγητό τους . Εδώ όμως πρόκειται για επιταγές της μόδας οπότε fashion look , fashion victim .... αλλιώς τι θα ' κανε η μόδα ;
 
Εσείς πόσα θα δίνατε για ένα σκούφο όπως αυτό της φώτο ;
Κι'όμως ,υπάρχουν πολλοί που δίνουν 300-400 ευρώ για ένα
σκούφο (όχι απαραίτητα πλούσιοι ) στίς σημερινές δύσκολες εποχές
πού ζούμε .Σκούφους , φανελάκια ,σωβρακάκια ,παπουτσάκια , τσαντούλες €2000
κλπ κλπ κλπ . Γιατί τα δίνουν καί γιατί ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι τους προσθέτουν στην συνολική τους
εικόνα είναι μια συζήτηση που χρειάζεται θάρρος ,ρεαλισμό καί αυτογνωσία .....

https://www.mytheresa.com/euro_en/t...targeting&utm_campaign=euro_criteo_en&slink=1
Το να έχει τόσο χρήμα κάποιος και να μην του είναι τίποτα, να αγοράσει ένα σκούφο 400 ευρώ το καταλαβαίνω και μεγεια του με χαρά του ο άνθρωπος. Τώρα να τα δώσει κάποιος που θα τον πονέσει και θα τον δυσκολέψει να βγάλει τον μήνα του, αυτή η αγορά, μόνο και μόνο γιατί νομίζει ότι παίρνει αξία ως άνθρωπος από ένα ταμπελακι μιας εταιρείας, τότε μιλάμε για UFO με σκοUFO 🤣
 
Το να έχει τόσο χρήμα κάποιος και να μην του είναι τίποτα, να αγοράσει ένα σκούφο 400 ευρώ το καταλαβαίνω και μεγεια του με χαρά του ο άνθρωπος. Τώρα να τα δώσει κάποιος που θα τον πονέσει και θα τον δυσκολέψει να βγάλει τον μήνα του, αυτή η αγορά, μόνο και μόνο γιατί νομίζει ότι παίρνει αξία ως άνθρωπος από ένα ταμπελακι μιας εταιρείας, τότε μιλάμε για UFO με σκοUFO 🤣
Άσε Κώστα , για κάθε προιόν υπάρχει και ένας αγοραστής και όλοι θύματα της ίδιας ιδεολογίας είμαστε ' για ρίξε μια ματιά στα άρβυλα και στα μποτάκια ....
 
Άσε Κώστα , για κάθε προιόν υπάρχει και ένας αγοραστής και όλοι θύματα της ίδιας ιδεολογίας είμαστε ' για ρίξε μια ματιά στα άρβυλα και στα μποτάκια ....
Αυτό μου το λέει και η γυναίκα μου. Αρβύλες 250€; Μα ναι! Γιατί, οι γυναικείες μπότες των 300 ευρώ τι έχουν πάνω τους από τεχνολογία; Gore tex? Vibram? Μόνωση; ΟΧΙ τίποτα από αυτά. Τις φοράνε και πάνε για καφέ. Ε εμείς φοράμε τις αρβύλες μας και πάμε με αυτές εκεί που δεν πάει ο περισσότερος κόσμος και μας κρατάνε ζεστούς, ασφαλείς και στεγνους. Κάτι που οι γυναικείες μπότες των 300-400 ευρώ ούτε κατά διάνοια δεν προσφέρουν, πέρα από ομορφιά. Για μένα δεν είναι θέμα prestige το καλό αρβυλο. Τις μέρες τις έναρξης που υπάρχει ζέστη και καλές συνθήκες πάω και με αρβυλο εργασίας. Τον χειμώνα όμως;
 
Αυτό μου το λέει και η γυναίκα μου. Αρβύλες 250€; Μα ναι! Γιατί, οι γυναικείες μπότες των 300 ευρώ τι έχουν πάνω τους από τεχνολογία; Gore tex? Vibram? Μόνωση; ΟΧΙ τίποτα από αυτά. Τις φοράνε και πάνε για καφέ. Ε εμείς φοράμε τις αρβύλες μας και πάμε με αυτές εκεί που δεν πάει ο περισσότερος κόσμος και μας κρατάνε ζεστούς, ασφαλείς και στεγνους. Κάτι που οι γυναικείες μπότες των 300-400 ευρώ ούτε κατά διάνοια δεν προσφέρουν, πέρα από ομορφιά. Για μένα δεν είναι θέμα prestige το καλό αρβυλο. Τις μέρες τις έναρξης που υπάρχει ζέστη και καλές συνθήκες πάω και με αρβυλο εργασίας. Τον χειμώνα όμως;
Και κείνες μπορεί να 'χουν πολύ καλό δέρμα , να 'ναι χειροποίητες και να κρατάνε μια ζωή , εκτός από το να είναι όμορφες . Δε μου λες , ανάλατα τρως ;
 
Και κείνες μπορεί να 'χουν πολύ καλό δέρμα , να 'ναι χειροποίητες και να κρατάνε μια ζωή , εκτός από το να είναι όμορφες . Δε μου λες , ανάλατα τρως ;
Κάποτε αλάτι δεν έβαζα πουθενά και από το πα`ι'δακι έτρωγα μόνο το στρογγυλό καθαρό κρέας, το λίπος το άφηνα. Τώρα... Άμα δεν έχει λίπος δεν το θέλω το φαγητό :p και αλάτι φουλ! Χειροποίητα είναι μόνο τα στιβάνια!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top