Σκέφτομαι να αγοράσω...

Η Ρεμινγκτον είναι Ρεμίνγτον και στα όπλα και στα πυρομαχικά
Στα όπλα παρόλο που την γουστάρω και το έχω γράψει πολλές φορές,δυστυχώς είναι λαχείο
Εκεί που πονάει εξακολουθεί να μην το το διορθώνει
 
Η Ρεμινγκτον είναι Ρεμίνγτον και στα όπλα και στα πυρομαχικά
Η Ρεμιγκτον ήταν μια φορά στα χρόνια του προπαπου μας που δεν υπήρχαν πολλά φυσιγγια και όπλα και οι χωρικοί νόμιζαν ότι ότι ερχόταν από μακρυά έπαιρνε αξία στη διαδρομή οι berettes και τα nsi φυσιγγια πλέον κυριαρχούν το lepre δεν το πιάνει κανένα Remington στη διάτρηση ούτε τις 391 optima καμία Remi σε κάνη και αξιοπιστία μηχανισμού
 
Δεν ειχα ποτε remington Γιωργο. Απλα γραφω οτι ακουω απο κατοχους. Δεν εχω ιδια γνωμη.
Η 1100 έφτιαξε τον θρύλο της τουφεκιάς της Remington και γι'αυτό αναφέρεται συνέχεια
Η 11-87 η premier που είχα η αποθήκη ήταν ανοξείδωτη όπως και το δαχτυλίδι, και πολύ μικρό σε μέγεθος F200295.jpg
 
Δεν ειχα ποτε remington Γιωργο. Απλα γραφω οτι ακουω απο κατοχους. Δεν εχω ιδια γνωμη.
Για εμένα τα καλύτερα όπλα που έβγαλε η Rem ασχέτως προβλημάτων είναι τα 1100 1187 και οι παραλλαγές τους.
Το μόνο μείον ότι είναι βαριά και πλέον άλλης εποχής.
 
Η Ρεμιγκτον ήταν μια φορά στα χρόνια του προπαπου μας που δεν υπήρχαν πολλά φυσιγγια και όπλα και οι χωρικοί νόμιζαν ότι ότι ερχόταν από μακρυά έπαιρνε αξία στη διαδρομή οι berettes και τα nsi φυσιγγια πλέον κυριαρχούν το lepre δεν το πιάνει κανένα Remington στη διάτρηση ούτε τις 391 optima καμία Remi σε κάνη και αξιοπιστία μηχανισμού
Καλα...αμα συγκρινουμε την 1100 G3 που εχω θα δεις αν την πιανει και αν την αφηνει πισω...οσο για το lepre αστο Σταυρο, καποτε ηταν καλο, πλεον ειναι για το Πασχα.

Χιλιες φορες percorso και long distance που ειναι φυσιγγαρες για λαγο, ειδικα το 3/5.

Το remington nitro magnum συνεχιζει να ειναι το κορυφαιο εμπορικο φυσιγγι, δεν πιανεται σε συγκεντρωση και διατρηση απο κανενα.
 
Καλα...αμα συγκρινουμε την 1100 G3 που εχω θα δεις αν την πιανει και αν την αφηνει πισω...οσο για το lepre αστο Σταυρο, καποτε ηταν καλο, πλεον ειναι για το Πασχα.

Χιλιες φορες percorso και long distance που ειναι φυσιγγαρες για λαγο, ειδικα το 3/5.

Το remington nitro magnum συνεχιζει να ειναι το κορυφαιο εμπορικο φυσιγγι, δεν πιανεται σε συγκεντρωση και διατρηση απο κανενα.
Αυτό το lepre, το έριξα '97-'98 στο λαγό.Καθονταν τα σκάγια σαν τσιμπούρια. Ο,τι χειρότερο έχω ρίξει . Αργότερα,δεν έτυχε και δεν επιδίωξα να δω τι και πώς,.
 
View attachment 62204
View attachment 62205

H απάντηση είναι ότι δεν μπορεί να τις καθαρίσει κανένας, γιατί απλά δεν υπάρχει πρόσβαση ή είναι εξαιρετικά δύσκολη και ίσως γίνεται με ειδικά εργαλεία.
Έγραψα ότι ο φίλος μου, καθαρίζει τις φωλιές των πιστονιων με βουρτσακι από 9mm πιστολιού, δεν με παρακολουθεις ;)
 
Έγραψα ότι ο φίλος μου, καθαρίζει τις φωλιές των πιστονιων με βουρτσακι από 9mm πιστολιού, δεν με παρακολουθεις ;)
Κι εγώ τέτοιο σετάκι είχα αγοράσει. Συν ειδικά Άλεν για αμερικάνικες βίδες, συν γαλλικά κλειδιά γιατί δεν βρήκα αμερικάνικα, συν κόλλες σπειρωμάτων, συν συν συν🤣🤣🤣🤣🤣😉
 
Κι εγώ τέτοιο σετάκι είχα αγοράσει. Συν ειδικά Άλεν για αμερικάνικες βίδες, συν γαλλικά κλειδιά γιατί δεν βρήκα αμερικάνικα, συν κόλλες σπειρωμάτων, συν συν συν🤣🤣🤣🤣🤣😉
Η μαγεία της ρεμιγκντοΝ. Τώρα μπορεί να μην έχεις Ρεμί ΑΛΛΆ σου έμεινε μια εργαλειοθήκη και η γνώσεις μηχανολογίας για πάσαΝ χρήσηΝ! Με Ν που οξυγονωνει τον εγκέφαλοΝ για να βρίσκει λύσεις στα μηχανολογικάΝ προβλήματαΝ 😝
 
Αυτό το lepre, το έριξα '97-'98 στο λαγό.Καθονταν τα σκάγια σαν τσιμπούρια. Ο,τι χειρότερο έχω ρίξει . Αργότερα,δεν έτυχε και δεν επιδίωξα να δω τι και πώς,.
Δεν το δοκιμασα ποτε μου στο λαγο φιλε,γιατι ειχα ριξει δυο σε χαρτονι να δω συγκεντρωση και μετα σε τενεκε, στον τενεκε εριξα κλαμα🤣🤣🤣 ουτε νο6 να ηταν...

Ενας μπαρμπας μου επινε νερο στο ονομα του αλλα εγω μ'αυτα που ειδα του εριξα κοκκινη καρτα με τη μια.
 
Η Ρεμιγκτον ήταν μια φορά στα χρόνια του προπαπου μας που δεν υπήρχαν πολλά φυσιγγια και όπλα και οι χωρικοί νόμιζαν ότι ότι ερχόταν από μακρυά έπαιρνε αξία στη διαδρομή οι berettes και τα nsi φυσιγγια πλέον κυριαρχούν το lepre δεν το πιάνει κανένα Remington στη διάτρηση ούτε τις 391 optima καμία Remi σε κάνη και αξιοπιστία μηχανισμού
Η μπενελι είναι η κορυφή της αξιοπιστίας η Ρεμινγκτον της βλητικής απόδοσης και η Μπερέτα η καλύτερη στο μέσο όρο χωρίς αποκλειστικά να ξεπερνάει καμία από της δύο που ανέφερα στα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά ούτε τη ρεμι βλητικα ούτε τη μπενελι σε αξιοπιστία..Και τη σταθερότητα των Ρεμίνγκτον δύσκολα την βρίσκεις σε φυσίγγια.Τωρα ο κάθε ένας έχει την άποψη του και σεβαστή.
 
Στα όπλα παρόλο που την γουστάρω και το έχω γράψει πολλές φορές,δυστυχώς είναι λαχείο
Εκεί που πονάει εξακολουθεί να μην το το διορθώνει
Εάν τη λύσεις και κανείς λείανση σε κάποια σημεία λύνεις πολλά προβλήματα.
 
Back
Top