Βλητικές δοκιμές Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ πίστευα θέλουν 50/50 τα εδαφοβια.

Λαγό & αγριόχοιρο δεν κυνηγάω , αλλα στο κουνέλι δεν έχω θέμα με το δικό μου το V.C που είναι κλασικό τουφέκι του φτερού ( σε Cal.16 όμως! )...

IMG_20210910_084044.jpg
 
πες οτι τουφεκας ενα λαγο καταφατσα!! που θα ερεπε να σημαδεψεις αν ηταν 50/50 που λες ?
Κεφάλι/λαιμό;;;; Αν κ σπάνια διαλέγουμε σημείο έτσι όπως τους περνάνε τα σκυλιά.. Πάνω στο σώμα του ρίχνουμε κ όπου τον πάρουν τα σκάγια.
 
Κεφάλι/λαιμό;;;; Αν κ σπάνια διαλέγουμε σημείο έτσι όπως τους περνάνε τα σκυλιά.. Πάνω στο σώμα του ρίχνουμε κ όπου τον πάρουν τα σκάγια.
με το τουφεκι που ψηλοτουφεκαει για καταφατσα παντα ! πρεπει στα αυτια !!!! :oops: αλιως τις βλεπεις και σκανε μπροστα του με 50/50 θα επρεπε η κανη σου να καληπτε ολλο τον λαγο ,
 
με το τουφεκι που ψηλοτουφεκαει για καταφατσα παντα ! πρεπει στα αυτια !!!! :oops: αλιως τις βλεπεις και σκανε μπροστα του με 50/50 θα επρεπε η κανη σου να καληπτε ολλο τον λαγο ,
Αν τον σημαδεψω εγώ πχ στα αυτιά το πιθανότερο να περάσει η μπούκα που λέμε από πάνω του και αν τον αρπάξει κάποιο περιφερειακό σκάγι. Το πως σημαδεύει ο κάθε ένας είναι ξεχωριστό. Αλλος βάζει το στόχαστρο πάνω στο θήραμα κι άλλος τοποθετει το θήραμα πάνω απ το στόχαστρο να κάθεται πάνω στην ακίδα δηλαδή.. Όπως βολεύει τον καθένα.
 
Αν τον σημαδεψω εγώ πχ στα αυτιά το πιθανότερο να περάσει η μπούκα που λέμε από πάνω του και αν τον αρπάξει κάποιο περιφερειακό σκάγι. Το πως σημαδεύει ο κάθε ένας είναι ξεχωριστό. Αλλος βάζει το στόχαστρο πάνω στο θήραμα κι άλλος τοποθετει το θήραμα πάνω απ το στόχαστρο να κάθεται πάνω στην ακίδα δηλαδή.. Όπως βολεύει τον καθένα.
Δεν είναι έτσι είναι ανάλογα πως πάει ο λαγος αν σου ερχετε στο πόστο η αν απομακρύνετε η αν περνάει πλάι εκεί έχει διαφορά το πόδια κεφάλι
 
Όχι Παναγιώτη είναι ειδικά για τον αυλο τον δικό μου. Το μόνο που σκέφτομαι είναι να έχεις γίνει λάθος στο τύπωμα καί να είναι και τα δύο το ίδιο. Θα δείξει και στην δοκιμη στα 55 και στην μέτρηση με παχυμετρο
Ρε φίλε τσάμπα κάνεις δοκιμές. Αφου εισαι κιλερ.
24/25 με σφιχτό κικς για πλάκα.
Τι ψαχνεις, το 1% απόδοση παραπάνω? .hair.
 
Εγώ πίστευα θέλουν 50/50 τα εδαφοβια.
Γιάννη αν έχει όρεξη κανένας να μας αναλύσει τι χρειάζονται τα εδαφόβια θα είχαμε πουλήσει όλοι τα όπλα μας και θα παίρναμε ένα με κοντάκι με 50 ρυθμίσεις.
Δεν θα κάναμε άλλη δουλειά.
Σε κάθε κλαμπάνι θα βγάζαμε το κατσαβίδι από την τσέπη και θα αλλάζαμε κλίσεις.

Μια χαρά είναι, ρίξτο και βλέπεις.
 
View attachment 55089καλησπέρα συνάδελφοι.. Μια γρήγορη ντουφεκια καθώς έφευγα απ το κυνηγοτοπο.. Νούμερο 0 (απορώ πως βρέθηκε στην αρμαθα) 40 γραμμάρια της nsi.. Απόσταση γύρω στα 15 μέτρα.. Σταθερό όπλο.. Σημαδευα τη χαρτοπετσέτα που έχει 12 σκάγια πάνω της. Το παιδί που κυνηγούσαμε παρέα μου είπε πως ψιλοτουφεκαει το όπλο, εγώ μια χαρά τη βλέπω.. Τα φώτα σας..
Ψιλό τουφεκαει είναι η αλήθεια είσαι στο 70/30 ,αλλά προσωπικά έτσι το θέλω...... Άντε 60/40!!!!
 
Αν τον σημαδεψω εγώ πχ στα αυτιά το πιθανότερο να περάσει η μπούκα που λέμε από πάνω του και αν τον αρπάξει κάποιο περιφερειακό σκάγι. Το πως σημαδεύει ο κάθε ένας είναι ξεχωριστό. Αλλος βάζει το στόχαστρο πάνω στο θήραμα κι άλλος τοποθετει το θήραμα πάνω απ το στόχαστρο να κάθεται πάνω στην ακίδα δηλαδή.. Όπως βολεύει τον καθένα.
Επειδή είδα τώρα ότι πρόκειται για κυνήγι λαγού δεν κάνει η ρύθμιση που έχει το κοντάκι πρέπει να το κατεβάσεις!!!
 
Επειδή είδα τώρα ότι πρόκειται για κυνήγι λαγού δεν κάνει η ρύθμιση που έχει το κοντάκι πρέπει να το κατεβάσεις!!!
Γουρούνια κυνηγάω και λίγο λαγο και φτερωτά.. Κατά κύριο λόγο γουρούνια. Πρόσφατα πήρα το όπλο.. Αλλαξα τη φλατζα έβαλα τη c και ρίχνει καπως έτσι που βλέπεται. Εγώ το θεώρησα καλή νρουφεκια και να μη μπλέξω με μεγαλύτερα σκοπευτρα κλπ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top