Καθαρισμός

Παιδια δοκιμασε κανενας για καθαρισμα καννης αφρο;
Έχω δοκιμάσει κάνει όντως δουλειά ειδικά σε κανες με μολυβδωσεις από φυσίγγια διασποράς.....το βάζεις,το αφήνεις κάνα εικοσαλεπτο και μετά το καθαρίζεις..... και εγώ δεν περίμενα τέτοιο αποτέλεσμα
 
Έχω δοκιμάσει κάνει όντως δουλειά ειδικά σε κανες με μολυβδωσεις από φυσίγγια διασποράς.....το βάζεις,το αφήνεις κάνα εικοσαλεπτο και μετά το καθαρίζεις..... και εγώ δεν περίμενα τέτοιο αποτέλεσμα
Ωραια να ξερω να το προτιμησω αν ειναι
 
Έχω δοκιμάσει κάνει όντως δουλειά ειδικά σε κανες με μολυβδωσεις από φυσίγγια διασποράς.....το βάζεις,το αφήνεις κάνα εικοσαλεπτο και μετά το καθαρίζεις..... και εγώ δεν περίμενα τέτοιο αποτέλεσμα
Σατανά !!!! :)
Θα το πάρω δώρο στον ξάδερφό μου.

https://www.ehunter.gr/general-nano-protection-bore-cleaning-foam-200-ml-p-5507.html
 
Last edited:
Εγώ δεν είχα δοκιμάσει..... κάποια στιγμή είχε πάρει το ζευγάρι μου.... έτσι μία μέρα που είχαμε γυρίσει μετά από ομίχλη μέσα Οκτώβρη από τις αρχικές αναγνωριστικές για μπεκάτσα είπαμε να καθαρίσουμε τα όπλα μέχρι να τηγανιστουν τα λουκάνικα..... βάλτε αφρό.... αφήστε τις κάννες όρθιες κάπου και μετά από ένα 25 λεπτο περάστε την βούρτσα και μετά πανακια...... για να πω την αλήθεια δεν περίμενα να καθαρίσει έτσι τις μολυβδωσεις..... έλεγα θα τρίβω πάλι με το δράπανο το σύρμα κατσαρόλας και την καθαρή βενζίνη.....
 
Πάει το γιλέκο‼️
Ειναι διπλης οψης. Τωρα το φορεσα αναποδα. Την τριτη που θα παω εχει διπλα ενα ζαχαροπλαστειο που εχει και γαμω τα γαλακτομπουρεκα. Μπορει να στριψω κατα κει. Νομιζω ενα ταψακι ειναι οτι πρεπει να απαλυνω την πικρα μου
 
Στο 7:50 και μετά...
Το καλό είναι ότι ο αφρος πιάνει καλυτερα τα τοιχώματα της καννης χωρίς να αφήνει καποια επιφάνεια ακάλυπτη....
Αλλά ακόμα κ αν κάνει ότι υπόσχεται προσωπικά δεν τον θεωρώ απαραίτητο....

Αυτη η μαυριλα που βγαινει δεν ειναι καταλοιπα. Το περισσοτερο ειναι απο το χαλκο της βουρτσας.
 
Τωρα ειδα στο σαιτ του οτι ταχει μιση τιμη. Τριτη απογευμα θα φορτωσω. Θα παρω τον αφρο για την καννη και ενα μπαλιστολ σπρευ
Αφού έβαλα λινκ πιο πάνω (μισή τιμή), εγώ το παράγγειλα. Η κάνη του ξαδέρφου μου είναι ψιλοκώλος. Θα δω αν κάνει δουλειά.
Σιγά μην βάλω hoppes στον παλιοσιδερά αχαχα
 
Αυτη η μαυριλα που βγαινει δεν ειναι καταλοιπα. Το περισσοτερο ειναι απο το χαλκο της βουρτσας.
Και οι βούρτσες θέλουν καθαρισμα γιατί ότι μαυρίλα κ βρωμιά υπάρχει στην κάννη μένει πανω,ειδικά στις βούρτσες με πυκνες τρίχες είναι εντονότερο........
Αν εννοείς ότι ο χαλκός από μόνος του "παραγει" μαυρίλα κ λερώνει αυτό δεν το έχω προσεξει.......
 
Back
Top