Λάδια καθαρισμού και συντήρησης

View attachment 51596View attachment 51597

Κανει αυτό το λαδι για τη ραπτομηχανή μου;.... Τη μπενελα;... Εχω βέβαια το εργοστασιακο απλα το βρηκα και ειπα να ρωτήσω
Για καθαρισμό δεν νομίζω αλλά για λίπανση σε κινητά μέρη γιατί όχι;
 
Για ηπιο καθαρισμο νομιζω κανει. Θα μαλακωσει τη μουργα. Οχι για μολυβδωσεις τοσο πολυ, αν και με πολυ τριψιμο με ατσαλομαλο......
Παρε ενα σπρευ ballistol Ανδρέα μολις μπορεσεις να το δοκιμασεις. Κανει για πασα νοσο και πασα μαλακια. Κανει καλη δουλιτσα.
 
View attachment 51596View attachment 51597

Κανει αυτό το λαδι για τη ραπτομηχανή μου;.... Τη μπενελα;... Εχω βέβαια το εργοστασιακο απλα το βρηκα και ειπα να ρωτήσω
Εγώ θα το έβαζα.
Και παλιότερα είχε συζητηθεί και δεν θυμάμαι να υπήρχε αντίρρηση.

 
View attachment 51596View attachment 51597

Κανει αυτό το λαδι για τη ραπτομηχανή μου;.... Τη μπενελα;... Εχω βέβαια το εργοστασιακο απλα το βρηκα και ειπα να ρωτήσω

Τα λάδια του ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ φαίνεται να αξίζουν τα λεφτά τους. Αν βρεις το μπλε (SUPER), γράφει "και για πυροβόλα όπλα" πάρτο, κόστος 2,5 - 3 ευρώ, δες εδώ. Εγώ το χρησιμοποιώ σχεδό παντού - μόλις λάδωσα έναν μεντεσέ σε μεταλλικό παράθυρο.
 
Αυτό επειδή είναι λαδι για τη ραπτομηχανή που είχαμε πρέπει να είναι ψιλο.. Διότι αναγράφει για μηχανές υψηλής ταχύτητας... Ερωτηση... Με τη ταχύτητα κάνει επαναφορά η βελόνα της ραπτομηχανής κ με τι ταχύτητα το κλείστρο του οπλου;... Ελα @gvp9000... Τροφη για σκεψη
 
Τα λάδια του ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ φαίνεται να αξίζουν τα λεφτά τους. Αν βρεις το μπλε (SUPER), γράφει "και για πυροβόλα όπλα" πάρτο, κόστος 2,5 - 3 ευρώ, δες εδώ. Εγώ το χρησιμοποιώ σχεδό παντού - μόλις λάδωσα έναν μεντεσέ σε μεταλλικό παράθυρο.
Ο πεταλούδας κ ο Μπάμπης ο σουγιας;
 
Αυτό επειδή είναι λαδι για τη ραπτομηχανή που είχαμε πρέπει να είναι ψιλο.. Διότι αναγράφει για μηχανές υψηλής ταχύτητας... Ερωτηση... Με τη ταχύτητα κάνει επαναφορά η βελόνα της ραπτομηχανής κ με τι ταχύτητα το κλείστρο του οπλου;... Ελα @gvp9000... Τροφη για σκεψη
Βάλτο ρε συ .. μη μασάς ... τι να πάθει το εργαλείο ...
Στα σημεία που δείχνει το βίντεο μην το ξεχειλίσεις και πατήσεις καμία σε λαγό και βγει τηγανιτός. αχαχαχχα
 
Back
Top